تهران- ایرنا- مربی تیم ملی هندبال کشورمان گفت: در صورت صعود به مسابقات جهانی می‌توانیم چشم انداز خوبی برای هندبال متصور شویم.
«مسعود ظهرابی» روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص تورنمنت تدارکاتی قطر که با یک پیروزی و ۲ شکست برای تیم ملی ایران همراه بود، اظهار داشت:‌ با توجه به اینکه لژیونرهای خود را در اختیار نداشتیم و فقط یکی از آن‌ها در ترکیب تیم حضور داشت و از سوی دیگر اینکه ما می‌خواستیم تاکتیک‌های مدنظر «مانوئل مونتایا فرناندز» سرمربی تیم ملی هندبال را اجرا کنیم، به هدف‌های خود در این تورنمنت رسیدیم.
وی ادامه داد: با این وجود ما برای مسابقات قهرمانی آسیا که از ۲۸ دی تا ۱۱ بهمن‌ماه به میزبانی عربستان انجام می‌شود، کار سختی خواهیم داشت و با توجه به شرایط تیم‌ها باید از تمام ظرفیت خود استفاده کنیم تا بتوانیم یکی از پنج سهمیه جهانی را بدست آوریم. باید ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان را در تیم ملی داشته باشیم و اولویت خود را در مسابقات قهرمانی آسیا، صعود به مسابقات جهانی بدانیم. 
ظهرابی: چشم‌انداز هندبال با صعود به مسابقات جهانی شکل می‌گیرد
ظهرابی افزود: در تورنمنت قطر مقابل عربستان بی‌نقص بازی کردیم و تمام تاکتیک‌ها به نحو احسن اجرا شد، اما مقابل کویت و قطر بازیکنان ما نتوانستند دستورات را به خوبی اجرا کنند و همین باعث شد این دیدارها را واگذار کنیم. اگر تیم ما در شرایط مساعد باشد و لژیونرها را در اختیار داشته باشیم، به طور قطع می‌توانیم حریفان خود را شکست دهیم. اگر برنامه‌ریزی خوب و برگزاری دیدارهای تدارکاتی مناسب انجام شود، بدون شک می‌توانیم به مسابقات جهانی صعود کنیم.
مربی تیم ملی هندبال کشورمان در خصوص رابطه سرمربی اسپانیایی تیم با بازیکنان و مربیان ایرانی تصریح کرد: او ارتباط فوق‌العاده‌ای با بازیکنان برقرار کرده و روابط عمومی بسیار خوبی دارد. کنار مانوئل مسائل حاشیه‌ای نداریم و واقعا شرایط خوب است. شرایط تمرینات نیز بسیار ایده‌آل است. او یکی از بهترین تئوریسین‌های هندبال جهان است و نیاز به زمان دو، سه ساله دارد. مزیتی که مانوئل دارد این است که با تیم قطر کار کرده و در مسابقات آسیایی و جهانی حضور داشته است. این تجربه باعث شده تا او با هندبال ایران و آسیا آشنا باشد. 
ظهرابی: چشم‌انداز هندبال با صعود به مسابقات جهانی شکل می‌گیرد
کاپیتان اسبق تیم ملی هندبال در مورد چشم‌انداز این رشته در ایران گفت: ما باید در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا از تمام توان خود بهره بگیریم تا به رقابت‌های جهانی صعود کنیم و در غیر این صورت با مشکلات بزرگی مانند پخش تلویزیونی، نبود حامی مالی و دیگر مسائل روبرو خواهیم شد. در صورت صعود به مسابقات جهانی می‌توانیم چشم انداز خوبی برای هندبال متصور شویم.  
ظهرابی: چشم‌انداز هندبال با صعود به مسابقات جهانی شکل می‌گیرد

تهران- ایرنا- فدراسیون هندبال آسیا از کوبل داوری ایران برای قضاوت در رقابت‌های قهرمانی آسیا…
تهران- ایرنا- ملی‌پوش هندبال کشورمان، گفت: سرمربی اسپانیایی تیم ملی بسیار مثبت‌اندیش است و…
تهران- ایرنا- مربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: بعد از قطعی شدن صعود…
تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ساحلی ایران برای شرکت در مسابقات قهرمانی…
تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان در پیامی هفته بسیج را بهترین فرصت…
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون جودو سرپرست نایب رییسی این فدراسیون را…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.