قیمت جدید طلا ، سکه و دلار امروز در بازار منتشر شد.
قیمت طلا در سال 1401 متغیر شدید شده است.قیمت طلا نوسان بدی دارد. قیمت طلا عجیب شده. قیمت طلا در  هفته گذشته صعودی بود. آخرین قیمت طلا را اینجا بخوانید.
در بازار امروز قیمت سکه کاهش را تجربه کرد.
در بازار امروز قیمت سکه بر مدار کاهش قرار گرفت اما قیمت طلا رشد کرد. 
قیمت اونس طلا در بازار امروز بر روی 1751 دلار قرار گرفت. 
قیمت طلا 18 عیار امروز رشد کرد .طلا امروز با 1 میلیون و 487 هزار و 500 تومان مبادله شد که 1 هزار و 600 تومان افزایش را نشان می دهد.
قیمت مثقال طلا 18 عیار امروز
هر مثقال طلا 18 عیار امروز در محدوده 6 میلیون و 445 هزار تومان به فروش رسید.
آخرین نرخ دلار در بازار متشکل
نرخ دلار در بازار متشکل امروز 21 تومان  افزایش یافت و با  30 هزار و 621 تومان مبادله شد. 
آخرین نرخ یورو در بازار آزاد
نرخ یورو در بازار ارز امروز با  36 هزار و 127 تومان معامله شد. 
آخرین نرخ پوند
قیمت پوند امروز بر روی 41 هزار و 412 تومان قرار گرفت.
قیمت درهم امارات (حواله) امروز
نرخ حواله درهم در بازار امروز 20 تومان افت کرد و بر روی 9 هزار و 590 تومان قرار گرفت. 
آخرین نرخ لیر ترکیه
لیر ترکیه امروز در محدوده 1 هزار و 890 تومان به فروش رسید.
قیمت دلار کانادا امروز
دلار کانادا امروز در محدوده 26 هزار و 148 تومان به فروش رسید. 
آخرین نرخ سکه امامی
قیمت سکه امامی امروز با 16 میلیون و 219 هزار تومان معامله شد.این قیمت در مقایسه با 2 روز قبل 62 هزار تومان ارزان تر بود .
۲ مانع افزایش قیمت دلار/ پیش بینی بازار‌های مالی امروز
پیش بینی‌ها از بازار ارز در هفته جاری حکایت از آن دارد که دو مانع مهم بر سر راه مسیر افزایشی دلار وجود دارد.
بازار ارز در حالی معاملات آخرین روز‌های آبان را تجربه می‌کند که دلار اولین روز هفته را با دو مانع مهم برای صعود مواجه خواهد شد.
قیمت دلار در در دهم آبان ماه سقف خود در کانال ۳۳ هزار تومان را شکست، در هفدهم آبان ماه یک سقف جدید را تجربه کرد و پس از آن وارد روند اصلاحی شد.
دلار در محدوده رنج قیمتی
دلار تهران در هفته‌ای که گذشت در یک محدوده رنج قیمتی معامله شد. با اعمال تشدید تحریم‌ها علیه ایران در هفته گذشته برخی تصور می‌کنند که نرخ دلار در هفته پیش روند افزایشی پیدا کند، ولی علاوه بر شرایط امنیتی که در بازار آزاد ممکن است حاکم شود دو مانع مهم نیز بر سر راه مسیر افزایشی دلار وجود دارد.
ترمز رشد قیمت دلار کشیده شد؟
مانع اول خبر سفر وزیر خارجه عمان در روز جاری به ایران است عمان غالبا در اوج اختلافات میان ایران و طرف‌های برجامی به عنوان میانجی ظاهر شده و نقش مهمی هم در تغییر شرایط ایفا کرده است.
بررسی رفتار دلار در بازار ارز نشان داده نتیجه سفر مقامات عمان به ایران غالبا ترمز رشد قیمت در بازار ارز را کشیده و روند قیمت دلار را معکوس کرده است به همین دلیل معامله گران افزایشی تا مشخص شدن نتیجه سفر وزیر خارجه عمان به ایران صبر خواهند کرد.
