قیمت جدید طلا ، سکه و دلار امروز در بازار منتشر شد.
قیمت طلا در سال 1401 متغیر شدید شده است.قیمت طلا نوسان بدی دارد. قیمت طلا عجیب شده. قیمت طلا در  هفته گذشته صعودی بود. آخرین قیمت طلا را اینجا بخوانید.
قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار در روز یکشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ در بازار یک میلیون و ۸۸۵ هزار تومان تعیین شده و به فروش می رسد.
همچنین طلافروشی ها امروز یکشنبه هجدهم دی ۱۴۰۱ قیمت فروش طلا ۲۴ عیار را ۲ میلیون و ۵۱۵ هزار تومان اعلام کردند.
قیمت هر مثقال طلا بر اساس ارزش گذاری در بازار جهانی ۸ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان تعیین شده است.
گفتنی است، طلافروشی ها در بازار امروز هر گرم طلای دست دوم را به قیمت یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان خریداری می کنند.
امروز یکشنبه هجدهم دی ۱۴۰۱ قیمت اونس طلا در بازار جهانی ۱۸۶۵ دلار ارزش گذاری شده است.
لیست قیمت طلا امروز ۱۸ دی ۱۴۰۱ به شرح زیر است:
گرم طلای ۱۸ عیار: ۱۸۸۵۰۰۰ تومان
گرم طلای ۲۴ عیار: ۲۵۱۵۰۰۰ تومان
مثقال طلا: ۸۱۷۵۰۰۰ تومان
اونس طلا: ۱۸۶۵ دلار
قیمت ها بر اساس لیست اعلامی شبکه اطلاع رسانی طلا و ارز درج شده است.
قیمت طلای ۲۴ عیار ۱۸ دی ۱۴۰۱
نوسان قیمت طلا شاید به اندازه قیمت دلار و نرخ ارز سینوسی نبوده اما تغییرات زیادی داشته است .
آنچه از نمودار طلا نمایانگر است، تغییرات قیمتی این فلز در ماه های اخیر عمدتا افزایشی بوده و تورم زا .
طلا که پشتوانه ارز ملی هر کشوری است ، در خانه هر ایرانی یافت می شود .
نگاهی که بیشتر مردم ایران به طلا دارند ، نگاه سرمایه گذاری و کسب سود از نوسانات بازار طلا است.
قیمت روز طلا یکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱
از آنجاییکه «طلا» تبدیل به کالایی سرمایه ای شده ، اطلاع از بروزترین قیمت طلا اهمیت دو چندان پیدا کرده است .
طلا اغلب به عنوان منبع امن سرمایه گذاری در برابر تورم و کاهش ارزش ارز به شمار می رود .
این موضوع بیشتر ناشی از اجرای گسترده محرک های مالی در کشورهای دنیا است .
درست مثل قیمت دلار ، اطلاع از نوسانات بازار طلا برای کسب سود بیشتر و یا جلوگیری از ضرر مهم است .
پیش بینی آینده قیمت طلا در سال ۱۴۰۱
به عقیده چارلی موریس، مدیر صندوق خانه آتلانتیک سرمایه گذاری در بازار طلا جذاب تر و سود حاصل از آن چشمگیر تر از سرمایه گذاری در بورس است .
پیش بینی موریس از چشم انداز بازار طلا مثبت بوده و قابلیت نقدشوندگی آن را بالا می داند .
او می گوید: من به شخصه بیشتر سبد سهامم را به طلا اختصاص داده ام؛ شاید در کوتاه مدت سود کمتری به دست بیاورم اما نگران این نیستم که هر رویدادی در هر نقطه از جهان سرمایه ام را هدر دهد .
به گفته تحلیلگران، کاهش ارزش دلار و تاثیرات احتمالی تورم در نتیجه اجرای محرک های اقتصادی در آمریکا، عوامل اصلی افزایش قیمت طلا هستند.
بسیاری از تحلیلگران اما معتقدند طلا امسال همچنان از سیاست پولی انبساطی و نرخ واقعی بهره پایین منفتع خواهد بود .
اوله هانسن، تحلیلگر ساکسو بانک می گوید: «تا زمانی که سود اوراق قرضه بالاتر رود، بازار طلا برای یافتن جای پا با چالش مواجه است.»
قیمت طلا ۱۸ دی ۱۴۰۱
قیمت گذاری طلا بر اساس روش های مختلفی انجام می شود .
هرچند عرضه و تقاضا اصلی ترین دلیل افزایش یا کاهش قیمت هر کالایی است اما طلا در بازار ایران تا حدودی مستثنی است .
با وجود اینکه سال گذشته و با رشد یکباره بورس شاهد صف فروش طلاهای خانگی در طلافروشی ها بودیم اما قیمت طلا کاهش چندانی نداشت .
به عقیده سوکی کوپر، تحلیلگر استاندارد چارترد، طلا همچنان دلار را دنبال می کند و انتظار می رود در آینده نیز همچنان این روند را ادامه دهد .
کوپر می گوید: با توجه به اینکه محرک مالی آمریکا به کسری بودجه بیشتر این کشور منجر خواهد شد، فراتر از کوتاه مدت، ما معتقدیم که چشم انداز طلا همچنان رو به رشد است .
قیمت طلای دست دوم ۱۸ دی ۱۴۰۱
به عقیده بسیاری از افراد طلای نو با طلای دست دوم تفاوتی ندارند .
آنها می گویند: طلا، طلاست!
این افراد معتقدند در صورت نو بودن طلا، باید پول اجرت آن را بپردازند اما با خرید طلای دست دوم ، این پول در جیبشان می ماند .
هرچند این نگاه در خصوص افرادی که نگاه سرمایه گذاری دارند بیشتر صدق می کند .
قیمت سکه امروز 18 دی
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک میلیون و ۹۰۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
هم‌اکنون در بازار آزاد،  قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک میلیون و ۹۰۲ هزار تومان،  قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۱۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان،  ربع سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.
قیمت دلار امروز 18 دی 1401
امروز قیمت دلار در بازار متشکل بالا رفت 
آخرین نرخ دلار در بازار متشکل
بازار متشکل ارزی امروز شاهد پیشروی قیمت دلار بود.نرخ دلار متشکل امروز 39 هزار و 100 تومان بود.
آخرین نرخ یورو در بازار آزاد
نرخ  یورو امروز  43 هزار و 219 تومان بود که در مقایسه با عصر  روز گذشته 700 تومان بالا رفته بود. 
آخرین نرخ پوند
قیمت پوند امروز 49 هزار و 104 تومان بود.
آخرین نرخ لیر ترکیه
لیر ترکیه امروز با قیمت 2 هزار و 220 تومان به فروش رسید.
قیمت دلار کانادا امروز
قیمت دلار کانادا امروز در محدوده 30 هزارو 188 تومان معامله شد.
جدال دولت و مجلس بر سر دلار نیما
در شرایطی که مجلس تثبیت نرخ ارز را مغایر قانون می‌داند معاون اول ریاست جمهوری از سیاست تثبیت نرخ ارز حمایت کرده است حال باید دید که با توجه به مخالفت دولت با ارز ترجیحی و تلاش‌های که در ابتدای سال جاری برای آن انجام داد رییس کل بانک مرکزی و معاون اول دولت از اجرای این سیاست صرف نظر می‌کنند یا نرخ تثبیتی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تومانی به محل تقابل دولت و مجلس تبدیل خواهد شد.
در حالی که دولت اعلام کرده نرخ دلار نیما ثابت نگه داشته می‌شود مجلس می‌گویند این اقدام غیر قانونی است.
روز گذشته محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد که تصمیم ثابت نگه داشتن نرخ ارز توسط رییس بانک مرکزی غیر قانونی است.
او گفت ما با سیاست ثبات در نرخ ارز موافق هستیم و از آن حمایت می‌کنیم، اما سیاست ثبات با تعیین نرخ ثابت مغایر است. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد که که نرخ ثابت ارز، تقاضا را تحریک و عرضه را سرکوب می‌کند و آمار‌ها درباره ثبت سفارش‌ها در هفته‌های اخیر گواه این ماجرا است.
در هفته گذشته محمد مخبر هم گفته بود که تصمیم گرفتیم تا دو سال نرخ ارز کالا‌های اساسی را ثابت نگه داریم تا دچار تنش جدی در قیمت‌ها نشویم.
تقابل بر سر ارز ۲۸ و ۵۰۰ هزار تومانی؟
در چنین شرایطی که مجلس تثبیت نرخ ارز را مغایر قانون می‌داند معاون اول ریاست جمهوری از سیاست تثبیت نرخ ارز حمایت کرده است حال باید دید که با توجه به مخالفت دولت با ارز ترجیحی و تلاش‌های که در ابتدای سال جاری برای آن انجام داد رییس کل بانک مرکزی و معاون اول دولت از اجرای این سیاست صرف نظر می‌کنند یا نرخ تثبیتی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تومانی به محل تقابل دولت و مجلس تبدیل خواهد شد.
البته سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد شب قبل در شبکه خبر اعلام کرد که دولت در سامانه نیما به دنبال ثبات نرخ ارز خواهد بود، ولی نرخی را تثبیت نخواهد کرد و قیمت‌ها می‌تواند نوسان داشته باشد. ادعای مبهمی که اگرچه احتمال تثبیت نرخ ارز نیما در محدوده ۲۸ هزار و ۵۰۰ را کم رنگ کرد و نشانه عبور از سیاست تثبیت نرخ بود، ولی به ابهامات تصمیمات ارزی دولت افزود.
روز قبل شایعه شد افزایش سود بانکی منتفی شده، مهم‌ترین ابزار بانک مرکزی برای مقابله با تورم و کنترل نرخ ارز، نرخ بهره بانکی است در صورت منتفی شدن این موضوع در عمل رییس بانک مرکزی در مواجهه با تورم خلع سلاح شده است.
پیامد‌های عدم تصویب افزایش نرخ بهره
عدم تصویب افزایش نرخ بهره در شرایطی که دولت هم بودجه انبساطی برای یکسال آینده تصویب کرده و ممکن است طبق روال همیشگی دولت‌ها در ایران برای تامین منابع متوسل به بانک‌ها شود، چگونگی کنترل تورم و ثبات نرخ ارز توسط رییس بانک مرکزی را به یک معما تبدیل کرده است. گرچه برخی می‌گویند افزایش نرخ سود مصوبه شورای پول و اعتبار را دارد و در اجرای آن در اختیار رئیس کل است.
فارغ از اقدامات بانک مرکزی بمباران اخبار منفی سیاسی در برهه کنونی مهم‌ترین اهرم حرکت‌های صعودی دلار در سال‌های اخیر در ایران بوده است که در صورتی که روند اخبار سیاسی دچار تغییر شود بازار ارز می‌تواند وارد فاز اصلاح قیمت جدی شود.
تحلیل تکنیکالی سکه امامی
در شرایطی که اونس جهانی طلا در تعطیلات پایان هفته متوقف بود سکه امامی روز قبل رشد کرد. بررسی تکنیکالی سکه امامی نشان می‌دهد که خط روند صعودی آر اس آی به پایین شکسته شده است و حرکت رو به بالای سکه امامی در روز قبل می‌تواند پولبک آر اس آی به خط روند صعودی شکسته شده تلقی شود.
رسم سطوح فیبوناچی هم روی نمودار قیمتی سکه امامی مشخص می‌کند که سکه امامی در جدال با سطح حمایتی ۲۳ درصدی به بالا برگشته است، ولی لزوما بازگشت رو به بالای سکه امامی تا زمانی که نمودار آر اس آی در بالای خط روند صعودی تثبیت نشده و سکه امامی هم نتواند بالای مقاومت قیمتی خود تثبیت شود یک پولبک محسوب می‌شود.
منبع: اقتصادنیوز
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

توسط varzeshikhabari