Jump to navigation
دون دیگوی فقید با فوتبال وداع گفت، اما فوتبال هیچ‌گاه نمی‌تواند از او دل بکند!
دیگو مارادونا چشمانش را رو به دنیا بست، اما یادش این روزها بیش از هر لحظه‌ای زنده می‌شود.
طرفداری | بیش از 2 سال می‌گذرد که دیگو مارادونا، خدای ناپل و کاپیتان ابدی تیم ملی آرژانتین دار فانی را وداع گفته است. قهرمانی با آرژانتین در جام جهانی 1986، فتح اسکودتو در سال‌های 1987 و 1990 با ناپولی و درخشش در پیراهن بارسلونا به طوری که در سانتیاگو برنابئو مورد تشویق هواداران رقیب دیرینه قرار بگیرد، بخشی از کتاب قطوری است که دون‌دیگو حکایت خود را در آن نوشت و در تاریخ 25 نوامبر 2020، با مرگش آخرین برگ آن را امضاء کرد. 
اما اتفاقات فصل 23-2022 طوری رقم خورد که گویی فوتبال، حکایت جدیدی را به افتخار مارادونا از سر گرفته باشد تا دینش را به روح او ادا کند. وقتی این فصل را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم، ما را یاد جمله‌ای معروف از مارادونای فقید می‌اندازد که می‌گوید:
اگر بمیرم، بازهم می‌خواهم متولد شوم و دوباره فوتبالیست شوم. دوباره بازهم می‌خواهم دیگو آرماندو مارادونا شوم.
 قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 2022، ناپولی در سری آ و بارسلونا در لالیگا، انسان را ناخوداگاه از وادی منطق خارج می‌کند؛ گویا مارادونا دوباره متولد شده و با نیرویی از جنس آسمان فوتبال را به کام خودش شیرین می‌کند. 
آرژانتین در سال 2022 توانست پس از 36 سال قهرمان جهان شود. تک‌نوازی لئو مسی در جام جهانی 2022، آیینه‌ای از هنر ارتش تک‌نفره‌ای به نام دیگو آرماندو مارادونا در جام جهانی 1986 بود که «دست خدا» او را به قله افتخار رساند و موفق شد به تنهایی آرژانتین را به مقام قهرمانی جهان برساند. طلسم مردان سرزمین نقره پس از 36 سال بدست لیونل مسی و یارانش شکسته شد. 
دراماتیک‌ترین قسمت 23-2022 همین‌جاست؛ ناپولی هفته گذشته پس از 33 سال فاتح سری‌آ شد و این قهرمانی را به خدای ناپل تقدیم کرد. آخرین بار پارتنوپی در سال 1990 با رهبری به نام مارادونا توانست بر بام فوتبال ایتالیا بایستد. خیابان‌های ناپل پر از نقش‌ونگارهای دون‌دیگو است و تمام آرزوی مردم این شهر این بود که ای کاش می‌توانستند اسکودتو را به همراه خدای‌شان جشن بگیرند.
بارسلونا دیشب با پیروزی مقابل اسپانیول، به 27مین قهرمانی خود در لالیگا رسید. قهرمانی آبی‌واناری‌ها، گیلاس روی کیک مهمانی مارادونا در آسمان‌ است. ستاره بلوگرانا در دهه 80 میلادی، حال بر فراز آسمان بارسلونا به سوی تیمش لبخند می‌زند؛ لبخندی از کرانه‌های آسمان در سالی که باید به نام دیگو آرماندو مارادونا نام‌گذاری شود.
 
 
اخبار داغ
بهترین تاریخ … 🇦🇷💙
مارادونا کیه نمیشناسم
بزرگ⁦❤️⁩💙
نظر شاید نامحبوب
ناپولی و مارادونا، نوعی برتری اخلاقی برای خودشون قائل میشن که برای من قابل درک نیست.
مارادونا اسطوره ی فوتباله فقط مختص تیمایی که توش بازی کرده نیست
از همه جا طرفدار داره
همون عنگلیس با ناداوری قهرمان جام جهانی شد
هیچی نگفتید
اتفاقا دم دیگو گرم کارما جام جهانی ۱۹۶۶ رو تکرار کرد
سویا هم لیگ اروپا ببره دیگه تکمیل میشه.
یه دوره کوتاه سویا هم بود..
یعنی کوپا بعدی یا ج ج بعدی نیمار قمار باز قهرمان میش؟
اصلا با وجود آنتونی رافینیا وینسیوس، به تیم ملی دعوت میشه ؟
قهرمانی بارسا عجیب نیست ولی قهرمانی آرژانتین و ناپولی رو باید می دید
دون دیگو💙💙
اوزه بیو مرد ……رونالدو یورو گرفت
مارادونا مرد ……مسی ج ج گرفت
پله مرد ………..نیمار ؟
در مورد بحث بهترین بازیکن تاریخ داشتم با یکی از هواداران رئال صحبت میکردم که میگفت اگر ملاک بهترین تاریخ بودن جام ملی باشه که پله بهترینه چون ۳ قهرمانی جام جهانی داره و مسی به همین علت بهترین تاریخ نیست!
گویا این دوستمون فراموش کرده یا نمیدونه پله قطعا بهترین بازیکن تاریخ نیست چون از لحاظ افتخارات باشگاهی پله خیلی ویترین پر و پیمونی نداره و البته ۲ قهرمانی لیبرتادورس و بین قاره ای داره که کسب ۴ جام بین المللی در ۱۸ سال خیلی کار شاخی نیست کما اینکه بین قاره ای جام تک بازی بود
بهترین تاریخ کسی هست که هم از لحاظ باشگاهی و هم ملی ویترینش تکمیل باشه یعنی لئو مسی
گل دست خدا مارادونا هم خاص ترین و ناب ترین گل تاریخ فوتباله
58 بازی برای بارسا و کسب ۲ جام. چرا مارادونا رو به بارسلونا میچسبونن؟
ناپولی مفت به میلان باخت وگرنه شانس داشت تو فینال حضور داشته باشه و دبل کنه.
دیگو مارادونا خدای ابدی فوتبال
بهترین بازیکن تاریخ جام جهانی
خدای فوتبال

یه سویا مونده
عکس پست عالی

source

توسط varzeshikhabari