در پایان هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور تیم سپاهان بازهم توانست به پیروزی برسد و در صدر جدول رده‌بندی ماند.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هفته هشتم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» امروز (چهارشنبه) با هفت دیدار در شهرهای یزد، ورامین، تهران، آمل، اصفهان و ارومیه (دو دیدار) پیگیری شد. نخستین دیدار این هفته از لیگ برتر مردان از ساعت 15 در سالن غدیر ارومیه آغاز شد و تیم شهرداری این شهر سه بر یک مس رفسنجان را شکست داد.
شاگردان محمدرضا تندروان در تیم شهرداری ارومیه در ست نخست 25 بر 23 مغلوب مس شدند، اما در ست‌های دوم تا چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 25 بر 22 و 25 بر 14 فاتح میدان شدند تا به هفتمین برد خود در لیگ برتر سال 1400 دست یابند و 20 امتیازی شوند.
مس رفسنجان با پذیرش این شکست، پنجمین ناکامی فصل خود را تجربه کرد و 9 امتیاز باقی ماند. عباس امانی، بهروز جعفری، محمدمحبوب عشق‌دوست و جواد مرآتی به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر داوری، داور اول و داور دوم، نظارت و قضاوت در این مسابقه را برعهده داشتند. این دیدار 107 دقیقه طول کشید و در ست چهارم عادل غلامی بازیکن شهرداری ارومیه مصدوم شد.

* شهداب با ستاره‌هایش در سراشیبی سقوط
مسابقه دو تیم شهداب یزد و فولاد سیرجان، پنجاهمین دیدار دور مقدماتی لیگ برتر مردان سال 1400 بود و نماینده سیرجان بعد از چهار هفته ناکامی، موفق به شکست شهداب در یزد شد. شاگردان سعید رضایی سرمربی فولاد سیرجان در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 22، 25 بر 23 و 25 بر 20 شهداب را شکست دادند تا به چهارمین برد خود در این رقابت‌ها دست یابند و 11 امتیازی شوند.
شهداب در این بازی خانگی چهارمین شکست خود را تجربه کرد تا تعداد برد و باخت‌های این تیم برابر شود. این مسابقه 100 دقیقه طول کشید. علیرضا داودی و مجید محسنی‌شوشتری ناظران فنی و داوری این مسابقه بودند. قضاوت این دیدار نیز برعهده امید فولادی‌وندا و اسماعیل رزقی به عنوان داوران اول و دوم بود. سهند اله‌وردیان بازیکن شماره یک سیرجان در این مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

* پیکان به سلامت از جاده هراز عبور کرد
در جذاب‌ترین مسابقه این هفته تیم لبنیات هراز آمل میزبان پیکان تهران بود. این مسابقه از این نظر اهمیت داشت که نشان دهنده تفکرات دو مربی با سابقه والیبال ایران (بهروز عطایی و پیمان اکبری) بود. تیم پیکان در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 15 و 25 بر 23 میزبان خود را شکست داد تا با پنج برد و 16 امتیاز جای نماینده آمل را در رتبه سوم جدول بگیرد.
لبنیات هراز آمل در این مسابقه که 88 دقیقه طول کشید، سومین شکست فصل خود را تجربه کرد و 13 امتیازی باقی ماند. نظارت بر این مسابقه را امین برق‌لشگری، امیرحسین منظمی و علی یاوری به ترتیب به عنوان ناظران فنی، ویژه و داوری برعهده داشتند.
داود نافعی و مرتضی حسن‌علایی نیز داوران اول و دوم مسابقه لبنیات هراز آمل و پیکان تهران بودند. پوریا فیاضی بازیکن شماره 17 پیکان در ست نخست این مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

* سایپا بازهم به زحمت در خانه پیروز شد
تیم والیبال سایپا که با یک برد، 6 شکست و چهار امتیاز در رتبه سیزدهم جدول قرار داشت، بعد از سه هفته میهمانی، در خانه والیبال تهران میزبان هورسان رامسر شد و شاگردان ناصر شهنازی سرمربی این تیم توانستند از این فرصت برای کسب دومین برد خود در این رقابت‌ها استفاده کنند.
هورسان در ست‌های اول و چهارم این دیدار با امتیازهای 25 بر 17 و 25 بر 21 به پیروزی رسید و یک امتیاز به دست آورد. سایپا نیز در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 15، 25 بر 21 و 15 بر 8 فاتح این مسابقه سنگین شد و به دومین برد خود دست یافت تا 6 امتیازی شود، اما جایگاهش در رتبه سیزدهم تغییری نکرد.
نماینده رامسر که مسعود آرمات از هفته ششم هدایت آن را برعهده گرفته است، با 9 امتیاز و دو برد در رتبه دوازدهم جدول باقی ماند. نادر انصاری به عنوان ناظر فنی، اسماعیل صباغ (ناظر داوری)، احمد سرمست (داور اول) و علی‌اصغر ثابتی‌پور به عنوان داور دوم، تیم نظارتی و داوری این مسابقه بودند. این دیدار 127 دقیقه طول کشید و تیم هورسان در ست سوم اخطار تاخیر دریافت کرد. همچنین سعید شیرود قربانی بازیکن هورسان رامسر و حمید محمدآلق بازیکن سایپا در ست سوم کارت زرد دریافت کردند.

