به نقل ازتسنیم نیوز
به گزارش خبرگزاری تسنیم، به تازگی وزنه برداری بانوان دو اتفاق ویژه و تاریخی را تجربه کرده است. رشته ای که از عمر آن مدت کمی می‌گذرد، روز نهم خرداد ماه توسط یکتا جمالی در مسابقات جوانان جهان به اولین مدال ارزشمند جهانی خود رسید.
در ادامه نیز روز 12 تیر ماه با انصراف ورزشکار ساموآ، سهمیه سنگین وزن بانوان از آن پریسا جهانفکریان شد، هرچند او به دلیل جراحی نمی‌تواند از این سهمیه غیرمنتظره استفاده کند اما رسیدن به سهمیه المپیک درحالیکه هنوز عمر وزنه برداری بانوان ایران به 4 سال هم نرسیده، اتفاق خوب و وِیژه ای بود که توسط بانوی ایرانی رخ داد.
با این وجود در میانه این دو اتفاق، مریم منظمی نایب رئیس بانوان فدراسیون وزنه‌برداری که یکی از همراهان تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان بود، از سمت خود استعفا کرد.
اکنون فدراسیون وزنه‌برداری نایب رئیس بانوان ندارد و این در حالی است که علاوه بر مسابقات بزرگسالان جهان که IWF می خواهد مهر ماه در گرجستان برگزار کند و قطعا بانوان ایرانی نیز در آن حضور خواهند داشت، مسابقات نوجوانان جهان نیز در عربستان به انجام می رسد و یکتا جمالی که با 16 سال سن، موفق شد در جوانان جهان مدال برنز بگیرد، شانس زیادی برای کسب مدال ارزشمند دیگری در رده سنی نوجوانان خواهد داشت.
بنابراین ساماندهی برنامه های بانوان در ماه های پیش رو از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه وزنه برداری بانوان حالا در مسیر حساسی قرار گرفته و بیش از پیش برنامه ریزی و حمایت از این رشته اهمیت دارد.
البته با توجه به اینکه علی مرادی رئیس فدراسیون عازم توکیو شده، قطعا تا پایان رقابت‌های المپیک خبری از معرفی نایب رئیس بانوان نخواهد بود.
 
انتهای پیام/

source
این خبر به وسیله خبرخوان استخراج شده است.

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.