تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشکسوتان عرصه ورزش نماد فرهنگی کشور هستند، گفت: جوانان ورزشکار ما هم نه تنها سفیران فرهنگی ما در همه کشورهای دنیا هستند، بکه نماد فرهنگ کشور هم محسوب می‌شوند.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدباقر قالیباف» روز سه‌شنبه در آیین رونمایی از سردیس طلایه‌داران بازی‌های آسیایی که در محل هتل المپیک برگزار شد، ضمن قدردانی از قهرمانان و مدیران زحمت‌کشی که در عرصه سخت کرونا در المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای نظام اسلامی افتخار آفرینی کردند، اظهار کرد: به ویژه پارالمپیکی‌های عزیز و کشتی‌گیران در بخش آزاد و فرنگی که خوش درخشیدند و توانستند افتخار آفرین شوند و شادی را به جوانان کشور هدیه کنند هم خدا قوت می گویم و امیدوارم قدردان این عزیزان باشیم.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورزش یک پدیده چند جانبه است، عنوان کرد: ورزش از یک منظر صنعت و از منظری دیگر پدیده مهم اجتماعی است. چرا که وقتی امروز در مورد مسائل فرهنگی، اوقات فراغت، مسائل سیاسی و همه سطوح از یک محله تا سطح جهانی صحبت می‌شود، ورزش در همه این مسائل می‌درخشد.
رییس قوه مقننه تاکید کرد: کمتر پدیده‌ای را مانند ورزش می‌توان پیدا کرد که با روح، روان، جسم، فرهنگ و سیاست تنیده نباشد و حتی می‌توان در عرصه سیاست هم به واسطه ورزش فرصت‌های مهمی را خلق کرد.
وی ادامه داد:‌ در ورزش هزینه‌ای وجود ندارد و هر چه در ورزش هست از ابتدا تا انتها سرمایه‌گذاری برای امروز، فردا و آینده است. اما وقتی از این پدیده غفلت شود، هزینه‌های سرسام آوری در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی برای ما به بار می‌آورد که صدها برابر این سرمایه‌گذاری باید آنجا هزینه کنیم و هرگز هم جبران نخواهد شد.
قالیباف با بیان اینکه اینکه این مسائل را در دوران خدمت خود در نیروی انتظامی و شهرداری تهران که لایه‌های آسیب های اجتماعی، ‌ نشاط، سرزندگی را در بخش های مختلف خود دارد به خوبی دیده و لمس کرده است، افزود: این باری است به دوش ما که باید نسبت به آن توجه و هدایت شود.
رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پیشکسوتان نماد فرهنگی کشور هستند، گفت: جوانان ورزشکار ما هم نه تنها سفیران فرهنگی ما در همه کشورهای دنیا هستند، بکه نماد فرهنگ کشور هم محسوب می‌شوند.
 وی در عین حال گفت: در هر مسوولیتی که داشتم، از توجه به موضوع ورزش غفلت نکردم و همیشه تلاش کردم نگاه حداکثری که حداقل وظیفه ما است، نسبت به ورزش داشته باشم.
قالیباف با تاکید براینکه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، موضوعات ورزشی از سطح عمومی تا قهرمانی را پیگیری می کنند، گفت: با توجه به اشکالاتی که در این مراسم دوستان به آن اشاره کردند و ایراداتی که در مصوبه‌های مجلس وجود دارد، تلاش خواهیم کرد در حداقل زمان بر اساس قانون داخلی مجلس این مشکلات را حل و فصل کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از اینکه ورزشکاران در عرصه‌های جهانی بهتر از گذشته بدرخشند، گفت: استعدادهای بالایی در همه نقاط کشور در ورزش وجود دارد و امیدواریم با توجه به این ظرفیت‌ها در حوزه المپیک و رقابت‌های جهانی، شاهد بهبود مدال آوری ورزشکاران کشور باشیم.
وی افزود: به رغم مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، ‌ معتقدم مشکل امروز کشور نبود امکانات نیست بلکه مشکل امروز کشور نداشتن نقشه راه مشخص، مدون و مدیریت درست در سطوح مختلف است که سبب وارد آوردن آسیب به کشور شده است.
 قالیباف ادامه داد: به رغم این سختی، با توجه به جوانانی که داریم می‌توانیم کارها را پیش ببریم. چرا که هر جا گفتیم «ما می‌توانیم» موفق شدیم و به کمک خداوند از این مشکلات نیز عبور خواهیم کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  یکی از ویژگی‌های موفقیت در هر عرصه‌ای، مردمی‌سازی فعالیت‌ها است، عنوان کرد: هر چقدر در فعالیت‌های خود موضوعات را بر رفتار دولتی متمرکز کرده و بر بستر بروکراسی‌های اداری قرار دهیم، خلاقیت از بین می‌رود و استعداد کشی رخ می‌دهد و باعث می‌شود دارایی‌های مادی و ظرفیت‌های منابع انسانی را نیز از بین ببریم.
وی با بیان اینکه این موضوع فقط در ورزش صدق نمی کند بلکه در فرهنگ، اقتصاد و اجتماع نیز صادق است، گفت: چرا که مهم است که ما هر جا هستیم روحیه‌های سخت دولت محوری به معنای عام را مورد توجه قرار داده  و کاهش دهیم.
 قالیباف ادامه داد: تجربه نشان داده کاری که مردم می‌توانند انجام دهند، ما به عنوان مسوول نباید در آن دخالت کنیم. در مجلس هم هیچ وقت بدون مشورت مردم قانون گذاری نکنیم و باید قانونی را دنبال کنیم که مشکل مردم را حل کند نه اینکه برای مردم ایجاد زحمت کند.
رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری عنوان دوران شهروندی خود در جوار مردم طرقبه مشهد، ‌ یاد شهدای شهر طرقبه و مرحوم «علی باغبان‌باشی» که سردیس او در آیین امروز رونمایی شد، گرامی داشت.

تهران – ایرنا – رییس مجلس شورای اسلامی انقلابی‌گری را در عدل، عقل و حفظ حرمت انسان‌ها عنوان…
تهران-ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی‌ثبات‌ترین وزارتخانه در حوزه وزیر وزارت‌آموزش…
تهرا- ایرنا- معاون دبیرکل مجمع بیداری اسلامی گفت: جهان اسلام باید…
تهران- ایرنا- تفاهمنامه همکاری دانشگاه دمشق و دانشگاه مالک اشتر وزارت…
تهران- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیامی تاکید کرد:…
تهران- ایرنا- وزیر کشور، روحیه مردمی، انقلابی و خودشکوفایی را راز…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *