همدان- ایرنا- قهرمانان چهارمین دوره مسابقات شطرنج کشوری جام اکباتانا به میزبانی شهر همدان معرفی شدند.
به گزارش ایرنا، مسابقات جام اکباتانا به میزبانی هیات شطرنج استان همدان و با حضور ۱۴۸ بازیکن از استان‌های آذربایجان شرقی، مازندران، اصفهان، البرز، مرکزی، کردستان، لرستان، کرمانشاه و همدان در ۹ دور به روش سوئیسی (۲ دور شتاب و ۷ دور نرمال) برگزار شد.
در این پیکارها و پس از انجام ۶۶۶ بازی ساسان علی‌بابایی از همدان عنوان قهرمانی را کسب کرد، طاها گلشنی از آذربایجان شرقی دوم شد و محمدحسین قنبرعلی فرزاد از همدان سکوی سوم را تصاحب کرد.
همچنین امیرعباس ملکی از مرکزی و سینا کوروند از همدان به ترتیب چهارم و پنجم شدند و در رده سنی پیشکسوتان علی خادمی دیگر شطرنجباز همدانی بر سکوی قهرمانی ایستاد.
در رده بانوان نیز پارمیدا قزاقی از همدان قهرمان شد و فاطمه خادمی دیگر ورزشکار همدانی مقام دوم را به دست آورد.
در بخش بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۷۰۰ نیز پرهام برجی از استان مرکزی قهرمان شد و ابوالفضل فتحی از همدان مقام دوم را کسب کرد و در رده بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۵۰۰ امیر احسان خدایی از همدان عنوان نخست را به دست آورد و شاهو محمدی از کردستان دوم شد.
در رده بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۳۰۰ نیز مصطفی سلیمانی آرا و مهدی ابراهیمی هر ۲ از همدان به ترتیب اول و دوم شدند و در بخش بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۱۰۰ و یا بدون درجه بین‌المللی محمد متین کیانی فتوت و مهنا حمیدیان از همدان به ترتیب عنوان‌های اول و دوم را کسب کردند.
این پیکارها با عنوان گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم فروغی مدیر روابط عمومی هیات شطرنج استان همدان و به مدت ۲ روز برگزار شد.
تمامی رقابت‌های جام اکباتانا در چارچوب قوانین فدراسیون جهانی شطرنج برگزار و جدول رتبه‌بندی نیز برای محاسبه ریتینگ به فدراسیون جهانی ارسال شد.
نفرات برتر این مسابقات جایزه نقدی به همراه حکم قهرمانی دریافت کردند.
اهواز – ایرنا – وزیر نیرو با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای اصلاح…
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر استفاده از همه…
گرگان – ایرنا – نماینده مرکز تحقیقات و بازتوانی سگ‌های آبی هلند در…
سنندج – ایرنا – فرش بافی در بیجار از قدیم به عنوان هنری ماندگار شناخته…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.