همدان- ایرنا- هفته سیزدهم مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های کشور در حالی فردا(سه‌شنبه) در شهرهای مختلف برگزار می‌شود که تیم سروقامتان همدان برای بازگشت به جمع مدعیان گروه ب فرصت طلایی به دست آورده است.
به گزارش ایرنا، هفته سیزدهم مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های سری A دسته یک مردان ایران جام «سردار دل‌ها» سه‌شنبه (۲۱ دی‌ماه) با هشت دیدار در شهرهای سرخرود، یزد، نور، اردکان، تبریز، مرودشت، چالوس و همدان پیگیری می‌شود.
سروقامتان همدان این هفته در خانه والیبال میزبان وارنا گیلان هستند که پیروزی در این دیدار برای هر ۲ تیم بسیار حایز اهمیت است.
دیداری که می‌تواند به نماینده والیبال همدان کمک شایانی برای بازگشت به جمع مدعیان صعود در این گروه بکند هر چند تیم میهمان نیز هم اکنون در بهترین شرایط ممکن قرار دارد.
شاگردان علیرضا نادی تا پایان هفته دوازدهم این دوره از مسابقات صاحب چهار برد و هفت باخت شده‌اند تا با ۱۴ امتیاز در رتبه ششم جدول قرار بگیرند.
وارنا گیلان شرایط به مراتب بهتری را سپری می‌کند و توانسته است با ۶ برد و ۵ باخت و کسب ۱۸ امتیاز در رده دوم جدول گروه ب جای دارد.

به دنبال انتقام
۲ تیم سروقامتان و وارنای گیلان در شرایطی مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند که بازی رفت با نتیجه سه بر یک به سود نماینده گیلان به پایان رسید.
دیداری که سروقامتان در گیم نخست پیروز میدان بود اما در سه گیم دیگر بازی را واگذار کرد تا در نهایت با شکست به همدان بازگردد.
حالا این فرصت در اختیار شاگردان «علیرضا نادی» قرار گرفته تا بتوانند انتقام شکست دور رفت را گرفته و به جایگاه خود در جدول رده‌بندی مسابقات سروسامان بدهند.
البته وارنا گیلان در بهترین وضعیت ممکن قرار دارد و اکنون با ۱۸ امتیاز رتبه دوم جدول را در اختیار دارد.
آن‌ها هفته قبل توانستند با برتری ارزشمند سه بر ۲ مقابل مقاومت تهران به این جایگاه برسند هر چند در صورت شکست در دیدار مقابل سروقامتان امکان سقوطشان در جدول بسیار است.
در واقع هر ۲ تیم شرایط حساسی را پشت سر می‌گذارند و برد در این دیدار بسیار حایز اهمیت خواهد بود.

سروقامتان، در میان سقوط و صعود
قرار گرفتن تیم سروقامتان در رتبه ششم جدول ۹ تیمی گروه ب در شرایطی است که همچنان در میان سقوط و صعود باید به جنگ با حریفان بروند.
نماینده همدان در صورت برد در بازی مقابل وارنا گیلان می‌توانند امیدوار به جابجایی به رده‌های بالاتر جدول و قرار گرفتن در جمع مدعیان صعود به مرحله بعدی لیگ والیبال باشند.
سروی‌ها در صورت برد در بازی مقابل وارنا گیلان می‌توانند امیدوار به جابجایی به رده‌های بالاتر جدول و قرار گرفتن در جمع مدعیان صعود باشند.
اما در مقابل این نتیجه خوشایند، اگر سروقامتان بازی را واگذار کند چه بسا بازهم به قعرجدول سقوط کند چرا که امتیاز تیم‌ها بسیار نزدیک است و هر برد و باختی در جایگاه تیم‌ها تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.
وارنا گیلان نیز اگر موفق به برد سروقامتان شود، به یکه تازی خود در رده دوم جدول این گروه ادامه می‌دهد اما رسیدن به صدر جدول که با ۱۰ امتیاز اختلاف در اختیار گل گهرسیرجان است، به نوعی دست نیافتنی است.

امیدوار به حل مشکلات مالی
مدیران باشگاه سروقامتان همدان همچنان امیدوار به حل مشکلات مالی و رفع دغدغه فکری اعضای تیم هستند.
مدیریت این باشگاه تاکنون بیش از ۶۰۰ میلیون تومان را برآورد هزینه‌های انجام شده برای تیمش می‌داند و اکنون دست یاری به سوی مسوولان دارد.
قرار است از طریق شورای اسلامی شهر همدان ۲۵۰ میلیون تومان به این تیم کمک شود اما همچنان در گیر و دار مسایل اداری قرار گرفته است.
قرار است از طریق شورای اسلامی شهر همدان ۲۵۰ میلیون تومان به این تیم کمک شود اما همچنان در گیر و دار مسایل اداری قرار گرفته است.
هر چند گفته می‌شود این کمک مالی از حساب شورا و شهرداری نیست و آن‌ها فقط مجاری اداری برای پرداخت مبلغ تعیین شده هستند.
با این حال کمک مالی به تیم سروقامتان با توجه به شرایط حساس فعلی بسیار حایز اهمیت است تا بتواند حداقل برای بقا در لیگ یک تلاش کند.
تیمی که از ابتدا نتوانست به خوبی سروسامان بگیرد و حالا علیرضا نادی سرمربی مطرح سروقامتان می‌کوشد تا شرایط این تیم را به لحاظ فنی در مسیر موفق قرار دهد.
دیدار تیم های سروقامتان و وارنای گیلان از ساعت ۱۷ فردا(سه‌شنبه) با قضاوت مرتضی اکرمی و وحید سبک خیز در خانه والیبال همدان برگزار می‌شود.
حمید ساداتی ناظر فنی و بهروز یثربی ناظر داوری این دیدار است.
ایلام – ایرنا – دشت میمک با کوه‌های سترگش هرگز تاریخ خونبار خویش را…
استان‌ها- ایرنا- افزایش شمار مبتلایان به سویه اومیکرون زنگ خطر شیوع…
گرگان – ایرنا – آتش‌سوزی، یکی از چالش‌های جدی و همیشگی جنگل‌های هیرکانی…
شهرکرد- ایرنا- خانه آزاده چالشتری با معماری شیوه و سبک اصفهانی و با…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari