Jump to navigation
قرار است به زودی تحولاتی در فدراسیون ژیمناستیک برای جلب نظر فدراسیون جهانی به وقوع بپیوندد.
فدراسیون ژیمناستیک در آستانه ایجاد تغییر و تحولاتی بزرگ قرار دارد.
به گزارش طرفداری، معضلات عمیق فدراسیون ژیمناستیک دیگر نهادینه و فرسایشی شده و هر بار وعده ایجاد تغییراتی برای بهبود اوضاع به گوش می‌رسد.
در جدیدترین اتفاق شنیده می‌شود محسن سلیمانی دبیر سابق فدراسیون بار دیگر این پست را در اختیار گرفته و بنا دارد در قامت دبیر مجمع انتخاباتی نیز فعالیت کند.
مقداد قلندرپور سرپرست دبیری فدراسیون هفته گذشته از سمت خود کنار رفت و بسترهای لازم برای بازگشت سلیمانی فراهم شد.
فدراسیون جهانی ژیمناستیک، زهره مرزوقی سرپرست فدراسیون را به رسمیت نمی‌شناسد و وزارت ورزش و جوانان علیرغم میل باطنی ناگزیر است مدیران سابق فدراسیون را بر سر کار بازگرداند. در همین راستا محسن سلیمانی به فدراسیون بازگشته تا زمینه‌ساز برگزاری انتخابات و البته جلب نظر فدراسیون جهانی باشد.
در سایت فدراسیون جهانی همچنان نام زهرا اینچه‌درگاهی به عنوان رئیس و اسم محسن سلیمانی در کسوت دبیر درج شده و تلاش‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برای حذف نام آنها و ثبت اسامی افراد مورد نظر خود بی‌نتیجه بوده است.
جالب اینجاست که سرپرست دبیری فدراسیون به شکلی بی سر و صدا کنار رفته و فدراسیون ژیمناستیک حتی تصمیم خود را رسانه‌ای نکرده است.
حالا مقداد قلندرپور در خصوص کنار رفتن خود سخن گفته و بازگشت سلیمانی را نیز تأیید کرده است. البته او مدعی شده استعفا کرده و فشاری برای کناره‌گیری اجباری وجود نداشته است.
مقداد قلندرپور دبیر سابق فدراسیون ژیمناستیک درباره بازگشت محسن سلیمانی اظهار داشت:
من هم در گروه‌های مجازی دیدم. اگر این اتفاق بیفتد قانونی است، یعنی کاری خارج از قانون انجام نمی‌شود. اساسنامه فدراسیون جهانی این موضوع را تعریف کرده است.
او ادامه داد:
اگر انتخاباتی قرار باشد انجام شود باید قانون قبلی، اساسنامه، دبیر و اعضای قبلی کارها را انجام دهند. در قوانین فدراسیون جهانی، سرپرست را قبول ندارند. برای برگزاری مجمع انتخاباتی و ثبت نام‌ها باید دبیر مجمع اقدام کند، چون تاکنون فدراسیون ژیمناستیک بلاتکلیف بوده، این تصمیم گرفته شده که سلیمانی به عنوان دبیر فدراسیون و دبیر مجمع انتخاباتی با هماهنگی وزارت و فدراسیون جهانی به فدراسیون برگردد. اسم سلیمانی به عنوان دبیر در فدراسیون جهانی ثبت شده است و این بازگشت چیزی خارج از قانون نیست.
دبیر سابق فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به این سؤال که آیا علت استعفای شما هم همین موضوع بوده است، به ایسنا گفت:
خیر، اصلا موضوع استعفای من مربوط به این موضوع نیست. من از اوایل شهریور استعفا داده‌ام، اما این موضوع امروز مطرح شده است. علت استعفای من موارد دیگری است. سرپرست جدید که آمده است نیروهای خود را دارد و اختیارات من کم شده بود.
او در پایان گفت:
من از نظر فنی مثمرثمر نبودم. از طرف دیگر من رئیس هیأت خوزستان هم هستم و قرار بود یک نامه به من بدهند تا مأمور به خدمت باشم که به گفته مرزوقی، وزارت ورزش قبول نکرده است. من هم نخواستم بمانم و استعفا دادم. هیچ حاشیه و داستانی نبود.
اخبار داغ 
حاشیه و داستان تو همه ی فدراسیون ها همش از طرف وزیر ورزش و پولادگر هست مگه اینکه با فشار فدراسیون های جهانی بیخیال بشن وگرنه بخاطر خیلی مسایل میخان آدمای خودشونو بزارن راس کار

source

توسط varzeshikhabari