* نبرد شهرداری‌ها در ورامین را گنبد برد
شهرداری گنبد در هفته هشتم لیگ برتر موفق به شکست سه بر یک شهرداری ورامین شد تا نخستین برد خارج از خانه خود را به دست ‌آورد و 14 امتیازی از چهار برد شد. گنبد با کسب این پیروزی سه پله صعود در جدول به دست آورد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.
شهرداری ورامین در ست دوم این مسابقه 27 بر 25 به پیروزی رسید، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 22 و 25 بر 20 مغلوب میهمان خود شد تا تعداد برد و باخت‌هایش در عدد چهار برابر شود. علیرضا گیلانی و امیر صداقت ناظران فنی و داوری این مسابقه بودند که به مدت دو ساعت و 12 دقیقه طول کشید. همچنین قضاوت این دیدار را مسعود ذوقی و سیدمحمدمهدی موسوی به عنوان داوران اول و دوم، برعهده داشتند. در ست نخست این مسابقه عظیم جزیده سرمربی شهرداری گنبد و بهمن جهاندیده بازیکن شهرداری ورامین اخراج شدند.

* سپاهان بباز نیست
تیم فولاد مبارکه سپاهان صدرنشین بدون شکست این رقابت‌ها این هفته در سالن 25  آبان مجموعه نقش جهان اصفهان برای کسب هشتمین برد خود به میدان  رفت و با شکست سه بر یک حریف همچنان در صدر جدول باقی ماند.
تیم پاس گرگان در ست دوم این دیدار 25 بر 22 به پیروزی رسید، اما در ست‌های اول، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 15 و 25 بر 19 مغلوب میزبان خود شد تا پنجمین شکست در این فصل را تجربه کند. شاگردان رحمان محمدی‌راد در تیم فولاد مبارکه سپاهان با کسب این پیروزی، 23 امتیازی شدند.
بهرام سلیمانی، محمد شاهمیری، قادر صادقی و مجتبی اسپرغم به ترتیب به عنوان ناظر فنی، ناظر داوری، داور اول و داور دوم، نظارت و قضاوت این مسابقه را که یک ساعت و 46 دقیقه طول کشید، برعهده داشتند.

* راهیاب فاتح طولانی‌ترین دیدار هفته
در آخرین دیدار هفته هشتم لیگ برتر مردان تیم آذرباتری ارومیه از ساعت 18 میزبان راه‌یاب ملل مریوان در سالن غدیر ارومیه بود.
در این مسابقه دو تیم رقابت بسیار نزدیکی با یکدیگر داشتند و در نهایت راه‌یاب ملل مریوان سه بر دو حریف را شکست داد و به چهارمین برد خود دست یافت.
شاگردان جوان فرهاد نفرزاده در تیم آذرباتری در ست‌های اول و چهارم 25 بر 12 و 25 بر 22 میهمان خود را شکست دادند، اما در ست‌های دوم، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 27 بر 25، 25 بر 19 و 15 بر 13 مغلوب راه‌یاب شدند تا تنها یک امتیاز از این مسابقه به دست آورند.
راه‌یاب ملل مریوان با کسب این پیروزی، 11 امتیازی شد و در جایگاه هفتم جدول قرار گرفت.
ناظر فنی این دیدار محمد پژوه بود و بهروز جعفری نیز به عنوان ناظر داوری او را همراهی کرد.
مهدی نویدی‌نو و میثم پارسه داوران اول و دوم طولانی‌ترین مسابقه هفته هشتم لیگ برتر مردان بودند که به مدت 158 دقیقه طول کشید.
سرمربی تیم راه‌یاب ملل در ست اول کارت زرد دریافت کرد. در ست سوم علیرضا شاه‌علی از آذرباتری و محمدحسین چرخلویی از مریوان کارت قرمز دریافت کردند و در ست پنجم محمد بربست از آذرباتری از بازی اخراج شد.
هفته نهم لیگ برتر مردان ایران روز چهارشنبه سوم آذرماه با هفت دیدار پیگیری خواهد شد.
* نتایج کامل هفته هشتم به شرح زیر است:
شهرداری ارومیه 3 – مس رفسنجان یک (23 بر 25، 25 بر 21، 25 بر 22 و 25 بر 14)
شهداب یزد صفر – فولاد سیرجان ایرانیان 3 (22 بر 25، 23 بر 25 و 20 بر 25)
شهرداری ورامین یک – شهرداری گنبد 3 (23 بر 25، 27 بر 25، 22 بر 25 و 20 بر 25)
سایپا تهران 3 – هورسان رامسر 2 (17 بر 25، 25 بر 15، 25 بر 21، 21 بر 25 و 15 بر 8)
لبنیات هراز آمل صفر – پیکان تهران 3 (23 بر 25، 15 بر 25 و 23 بر 25)
فولاد مبارکه سپاهان اصفهان 3 – پاس گرگان یک (25 بر 19، 22 بر 25، 25 بر 15 و 25 بر 19)
آذرباتری ارومیه 2 – راه‌یاب ملل مریوان 3 (25 بر 12، 25 بر 27، 19 بر 25، 25 بر 22 و 13 بر 15)
* جدول رده‌بندی در پایان هفته هشتم به شرح زیر است:

 
انتهای پیام/

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.