علی کریمی جادوگر فوتبال ایران با انتشار این استوری خبر مهاجرتش را تأیید کرد
علی کریمی اسطوره ورزشی و فوتبال ایران که در تاریخ 17 آبان 1357 در شهر کرج متولد شده است. علی کریمی به تازگی حواشی زیادی در کشورش داشته است و از نظر برخی از طرفدارانش رفتار مناسبی با ایشان نشوده و همین امر علی کریمی را مجاب به مهاجرت کرده است. روز گذشته علی کریمی با انتشار این استوری در فضای مجازی با موزیک شادمهر عقیلی خواننده ای که از کشورمان سال ها قبل مهاجرت کرده است شایعاتی برای خودش ساخت که با هم می بینیم.

نام اصلی : محمدعلی کریمی پاشاکی
القاب : جادوگر ، کاپرفیلد
متولد : 17 آبان 1357 کرج
زمینه فعالیت : فوتبال
پیشه : بازیکن فوتبال
پست : هافبک
مدرک تحصیلی : دیپلم
سالهای فعالیت : 1369 تاکنون
قد : 179 سانتیمتر
والدین : ولی الله کریمی(پدر) و حوریه آببند پاشاکی(مادر)
همسر : سحر داوری
فرزندان : هیما ، هاوش و هیرسا
 
علی کریمی متولد 17 آبان 1357 در کرج ، بازیکن اسبق فوتبال و مربی اهل ایران است.

مدرک علی کریمی دیپلم است ، سه برادر و یک خواهر دارد و خودش فرزند سوم خانواده است ، اصالتا لاهیجانی می باشد او با فوتبال لقب جادوگر را از آن خود کرد.
شیطنت های کودکی
نام کامل اش محمدعلی کریمی پاشاکی می باشد و پدرش ولی الله کریمی ، در جوانی در استان گیلان بازیکن فوتبال بود.
مادرش خانه دار است و می گوید : علی پر جنب و جوش و سرشار از انرژی ، فکر و ذکرش فوتبال بود. در دوران کودکی و نوجوانی تا دلتان بخواهد شیشه همسایه ها و خانه مان را شکسته است.
خلاصه همه اهل محل از دست فوتبال و علی و دوستانش آسایش نداشتند.
شروع حرفه ای با نفت
علی کریمی فوتبال خود را از سال 1369 در سن 12 سالگی با تیم نوجوانان باشگاه فوتبال نفت تهران آغاز کرد ، جایی که برادر بزرگ ترش فرشید ، یک سال پیش از ورود او در آن بازی می کرد.
علی کریمی
خدمت سربازی در باشگاه فتح
کریمی بعد از چند تغییر باشگاه به فتح تهران منتقل شد ، جایی که ابتدا در رده جوانان بازی می کرد و در سال 1375 موفق شد به تیم بزرگسالان راه یابد علی کریمی مجموعا 2 فصل برای فتح تا سال 77 به میدان رفت که خدمت سربازی او محسوب شد.
قرار داد با استقلال تهران
با درخشش کریمی در تیم فتح ، استقلال و پرسپولیس پیشنهاد جذب او را دادند علی کریمی در تاریخ 1376/11/20 با باشگاه ورزشی استقلال قرارداد داخلی امضا کرد.
در این تفاهم نامه قرار بود کریمی با پیش پرداخت 5 میلیون تومان از ابتدای فصل 77 به عضویت استقلال تهران در بیاید؛ بعد از این تفاهم تیم های فتح و استقلال بازی داشتند اما هواداران استقلال که از قرارداد او خبر نداشتند ، برخورد مناسبی با کریمی انجام ندادند تا این قرارداد خیلی زود لغو شود.
از پرسپولیس تا تیم ملی
علی کریمی در خرداد 1377، در زمان مربی گری ایویکا مت کوویچ به پرسپولیس پیوست اولین بار؛ در 22 شهریور 1377 در مقابل پلی اکریل اصفهان در جام آزادگان برای پرسپولیس به میدان رفت.
کریمی اولین گل خود را برای پرسپولیس را در مقابل سایپا در تاریخ 10 مهر 1377 به ثمر رساند و یک روز بعد از سوی منصور پورحیدری به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد.
علی کریمی
وضعیت ازدواج و همسر علی کریمی
علی کریمی در سال 1378 در 21 سالگی با دختری به نام سحر داوری ازدواج کرد همسرش اصالتا تورک زبان است این زوج صاحب یک دختر بنام هیما و دو پسر بنام های هاوش و هیرسا هستند.
