به نقل ازتسنیم نیوز
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و رئیس شورای مرکزی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران در گفت‌وگویی اظهار داشت : از ابتدای همکاری ایران نادو تا اردیبهشت‌ ماه 1400 در صورتحساب‌های ارسالی به ایران مبلغ 19٪ مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می‌شد.
با توجه آنکه مالیات اشاره شده مبلغ قابل توجهی را شامل می‌شد، مذاکره با آزمایشگاه برای حذف این آیتم در دستور کار قرار گرفت. مکاتبات متعددی با کلن انجام شد، با توجه به اثبات پرداخت مالیات به دولت توسط فدراسیون پزشکی که متولی هزینه‌های ستاد هست، اداره مالیات آلمان متقاعد شد لذا ایران نادو را از پرداخت مالیات معاف کرد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: بعلاوه تمام مبالغ پرداختی های پیشین به کلن از سال 2016 نیز بررسی شد و در نهایت مبلغ 125000 یورو قابل استرداد اعلام شد. ایران نادو به اندازه مبلغ فوق بستانکار شده و هزینه‌های آتی ستاد از این مقدار کسر خواهد شد، همچنین برای همیشه 19٪ از صورتحساب های آتی نیز کسر می‌شود.
علی‌نژاد گفت: لازم به ذکر است که ایران نادو در شرایط عادی هر سال بین 1000 تا 1300 نمونه گیری با هزینه تقریبی 200 تا 260 هزار یورو انجام می‌دهد و کاهش 19 درصدی صرفه‌جویی چشمگیری را شامل خواهد بود.
 
انتهای پیام/

source
این خبر به وسیله خبرخوان استخراج شده است.

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.