جلالی:‌ فدراسیون در هیچ زمینه‌ای موضع قوی ندارد/ مشکل تیم امید در تمام این سال ها مشترک بوده است
کارشناس فوتبال کشورمان گفت: الان فدراسیون ما در همه زمینه‌ها در موضعی قوی‌ قرار ندارد.
مجید جلالی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد انصراف تیم ملی فوتبال امید از حضور در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، اظهار داشت: شنیده‌ام به این دلیل که باشگاه‌ها بازیکنان خود را در اختیار تیم امید قرار نداده‌اند به این مسابقات نمی‌رود اما مشکل فعلی در 30 سال گذشته هم وجود داشته است. مشکلات تیم امید در تمام این سال‌ها مشترک بوده است. برخی مواقع بازیکنان این تیم مشکل سربازی دارند و در زمانی دیگر بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال اختلافاتی در این مورد وجود دارد مثل اینکه مربی یا سرپرست را کدام یک از آنها انتخاب کنند. در تمام این سال‌ها چنین مواردی به تیم امید لطمه زد.
* از چهار سال قبل کار را شروع کنید لنگ بازیکن ندادن باشگاه‌ها نمی‌مانید
وی ادامه داد: باید برای در اختیار قرار ندادن بازیکنان توسط باشگاه‌ها راهکار پیدا کرد اما در شرایط فعلی به این دلیل که فدراسیون وضعیت ناپایداری دارد و باشگاه‌ها تقریبا قوی‌تر از فدراسیون هستند، بحث تیم امید خیلی حاد شد. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم همواره 8-7 ماه مانده به مسابقات تیم امید را تشکیل می‌دهیم. اگر پس از پایان رقابت‌های المپیک  از فرصت چهار ساله برای برنامه ریزی استفاده کنید، در نهایت حدود 60 تا 100 بازیکن را شناسایی خواهید کرد و اگر این تعداد بازیکن را در اردوها و مسابقات متعدد ببینید، دیگر نسبت به اینکه باشگاه‌ها 10 بازیکن خود را به تیم امید ندهند، نگران نخواهید شد و لنگ نمی‌مانید.
سرمربی اسبق تیم ملی امید اضافه کرد: وقتی کار را دیر شروع می‌کنید مجبور هستید سراغ 40-30 بازیکنی بروید که در لیگ برتر و دسته اول بازی می‌کنند و تمام تمرکز خود را روی آنها می‌گذارید. در این حالت باشگاه‌ها 8-7 بازیکن را هم به تیم امید نمی‌دهند و همین چالش‌ها سبب می‌شود، تیم خوبی نداشته باشید. همه این مشکلات اگر به موقع فکر و برنامه‌ریزی کنید، قابل حل است.
* شاید به دلیل رای، مدیران نمی‌توانند بازیکنان را جریمه کنند
جلالی درمورد اینکه البته درمورد اخیر به نظر می‌رسد متمرکز بودن مدیران فدراسیون فوتبال روی انتخابات این فدراسیون، اردوی آماده سازی بعدی تیم ملی و … هم بی‌تاثیر نبوده است، پاسخ داد: الان فدراسیون ما در همه زمینه‌ها در موضعی قوی‌ قرار ندارد. مدیران باشگاه‌ها هم باید در انتخابات فدراسیون رای بدهند. این مسائل هم در شرایط فعلی دست و پا گیر شده است و شاید مدیران فدراسیون نتوانند برای بازیکنان جرائمی در نظر بگیرند. ما می‌توانیم برای خود قواعد و قوانینی در نظر بگیریم.
وی ادامه داد: حدود 12 سال قبل علی کفاشیان پیشنهاد داد سرمربی تیم امید شوم. من شرح برنامه‌ای نوشتم که همچنان آن را در منزل خود دارم. در آن شرح پیش‌بینی کرده بودم امکان دارد برخی باشگاه‌ها، بازیکنان خود را به ما ندهند در شرایطی که باید دو ماه دیگر به مسابقات می‌رفتیم. در آن زمان برای باشگاه‌هایی که بازیکنان خود را در اختیار تیم امید می‌گذارند، شرایط تشویقی در نظر گرفته بودم که البته در نهایت، همکاری من با تیم امید میسر نشد. به هر حال می‌توان با برنامه ریزی این مشکلات را حل کرد.
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

توسط varzeshikhabari