مادر علی کریمی : همسر علی ، خانم خوب و مهربانی است و از او خیلی راضی ام خدا را شکر عروس خوب و مهربانی نصیب ما شده است.
از امارات تا ناکامی در بایرن مونیخ
کریمی در سال 1380 به الاهلی امارات پیوست و همان سال بعنوان بهترین بازیگن لیگ امارات انتخاب شد و در 4 سال حضور خود در این تیم با 69 بازی 45 گل به ثمر رساند.
درخشش علی کریمی باعث شد بایرمونیخ دنبال جذب وی باشد در نهایت این انتقال در سال 84 در زمان سرمربیگری فیلیکس ماگات صورت گرفت این حضور چندان برای کریمی موفق آمیز نبود.
او در دو سال حضور خود چندین بار مصدوم شد که باعث شد بیشتر بازی ها نیمکت نشین باشد او در 44 بازی تنها 4 گل به ثمر رساند و 4 پاس گل نیز داد.
علی کریمی
از لیگ های عربی تا بازگشت به پرسپولیس
علی کریمی با پایان یافتن قرار داد خود با بایرن ابتدا یکسال به القصر و سپس یکسال به السیلیه پیوست او سپس یکسال بصورت قرضی به پرسپولیس آمد و بعد دوباره به استیل آذین رفت.
در سال 89 وقتی 31 ساله بود به درخواست فیلیکس ماگات کریمی به تیم شالکه 04 پیوست اما دیگر از دوران اوج این بازیکن گذشته بود و تنها توانست دو بازی برای این تیم انجام دهد او سال 90 تا 92 را در پرسپولیس گذراند.
پیوستن به تراکتور با اصرار همسر
آذری بودن همسر علی کریمی برای اصرارهای همیشگی او در تمام مدتی که روزنامه ها به دنبال راهی برای حضورش در پرسپولیس بودند کفایت می کرد همسر کریمی از او خواست اگر قرار به پایان فوتبالش است ، حداقل یک سال هم در تبریز توپ بزند.
علی کریمی
خداحافظی با تراکتور سازی
علی کریمی در سال 92 با وجود درخواست اغلب تیم های برای حضور وی به پیشنهاد تراکتورسازی جواب مثبت داد تا آخرین روزهای فوتبالی خود را با این تیم به پایان برساند.
علی کریمی در 29 تیر 1393 برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد.
مربیگری
علی کریمی در سال 1393 با دستیاری کارلوس کیروش در تیم ملی ایران پا به عرصه مربیگری گذاشت. او همچنین برای مدتی هدایت تیم سپیدرود را بر عهده داشت.
علی کریمی
از مسافر کشی تا ساخت و ساز و تجارت
شماره هشت تاریخی فوتبال ایران ، سال ها قبل پیش از آنکه ردای جادوگری بر تن کند ، در کرج مسافرکشی می کرد.
او در دهه 70 یک پیکان گوجه ای داشت دورانی که به عنوان یک پدیده در فتح تهران بازی می کرد. او وقتی که به پرسپولیس هم پیوست ، قبل و بعد از تمرین با ماشین خود کار می کرد تا خرج خود را دربیاورد.
کریمی فعالیت خود را در فضای اقتصادی و کسب و کار از شراکت با حامد کاویانپور در بحث ساخت و ساز آغاز کرد ولی در ادامه به تیم دو نفره خداد عزیزی و مجید ساعدی فر در شرکت پوشاک مجید پیوست.
طرفدار رئال و میلان
دوستان نزدیکش که حرص و جوش خوردن های او در تماشای فوتبال دو تیم میلان ایتالیا و رئال مادرید مقابل حریفانشان را دیده اند می توانند گواهی دهند که جادوگر سابق و کاپرفیلد کنونی از طرفداران دو آتیشه این دوتیم است.
علاقه به سریال ایرانی
او به فیلم های ایرانی بیش از فیلم های روز دنیا علاقه دارد. دیدن سریال های ایرانی چیزی است که معمولا اوقات او را پر می کند.
علی کریمی
عاشق BMW
شماره 8 فراموش نشدنی کلی مجله اتومبیل در خانه اش دارد و از کیفیت و نوع کارآیی اتومبیل سررشته خوبی دارد. اگر مجله در دسترس نباشد ، باز کردن سایت های معرفی اتومبیل دیگر سرگرمی اوست.
بی ام دابلیو را از همه ماشین ها بیشتر دوست دارم.
والیبال ساحلی و مارادونا
او به جز فوتبال به والیبال ساحلی نیز علاقه دارد و اوقات فراغت خود را با سفر به شمال می گذراند. کریمی دوست دار بازی دیگو مارادونا و طرفدار تیم ملی آرژانتین است.
علی کریمی در اسناد ویکی لیکس
نام علی کریمی در تعدادی از اسناد دیپلماتیک آمریکا که ویکی لیکس منتشر کرده است به چشم می خورد ، کریمی در دیدارهای محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور سابق ایران از تمرینات تیم ملی سعی می کرد از او دوری کند و این نشان می دهد که احمدی نژاد محبوب او نیست.
علی کریمی به همراه چند نفر دیگر از بازیکنان تیم ملی ایران تصمیم گرفتند در بازی 27 خرداد 1388 با کره جنوبی در حمایت از میرحسین موسوی با مچ بند سبز وارد زمین شوند و او در نیمه دوم با پیچیدن باند سفیدی روی مچ بندش ، از درخواست بازکردن مچ بند که در بین دو نیمه از او شد امتناع کرد.
کریمی در سال 1390 پیراهن امضاشده شالکه 04 خود را به خانواده اشکان سهرابی از کشتگان سال 1388 هدیه داد.
علی کریمی
فعال در امور خیریه
علی کریمی در امور خیریه زیادی شرکت داشته است او بارها از کودکان یتیم و بی سرپرست یا بیمار حمایت مادی و معنوی کرده و در مراکز درمانی و بهزیستی با آن ها دیدار یا بازی کرده است.
از رای به روحانی پشیمانم
او که قبل از انتخابات اعلام کرده بود به روحانی رای می دهد اعلام کرد :
من عذرخواهی میکنم بابت حمایتی که از روحانی کردم . در انتخابات که فکر میکردم میتونه کمک کنه ، از تمام دوستان و هموطنان عزیز ، حلال کنید ; قبل از انتخابات تهمت و فحش شنیدیم ، الان هم روش ، کاش میشد به عقب برگردیم.
پرسپولیس
لیگ ایران : قهرمان (2 بار) : 78-1377، 79-1378 نایب قهرمان 80-1379
جام حذفی : قهرمان 78-1377
جام باشگاه های آسیا : مقام سوم (2 بار)
علی کریمی
الاهلی
لیگ برتر : نایب قهرمان 04-2003
جام حذفی : قهرمان (2 بار) 02-2001، 04-2003
بایرن مونیخ
بوندس لیگا : قهرمان 06-2005
جام حذفی : قهرمان 06-2005
لیگا پوکال : نایب قهرمان 07-2006
شالکه
جام حذفی : قهرمان 11-2010
تراکتورسازی
جام حذفی : قهرمان 93-1392
علی کریمی
افتخارات ملی (جوایز و افتخارات علی کریمی)
بازی های آسیایی : قهرمان 1998
جام ملت های آسیا : مقام سوم 2004
جام فوتبال غرب آسیا : قهرمان (2 بار) : 2000، 2004 ‌
جام بین قاره ای آسیا-اقیانوسیه : قهرمان 2003
افتخارات فردی (جوایز و افتخارات علی کریمی)
بازیکن فوتبال سال آسیا :
بازیکن فوتبال ماه آسیا : (3 بار)
بهترین بازیکن مسابقات فوتبال غرب آسیا : 2000
بهترین بازیکن خارجی لیگ امارات 03-2002‌
بهترین بازیکن لیگ امارات : 04-2003‌
آقای گل لیگ امارات : 04-2003 ‌
بهترین بازیکن خارجی تاریخ لیگ امارات : (نظرسنجی روزنامه البیان امارات : 2020)‌
بهترین بازیکن جام بین قاره ای آسیا-اقیانوسیه : 2003
آقای گل جام ملت های آسیا : 2004
عضو تیم منتخب جام ملت های آسیا : 2004
نامزد سلطان دریبل جهان : 2006
عضو تیم منتخب سال آسیا : 2012
گلزن ترین هافبک لیگ برتر : (2 بار)
گلزن ترین هافبک تاریخ پرسپولیس در رقابت های آسیایی (جام باشگاه های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا) – 10 گل
یکی از 2 بازیکن برتر تاریخ ایران به انتخاب فیفا (تیزر معرفی تیم ملی فوتبال ایران ، در مسابقات جام جهانی 2018)
بهترین هافبک تاریخ جام ملت های آسیا (نظرسنجی AFC)‌
عضو تیم منتخب تاریخ جام ملت های آسیا (نظرسنجی AFC)‌
بهترین بازیکن تاریخ ایران (نظر سنجی سایت روزنامه مارکا اسپانیا)
قرار گرفتن در لیست 100 چهره برتر بایرن مونیخ ، به انتخاب روزنامه Tageszeitung چاپ مونیخ
قرار گرفتن در تیم منتخب بازیکنانی که به صورت آزاد ، به بایرن مونیخ پیوستن به انتخاب سایت transfermarkt‌‌
قرار گرفتن در فهرست 5 بازیکن برتر تاریخ ایران ، در مسابقات بوندس لیگا به انتخاب سایت Fox Sports‌‌
علی کریمی
گلزن ترین هافبک تاریخ پرسپولیس در رقابت ها آسیایی (10 گل)
کریمی با 10 گل زده برای پرسپولیس ، گلزن ترین هافبک تاریخ این تیم در مسابقات باشگاهی آسیا (جام باشگاه های آسیا و لیگ قهرمانان آسیا) به شمار می رود.
بهترین گلزن تاریخ فوتبال ایران در مقابل تیم های ملی اروپایی (8 گل)
کریمی با 8 گل ، سردار آزمون با 6 گل و علی دایی با 5 گل؛ برترین گلزنان تاریخ فوتبال ایران ، در مقابل تیم های ملی اروپایی به شمار می روند.
اولین بازیکن تاریخ فوتبال ایران با هت تریک در مقابل یک تیم ملی اروپایی
کریمی با هت تریک مقابل تیم ملی اسلواکی در مرداد 1380، نخستین بازیکن ایرانی شناخته شد که در مقابل یک تیم اروپایی هت تریک کرده است. پس از کریمی؛ سردار آزمون در خرداد 1395 موفق به زدن سه گل در مقابل تیم اروپایی مقدونیه شد.
اولین بازی ، اولین گل در لیگ قهرمانان اروپا
کریمی سال 2005، در اولین بازی خود برای بایرن مونیخ در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا ، مقابل راپیدوین گلزنی کرد ، تا نخستین لژیونر تاریخ فوتبال ایران شناخته شود ، که با اولین بازی در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کرده است.
کمترین زمان برای قرار گرفتن در تیم منتخب هفته لیگ اروپایی (بوندسلیگا)
کریمی سال 2005، در دومین هفته از مسابقات بوندسلیگا ، مقابل بایرلورکوزن 1 گل زد و 1 پاس گل داد ، تا با گذشت دو هفته از این مسابقات؛ در تیم منتخب هفته بوندسلیگا به انتخاب مجله کیکر آلمان قرار بگیرد.
اولین برد تاریخ فوتبال ایران در خاک یک کشور اروپایی با هت تریک مقابل اسلواکی
کریمی با زدن 3 گل و ارسال 1 پاس گل مقابل اسلواکی در مرداد سال 1380، پایه گذار اولین برد تاریخ فوتبال ایران در خاک یک کشور اروپایی شد. (ایران 4 – اسلواکی 3)
اولین برد تاریخ فوتبال ایران در خاک کره شمالی
کریمی با زدن 2 گل مقابل کره شمالی ، در مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا 2004 (آبان 1382) ، پایه گذار اولین برد تاریخ فوتبال ایران در خاک کره شمالی شد. (ایران 3 – کره شمالی 1)
علی کریمی
– فوتبال هم مثل زندگی می ماند. همه می دانند روزی می میرند اما حاضر نیستند به راحتی از آن دل بکنند.
کریمی:الان بازیکنانی هستند مثل پروین، شاهرخی، قلیچ خانی و… که هنوز صحبت شان است. چون در اوج فوتبال را کنار گذاشتند.
– ولی خود پروین هیچ وقت از فوتبال خداحافظی نکرد.
کریمی:شرایط آن موقع مثل الان نبود. الان کشورهای عربی برای خداحافظی یکی از بازیکنان شان یک میلیون دلار خرج می کنند. حالا شما همین عابدزاده را ببینید که بهترین دروازه بان تاریخ ایران است که در روز هشتم تیر چطور خداحافظی می کند. حتی یک کادو هم برای تقدیر به او نمی دهند. آیا همین پرسپولیس حاضر می شود یک تیم عربی دعوت کند به ایران تا برای او بازی خداحافظی ترتیب بدهد.
– فکر نمی کنی تقصیر خودش باشد. خیلی ها می گویند او دو سال قبل باید محترمانه خداحافظی می کرد.
کریمی:من شخصا معتقدم دروازه بانی روی دست او نیامده اما نتوانست تشخیص بدهد که کی خداحافظی کند. او اگر سه سال قبل خداحافظی می کرد، اسطوره شده بود اما حالا مانده و صحبت های زیادی پشت او می شود. من فکر می کنم او خودش را خراب کرد؛ هرچند همین الان هم خیلی ها او را دوست دارند. به نظر من بازیکن باید در اوج خداحافظی کند.
– تو نمی ترسی که روزی هم چنین رفتاری با تو شود؟
کریمی:در فوتبال ایران باید انتظار هر چیزی را داشت.
– اصلا فوتبال چقدر برای تو مهم است.
کریمی:خب فوتبال الان شغل من است و باید بازی کنم تا خودم و خانواده ام را تامین کنم. باید در این چند سال فکر آینده ام هم باشم که اگر فوتبال را کنار گذاشتم، دستم را پیش این و آن دراز نکنم.
علی کریمی
– الان از فوتبال آنقدر لذت می بری که مثلا 8-7 سال قبل وقتی در محله تان بازی می کردی و لذت می بردی؟
کریمی:نه، مثل آن موقع ها که نیست ولی خب عشمان است. به خاطرش از خیلی مسائل مثل درس خواندن افتادیم.
– اما حالا خیلی چیزها به دست آوردی که با درس خواندن نمی توانستی به دست آوری.
کریمی:البته من معتقدم که در این دوره زمانه درس خواندن کار درستی نیست و باید فقط به اندازه خواندن و نوشتن یاد گرفت و رفت دنبال کارهای دیگر.
– اما فوتبالیست باسواد خیلی بهتر از فوتبالیست کم سواد است.
کریمی:ولی من زیاد با در خواندن موافق نیستم و معتقدم که باید در حد خواندن نوشتن یاد گرفت. آن هم به خاطر اینکه سرت کلان نگذارند. اگر آدم های خوبی داشتیم، این هم نیاز نبود.
– پس چرا گفتی به خاطر فوتبال از درس خواندن افتادم؟
کریمی:بدم نمی آمد درس بخوانم اما خب استعدادش را هم نداشتم. هرچند باز هم فکر می کنم اگر کسی بخواهد چند سال وقتش را بگذارد و لیسانس بگیرد، در این 5-4 سال نجاری یا آهنگری یاد بگیرد، وضعش بهتر می شود. الان پسرعموی من لیسانس دارد اما در شهرشان تا زانو می رود توی گل و کشاورزی می کند. لیسانس را هم در تهران گرفت.
علی کریمی
– اما تو نمی دانی در مغز او چه تغییری به وجود آمده؛ خیلی بهتر است.
کریمی:نه؛ درس چه کمکی می تواند بکند؟ من شخصا اگر روزی بچه دار شوم، هیچ وقت به بچه ام اصرار نمی کنم که حتما درسش را ادامه دهد.
– شاید این نظر الان تو باشد.
کریمی:نه، من نظرم هیچ وقت تغییر نمی کند.
– وقتی فردی درس می خواند، ذهنش خلاق تر می شود و می تواند در کارش موفق تر باشد.
کریمی:من که زیاد قبول ندارم.
– نمونه اش علی دایی است. اواز همه لژیونرها موفق تر است.
کریمی:نه، من اصلا قبول ندارم.
– چند بازیکن ایران با هم به خارج رفتند اما او از دو نفر دیگر خیلی موفق تر بود.
کریمی:به نظر شما تحصیلش چه کمکی به او کرده؟
– مثلا در قرارداد بستن.
کریمی:مشکل فقط زبان است که بازیکن از متن قرارداد مطلع شود. این را هم با مترجم می توان حل کرد.
– ما شنیدیم وقتی قرارداد را جلوی او و باقری گذاشتند، کریم بدون مطالعه در حال امضا کردن بود که دایی او را از امضا کردن منع کرد.
کریمی:دایی و باقری که با هم تنها به آلمان نرفته بودند. مگر آنها مدیر برنامه نداشتند. همه حرف ها را مدیر برنامه می زند و هر وقت به توافق رسیدند، بازیکن قرارداد را امضا می کند.
علی کریمی
– درست اما دایی دیگر محتاج یک فرد نیست. او الان می تواند خودش را اداره کند.
کریمی:درست اما این ربطی به درس خواندن ندارد.
– مثل اینکه او به غریزه خیلی اعتقاد داری؟ 
کریمی:خب فوتبال خیلی غریزی است و اگر در ذات آدم نباشد، به طرف آن کشیده نمی شوی. من قبول نمی کنم که درس خواندن در پیشرفت بازیکن خیلی موثر باشد.
– الان خیلی ها معتقدند باقری از دایی خیلی کامل تر است. پس چرا به اندازه دایی موفق نشد. یا همان خدادادی که تو می گویی بهترین فوروارد ایران است، الان کجاست؟
کریمی:همیشه یادتان باشد 50 درصد موفقیت یک فوتبالیست ایرانی به شانس بستگی دارد 50 درصد به کارهای فنی. حالا خداداد از آن 50 درصد فقط 10 درصد نصیبش شده اما دایی از 50 درصد، 60 درصد نصیبش شده. مثل اینکه خدا بغلش کرده. با قلم بند هم که می زند، توپش می رود توی گل. شاید شما شانس را قبول نداشته باشید اما همین آقای بلاژویچ وقتی فاکتورهای موفقیت یک بازیکن را نام می برد، روی شانس خیلی تاکید می کرد.
– تو به خاطر موقعیت فعلی ات چقدر مدیون شانس هستی؟
کریمی:من شاید اگر خوش شانس بودم الان موقعیتم خیلی بهتر بود. فکر نمی کنم بازیکن خیلی خوش شانسی باشم.
– یعنی خدا تو را بغل نکرده؟
کریمی:اگر خدا من را بغل کرده، دایی را یک ماچ هم کرده! شاید یک کار خیلی خوبی در زندگی اش انجام داده و طرف دعایش کرده که خدا اینقدر دوستش دارد. .گرنه خداداد در مقابل او اعجوبه است. دیروز در تمرین تیم ملی بازی می کردیم و اغلب بازیکنان مطرح تیم یک طرف بودیم اما خداداد یک تنه تیم ما را شکست داد. دایی، باقری، حامد، میناوند، هاشمی نسب و … همه با ما بودند. تازه می گویند الان بدنش زیاد آماده نیست. قبول کنید اگر بازیکن از نظر روحی مشکل نداشته باشد و فکر فوتبال داشته باشد، هرکاری که بخواهد می تواند انجام بدهد. اما بازیکنی مثل امیر اصلانیان که از بدنی حرف ندارد و هر کاری را قادر است انجام دهد، چون فکر فوتبال ندارد، هیچ باری از روی دوش تیم برنمی دارد. همه اش 3-2 سال است فوتبال را شروع کرده. من نمی دانم چطور سر از پرسپولیس در آورده.
علی کریمی
– شما نمی دانید چرا؟
کریمی:من چیزی نشنیده ام. اما وقتی آقای پروین می گوید پیراهن پرسپولیس را نمی توان ارزان به دست آورد، نمی دانیم چرا چنین بازیکنی را قبول کرده. بازیکنی مثل بزیک که وقتی من در لیگ بازی نمی کردم، به استقلال گل می زد، روی نیمکت می نشیند، آن وقت اصلانیان فیکس بازی می کند. الان هم که مچ پایم درد می کند و دردش هم کهنه شده، دست گل آقای اصلانیان است دیگر.
– مربیانی مثل پروین به قدرت بدنی خیلی اعتقاد دارند. شاید دلیلش این باشد که تاکتیک حساب شده ای در زمین قابل اجرا نیست. از چنین بازیکنانی استفاده می کنند که با زور هم شده بازی را ببرند. تو این را قبول داری؟
کریمی:آخر همه چیز فوتبال که قدرت بدنی نیست. وقتی من قدرت بدنی داشته باشم و توپ را از حریف بگیرم اما به اوت بزنم یا دوباره به حریف بدهم، چه فایده ای دارد؟ خب همین طور بایستم که بهتر است.
– اما اینکه تو می گویی هواداران فقط از بازیکنان ایراد می گیرند، درست نیست. مثلا در مورد رافت که فقط به خاطر قدرت بدنی اش بازی می کند، خیلی ها معتقدند مربی نباید به او بازی بدهد.
کریمی:اما من تا به حال ندیدم که در پرسپولیس تماشاگران از مربی انتقاد کنند. در استقلال نمی دانم. ما یک سری تماشاگر داریم که اگر تیم ببرد، می گویند ببین مربی چه کار کرده اما وقتی تیم نتیجه نمی گیرد، بازیکنی مثل حلالی را هو می کنند. من اگر جای او بودم، فردایش می رفتم دفتر باشگاه رضایت نامه ام را می گرفتم و می رفتم. اگر هواداران حریف هو کرده بودند، عیبی نداشت اما وقتی هواداران خودی این کار را می کنند، آدم نمی تواند طاقت بیاورد.
– تحمل این شرایط کمی مشکل است. انگار هیچ کس نمی تواند یا نمی خواهد عملکرد مربی را نقد کند؛ هیچ کس و برعکس از شما انتقاد می کند. حالا شده خود شما گاهی اوقات چیزی به نظرتان اشتباه بیاید و آن را به مربی تیم بگویید.
کریمی:نه، من زیاد در این مسائل دخالت نمی کنم. تا زمانی که قرارداد داشتم، بازی ام را کردم و سه ماه هم همین طوری بازی کردم. هر چند شنیدم بعضی ها گفتند کریمی در این مدت برای هر بازی 4-3 میلیون گرفته.
علی کریمی
– جدا از تمام این مسائل ترک پرسپولیس برایت خیلی جذابیت دارد یا سخت است؟
کریمی:من اصلا هیچ وقت دوست نداشتم از فوتبال ایران بروم بیرون. پرسپولیس تیمی بود که من از طریق آن مشهور شدم و به تیم ملی راه پیدا کردم. اگر می توانست تامینم کند، می ماندم و برای پرسپولیس بازی می کردم چون خارج رفتن را زیاد دوست ندارم.
– اما اگر بروی خارج ممکن است در همه دنیا تو را بشناسند.
کریمی:نمی دانم. شخصا آدمی هستم که نمی توانم دوری خانواده را زیاد تحمل کنم. خیلی از بازیکنان اینطور هستند؛ مثل کریم باقری. متاسفانه مردم که این چیزها را نمی دانند. وقتی برویم و چند ماهه برگردیم، نمی گویند نتوانست با آداب و رسوم آنها کنار بیاید، بلکه می گویند بازی اش خوب نبوده، او را نخواستند؛ به همین خاطر دیپورتش کردند. به همین دلیل اگر من از نظر مالی تامین بودم، در همین پرسپولیس می ماندم. ولی با این وضعیتی که دارد، چشمم آب نمی خورد که این تیم، تیم بشود.
– الان طرف حساب شما کیست؟
کریمی:طرف حساب نداریم. هرکس برای خودش مدعی است. از یک طرف انصاری فرد، یک طرف عابدینی، یک طرف پروین. حالا هم که می گویند قرار است نیک کار بیاید. ما که دیگر قراردادمان تمام شد و بد یا خوب این سه سال را گذراندیم. من اخلاقم این است که وقتی پول می گیرم با جان و دل بازی می کنم؛ چون معتقدم اگر این کار را نکنم پولم حلال نیست. به همین دلیل هیچ وقت کم نگذاشتم. روز بازی با استقلال مچ پایم درد می کرد و صبح بازی دو تا آمپول زدم تا توانستم بازی کنم. همان روز دکتر فرهادی که در فدراسیون پزشکی کار می کند گفت تا یکی دو ماه نمی توانی بازی کنی. به خاطر ضربه ای که اصلانیان زده بود، استخوانم ترک برداشته بود اما من اهمیتی ندادم و بازی کردم. حتی ممکن بود مجبور شوم 6 ماه بیفتم در خانه و استراحت کنم.
روز گذشته در منطقه وردآورد کرج جایی که علی کریمی مربی تیم ملی، کودکی خود را آن جا گذراند، از مجسمه این اسطوره باشگاه پرسپولیس رونمایی شد.در این مراسم چهره های مشهوری مثل حسین کلانی، حمید استیلی، احمدرضا عابدزاده و پایان رافت حضور داشتند. همچنین این هیات با حضور بر مزار شهدای وردآورد نسبت به آنها ابراز احترام کردند.
علی کریمی متولد 1357 و اصالتی لاهیجانی دارد ،وی نزدیک به د و دهه در دنیای فوتبال بازی کرده و پس از خداحافظی از فوتبال به عنوان مربی در کنار کی روش به تیم ملی فوتبال کمک می کند.علی کریمی در مورد مربی شدنش اینطور می گوید:بدون گرفتن مدرک مربیگری وارد این عرصه شدم. گفتیم خودجوش یک حرکتی بکنیم! جا دارد از کی روش تشکر کنم.
