وزنه بردار ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم بازی های کشورهای اسلامی قهرمان شد و با وجود تلاشی که داشت نتوانست رکورد جهان را جا به جا کند.
به گزارش ایسنا، رقابت گروه A دسته ۸۱ کیلوگرم وزنه‌برداری مردان بازی های کشورهای اسلامی برگزار شد و ایران صاحب ۵ مدال شد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.  
مصطفی جوادی با رکورد ۱۶۳ یک ضرب، ۲۰۱ دوضرب و مجموع ۳۶۴ کیلوگرم مدال نقره یک ضرب و طلای دوضرب و مجموع را گرفت و قهرمان شد. او به رکورد دوضرب جهان هم حمله کرد اما موفق نشد وزنه ۲۰۹ کیلوگرم را مهار کند.  
حسین سلطانی دیگر نماینده ایران با رکورد ۱۵۸ یک ضرب، ۱۹۲ دوضرب و مجموع ۳۰۵ کیلوگرم مدال برنز یک ضرب و دو ضرب را گرفت و در مجموع چهارم شد. 
عملکرد نمایندگان ایران به شرح زیر است: 
*حرکت یک ضرب 

حسین سلطانی وزنه های ۱۵۲ و ۱۵۸ کیلوگرم  را بالای سر برد اما در مهار وزنه ۱۶۱ کیلوگرم  ناموفق بود و با رکورد ۱۵۸ کیلوگرم برنز گرفت. 
  مصطفی جوادی وزنه های ۱۵۶ و ۱۶۳ کیلوگرم را مهار کرد و وزنه ۱۶۵ کیلوگرم را نتوانست بالای سر ببرد. جوادی با رکورد ۱۶۳ کیلوگرم مدال نقره گرفت. 
وزنه‌بردار ازبکستان با رکورد ۱۶۴ کیلوگرم به مدال طلا رسید. 
قهرمانی مصطفی جوادی در قونیه و حمله ناموفق به رکورد جهان/ سلطانی ۲ برنز گرفت
*حرکت دوضرب
سلطانی دو مرتبه وزنه ۱۸۶ کیلوگرم را انداخت. کادرفنی وزنه سوم سلطانی را به ۱۹۲ کیلوگرم تغییر داد که این وزنه بردار موفق به مهار ۱۹۲ کیلوگرم شد و از اوت شدن فرار کرد. 
جوادی در حرکت اول دوضرب ۱۹۴ کیلوگرم را مهار کرد.
و در حرکت دوم ۲۰۱ کیلوگرم را بالای سر برد و مدال طلای خود را مسجل کرد.
جوادی در حرکت سوم پشت وزنه ۲۰۹ کیلوگرم ایستاد  تا رکورد جهان را بشکند اما نتوانست رکورد دوضرب جهان را ۱ کیلوگرم ارتقا دهد.
 رکورد دنیا با ۲۰۸ کیلوگرم در دست وزنه بردار بلغارستان است که در سال ۲۰۲۱ ثبت کرد.
جوادی در تمرینات رکورد دوضرب جهان را به صورت غیر رسمی شکسته بود.

انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari