Jump to navigation
تجربه‌ای متفاوت از ورزش که طرفداران دوآتیشه خودش را دارد!
طرفداری/ فوتبال باتلاقی شکلی غیرمعمول از ورزش فوتبال است که در باتلاق ها بازی می شود. بازیکنان در یک باتلاق مرطوب به رقابت می پردازند، اگرچه برای مسابقات بزرگ به جای یک باتلاق طبیعی، یک زمین خاکی پوشیده از آب استفاده می‌شود. 
این ورزش ابتدا از کشور فنلاند سرچشمه گرفته است، سرزمینی که در طول تابستان از باتلاق بعنوان یک مکان برای بدست آوردن آمادگی جسمانی اولیه برای ورزشکاران و سربازان مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از آنجا بود که ایده ترکیب باتلاق و محبوب‌ترین ورزش جهان، در سال 1998 در هیرینسالمی فنلاند شکل گرفت و فوتبال باتلاقی متولد شد.

در سال 1998 اولین مسابقات سازماندهی شده با حضور ۱۳ تیم برای کسب قهرمانی فنلاند برگزار شد. از سال ۲۰۰۰ مسابقات جهانی فوتبال باتلاقی در شهر زادگاهش، هیرینسالمی برگزار می شود و در حال حاضر حدود 300 تیم فوتبال باتلاقی در سراسر جهان وجود دارند. در سال‌های اخیر مسابقات رسمی دیگری در چین، ترکیه و هند نیز راه اندازی شده است.
قوانین فوتبال باتلاقی یک نسخه به شدت اصلاح شده از قوانین استاندارد فوتبال امروزی است.

این ورزش در فنلاند، سوئد، ایسلند، هلند، روسیه، برزیل و حتی کشور خودمان با نام “فوتچل” محبوبیت خاصی دارد. نام فوتچل یا فوتشال از ترکیب دو واژه فوتبال و شالیزار بوجود آمده است. این بازی بیشتر در استان‌های گیلان و مازندران رواج دارد که معمولا در زمان کاشت نشای برنج بین کشاورزان برگزار می‌شود.

به نقل از topendsports.com با اندکی تغییرات
اخبار داغ 
یه فوتبالی هست فوتبال فیلی
تو لرستان هم هست. قبل از عاشورا تاسوعا برگزار میشه.
ایران قهرمانه، تیم مجلس اتقلابی رو بفرسته همین الان فیناله
خسته نباشی
مازندران هم پارسال یه بازی انجام شد.
مطمئنم بارسا اینجا هم ۸ تا میخوره
منم دلم میخواد😕
عجب
جالب بود
تو اون مورد آخری دیگه رنگ لباس اهمیت نداره
و یار های هم دیگه رو با ریش سییل پیدا میکنن

source

توسط varzeshikhabari