* واکنش علی پروین به خداحافظی کریمی:
 پروین در خصوص خداحافظی علی کریمی نیز گفت:علی بچه با استعداد و واقعاً جادوگر بود. او در مربیگری هم به نظر من می تواند جادوگر باشد چون این پتانسیل را به خاطر فکر خوب و خلاقش می بیند. 
 این پیشکسوت پرسپولیس افزود:ای کاش هیچ وقت بدبدرقه نباشیم نمی دانم آروزی کریمی در این فوتبال چه بود اما به تمام سطوح بالا رسید و شاید اگر می خواست در بارسلونا هم بازی می کرد اما ای کاش ما هیچ وقت بد بدرقه نباشیم. من نمی دانم پشت ماجرا چیست ولی خوب بود که علی با پیراهن پرسپولیس و یا تیم ملی از فوتبال خداحافظی می کرد. اما همه چیز تمام شد رفت و باید علی را به حال خودش نگذاریم و از او استفاده کنیم. 
 پروین خاطرنشان کرد:به نظر من کریمی تصمیم خوبی گرفت و به موقع این تصمیم را عملی کرد باید به بهترین کار کریمی آفرین گفت چون می دانم این بچه کلافه شده بود و دوست نداشت هر روز در یک تیم بازی کند. علی عزیز هر جا هستی ان شالله سربلند، موفق و مثل دوران فوتبالت دل مردم را شاد کنی. چون مردم تو را دوست دارند. 
 پروین در پایان در پاسخ به این سؤال که خاطره شیرینت از علی کریمی چیست، گفت:دریبل های کریمی و اسیر کردن بازیکنان مخصوصاً عرب ها که چند تا را با خود می پیچاند و آنها را گیج می کرد خیلی لذت بخش بود به همین دلیل چند سالی بود که عرب ها چهارنفری هم حریف کریمی نبودند و واقعاً قبول داشتند که او یک جادوگر است. درست است دوران فوتبال کریمی امروز با خداحافظی اش تمام شد اما امثال کریمی همیشه در خاطرات مردم می مانند و این موضوع استقلال و پرسپولیسی ندارد. خبر تلخی برایم بود اما باز هم می گویم علی جان تو بهترین تصمیم را گرفتی علی رغم اینکه باز هم می توانستی با همین شرایط برای هر تیمی مؤثر و تأثیرگذار باشی. 
* واکنش مهدی مهدوی کیا به خداحافظی علی کریمی:
برخی ها می گویند علی کریمی هم در روز خداحافظی شما با پرسپولیس خداحافظی می کند.
من چنین چیزی نشنیدم. چند روزی هم سر تمرین نبودم اما حتماً شنبه با تمام قوا در تمرینات پرسپولیس حاضر می شوم. در مورد خداحافظی هم با کریمی حرفی نزدم اما می دانم علی کریمی دوست دارد بازی کند و من هم معتقدم خداحافظی برای کریمی زود است.
* واکنش استیلی به خداحافظی کریمی:
حمید استیلی در خصوص تصمیم علی کریمی برای خداحافظی از دنیای فوتبال، اظهار داشت:وقتی خبر خداحافظی علی کریمی را شنیدم شوکه شدم چون ما همچنان منتظر پیوستن عجوبه فوتبال ایران به تیم راه آهن بوده و هستیم.
وی افزود:زمانی که من تیم راه آهن را تحویل گرفتم با اولین بازیکنی که برای پیوستن به راه آهن صحبت کردم، علی کریمی بود اما اختیار عمل را در زمینه تصمیم گیری به خود او واگذار کردم. من معتقدم که علی کریمی همچنان پتانسیل بالایی در فوتبال ایران دارد و جوان های فوتبال ما همچنان می توانند از تجربیات این بازیکن ارزشمند در عرصه فوتبال ملی و باشگاهی استفاده کنند.
استیلی تاکید کرد:امیدوارم علی از تصمیم خود برگردد چون ما همچنان منتظر پیوستن وی به باشگاه راه آهن هستیم و در باشگاه راه آهن همیشه بر روی او باز است. 
منبع: خبر ورزشی

قیمت تور کیش
دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر هواپیما

source

توسط varzeshikhabari