قیمت دلار و سایر ارزها در بازار امروز 1 شهریورماه 1401 اعلام شد.
قیمت دلار در سال 1400 با نوسانات زیادی روبه رو شد. قیمت دلار تا قبل از انتخابات به 32 هزارتومان هم رسید. قیمت دلار با پیش رفتن مذاکرات وین روند کاهشی به خود گرفت. قیمت دلار در هفته گذشته افزایشی شد. در هفته‌های اخیر انتظارات تورمی در حال بازی با قیمت دلار بوده است
دلار در بازار آزاد در بازار روز قبل نسبت به ۲ روز پیش، با ۱۲۹۰ تومان افزایش، ۲۹,۶۵۰ تومان نرخ گذاری شد.دلار در صرافی ملی با افزایش ۲.۴۶ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۷,۹۸۷ تومان معامله شد.دلار در بازار متشکل با کاهش ۳.۵۱ درصدی نسبت به روز قبل ، ۲۷,۰۰۰ تومان معامله شد.دلار در سامانه سنا در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۶۹۰ تومان افزایش، ۲۷,۹۸۷ تومان نرخ گذاری شد.دلار کانادا با افزایش ۴.۴۱ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۲۲,۸۳۳ تومان معامله شد.
روز قبل دلار در بازار آزاد برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در بازار آزاد که ۲ روز پیش تا ۲۸,۳۶۰ (بیست و هشت هزار و سیصد و شصت ) تومان رسیده بود، امروز – سه شنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ مصادف با ۲۳ آگوست ۲۰۲۲ – با رشد ۴.۳۵ درصدی به ۲۹,۶۵۰ (بیست و نه هزار و ششصد و پنجاه ) تومان رسید.
امروز دلار در صرافی ملی برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در صرافی ملی که روز قبل تا ۲۷,۲۹۷ (بیست و هفت هزار و دویست و نود و هفت ) تومان رسیده بود، امروز – سه شنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ مصادف با ۲۳ آگوست ۲۰۲۲ – با رشد ۲.۴۶ درصدی به ۲۷,۹۸۷ (بیست و هفت هزار و نهصد و هشتاد و هفت ) تومان رسید.
قیمت دلار در بازار متشکل
امروز دلار در بازار متشکل برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که دلار در بازار متشکل که روز قبل تا ۲۷,۹۵۰ (بیست و هفت هزار و نهصد و پنجاه ) تومان رسیده بود، امروز – سه شنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ مصادف با ۲۳ آگوست ۲۰۲۲ – با کاهش ۳.۵۱ درصدی به ۲۷,۰۰۰ (بیست و هفت هزار) تومان رسید.
قیمت دلار در سامانه سنا
امروز دلار در سامانه سنا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار در سامانه سنا که روز قبل تا ۲۷,۲۹۷ (بیست و هفت هزار و دویست و نود و هفت ) تومان رسیده بود، امروز – سه شنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ مصادف با ۲۳ آگوست ۲۰۲۲ – با رشد ۲.۴۶ درصدی به ۲۷,۹۸۷ (بیست و هفت هزار و نهصد و هشتاد و هفت ) تومان رسید.
قیمت دلار کانادا
روز قبل دلار کانادا برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، بطوری که دلار کانادا که ۲ روز پیش تا ۲۱,۸۲۵ (بیست و یک هزار و هشتصد و بیست و پنج ) تومان رسیده بود، امروز – سه شنبه ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ مصادف با ۲۳ آگوست ۲۰۲۲ – با رشد ۴.۴۱ درصدی به ۲۲,۸۳۳ (بیست و دو هزار و هشتصد و سی و سه ) تومان رسید.
قیمت یورو در بازار آزاد امروز
یورو در بازار آزاد امروز با افزایش ۴.۰۷ درصدی، از ۲۸,۴۵۰ (بیست و هشت هزار و چهارصد و پنجاه ) تومان به ۲۹,۶۵۸ (بیست و نه هزار و ششصد و پنجاه و هشت ) تومان رسید.
آخرین نرخ درهم امارات (حواله)
همچنین درهم امارات (حواله) با افزایش ۴.۰۲ درصدی نسبت به روز قبل ، ۸,۲۰۰ (هشت هزار و دویست ) تومان معامله شد.
آخرین نرخ پوند
در بازار امروز پوند نسبت به روز قبل ، با ۱۴۸۳ تومان افزایش، ۳۵,۰۱۰ (سی و پنج هزار و ده ) تومان نرخ گذاری شد.
قیمت دلار در فردای احیای برجام
یک کارشناس بازار ارز معتقد است: ممکن است توافقات و آزاد شدن پول‌های بلوکه شده و آزادی فروش نفت بتواند به طور موقت و مانند یک مسکن بر روی اقتصاد کشور اثر بگذارد، ولی درمان اصلی نیست.
به گزارش خبرآنلاین، علی‌اصغر سمیعی در یادداشتی درباره قیمت احتمالی ارز پس از توافق برجام نوشت: با اینکه برجام و توافقات احتمالی می‌تواند توانایی‌های مالی بانک مرکزی را افزایش دهد، ولی آمدن مقداری پول به خزانه کشور نمی‌تواند بر واقعیت‌های اقتصادی اثر جدی بگذارد.
وی افزود: مشکل اصلی اقتصاد کشور با توافقات احتمالی رفع نمی‌شود، ممکن است توافقات و آزاد شدن پول‌های بلوکه شده و آزادی فروش نفت بتواند به طور موقت و مانند یک مسکن بر روی اقتصاد کشور اثر بگذارد، ولی درمان اصلی نیست.
این کارشناس بازار ارز تصریح کرد: ممکن است بعد از امضای توافق با تصمیم‌های نابخردانه در داخل و توطئه‌گرانه در خارج و به ضرب تبلیغ و تزریق بیش از تقاضا و ساختن جو "همه چیز گل و بلبل است" به طور مصنوعی بشود، برای مدتی بسیار کوتاه قیمت‌ها را پایین نگه داشته و بازار را به بهشت خارج‌کنندگان سرمایه از کشور و واردکنندگان کالا‌های مصرفی و غیرضروری به کشور تبدیل کرد.
ولی بعد از چند روز که روند کاهشی قیمت‌ها متوقف شود، بلافاصله خرید گسترده و هجوم مترصدین (و همچنین مترصدات) برای خرید آغاز و قیمت‌ها افسار گسیخته‌تر از قبل رو به افزایش خواهد گذاشت.
سمیعی یادآور شد: این تجربه‌ها را قبلا هم داشته‌ایم و ملموس‌ترین آن، بعد از قبول قطعنامه ۵۹۸ بود، که قیمت ارز به کمتر از یک سوم کاهش یافت، که البته بعد از کمتر از شش ماه باز به همان قیمت‌های قبلی برگشت.
وی متذکر شد: امیدوارم این نوبت مسوولان اقتصادی کشور از تجربه‌های گذشته درس لازم را گرفته باشند، و در این موارد با درایت بیشتری عمل شود.
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

توسط varzeshikhabari