انتشار اوراق ارزی از امروز
مانع دوم در برابر دلار نیز انتشار اوراق ارزی از روز جاری است، که بازار تا مشخص شدن اثر این عرضه بر بازار صبر خواهد کرد بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی کسانیکه به دنبال خرید دلار هستند می‌توانند اوراق ارزی را با قیمت توافقی خریداری کنند و در سررسید سه ماهه با قیمت دلار توافقی تسویه کنند، بانک مرکزی البته یک شرط نیز برای تسویه اوراق ارزی به دلار گذاشته است، مردم باید هفت درصد حق الوکاله پرداخت کنند که با توجه به اختلاف قیمت دلار توافقی و آزاد در دو ماه گذشته با این شرایط، تحویل دلار از بانک مرکزی در ازای تسویه اوراق ارزی گران‌تر از بازار آزاد خواهد بود.
به نظر می‌رسد با توجه به دو مانع مهم اعلام شده، قیمت دلار در هفته پیش رو آغاز سبزی را تجربه نکند.
بنا به گزارش اکوایران، پس ازانتشار گزارشات خرده فروشی آمریکا انتظارات کاهش سرعت افزایش نرخ بهره کمرنگ شد، زیرا مقامات فدرال رزرو در اظهاراتی از افزایش نرخ بهره تا دامنه ۵تا هفت درصد سخن گفتند و اعلام کردند که توقف افزایش نرخ بهره فعلا روی میز نیست و به این زودی سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو کاهش پیدا نخواهد کرد.
در چنین شرایطی دلار آمریکا تقویت شد و اونس طلا به عنوان دارایی مقابل دلار و اوراق قرضه کاهش یافت و در پایان هفته در محدوده هزار و ۷۵۰ دلار معامله شد.
حباب سکه امامی افزایش یافت
حباب سکه امامی با توجه به کاهش ارزش اونس طلا افزایش پیدا کرده که با توجه به آنکه احتمال افزایش قیمت دلار در ابتدای هفته جاری کم است، احتمال افزایش قیمت سکه نیز در صورتی که دلار رشد نکند ضعیف است. سکه امامی در آبان ماه دو بار با مقاومت نیمه کانال ۱۶ میلیون تومانی به عنوان مقاومت تاریخی سکه برخورد کرده، ولی در هر دو بار در شکست مقاومت نا کام مانده است.
طلای آب شده هم در هفته گذشته یک سقف قیمتی جدید را در پنج ماه گذشته ثبت کرد، ولی در ادامه با عدم همکاری دلار و اونس طلا عقب نشینی کرد و با توجه به تعطیلی بازار جهانی درابتدای هفته پیش رو و موانع موجود احتمال رشد قیمت طلای آب شده هم کمتر ازاحتمال اصلاح آن است.
چرخش بازار سهام
ارزش معاملات خرد بازار سرمایه در مسیر نزولی قرار گرفته و سهام کوچک و بتا منفی بازار مورد استقبال قرار میگیرند، گروه دارو در روز چهارشنبه با افزایش تقاضای قابل توجه همراه شدند و گروه سیمانی هم مجوز افزایش نرخ گرفت که باعث افزایش تقاضا در این گروه خواهد شد.
با توجه به بهبود شرایط در سهام کوچک، کاهش ارزش معاملات خرد و کاهش حجم معاملات لیدر‌های بازار به نظر می‌رسد سرمایه‌های حاضر در بازار به سمت برخی گروه‌های کوچک در حال چرخش است و در فاصله نفس گیری لیدر‌های اصلی بازار و تصمیم گیری معامله گران برای ادامه روند، برخی گروه‌ها میزبان سرمایه‌های مردم باشند. برخی سهام ریالی در شرایط بلاتکلیفی بازار میزبان‌های خوبی برای سرمایه‌های مردم خواهند بود.
منبع: اقتصادنیوز
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

توسط varzeshikhabari