ساده لوحانی که گول خوردند
زن کلاهبردار ابتدا در نقش خیر سراغ افراد بی‌بضاعت می‌رفت و به بهانه گرفتن وام قرض‌الحسنه برای آنها مدارک شناسایی‌شان را می‌گرفت. او سپس با استفاده از این مدارک نقشه‌ کلاهبرداری میلیونی خود را عملی می‌کرد.
مدتی قبل مأموران پلیس شهرستان چالوس در جریان کلاهبرداری‌های زیرکانه یک زن در این شهر قرار گرفتند و تحقیقات را برای شناسایی و دستگیری او آغاز کردند. بررسی‌ها نشان می‌داد که متهم با تهیه و تنظیم قولنامه و مبایعه‌نامه جعلی خودش را مالک زمینی در این شهر جا زده و با استفاده از مدارک شناسایی قلابی اقدام به انتشار آگهی فروش زمین کرده و پس از آن نیز موفق شده این زمین را میلیون‌ها تومان به مشتری‌اش بفروشد.
خریدار اما پس از پرداخت پول، زمانی که سراغ زمین رفته در کمال ناباوری متوجه شده که مالک زمین فرد دیگری است و او فریب یک زن کلاهبردار را خورده است. این در حالی بود که متهم پس از دریافت پول ناپدید شده و هیچ رد و سرنخی از خودش به‌جا نگذاشته بود.
تحقیقات نشان می‌داد که این، نخستین مرحله از نقشه زن کلاهبردار بوده و وی پس از به‌دست آوردن شناسنامه و کارت ملی طعمه‌هایش، اقدام به شناسایی زمین یا آپارتمان‌هایی می‌کرد که مالکش در شهر دیگری سکونت داشت. وی سپس برای آپارتمان یا زمین مورد نظر سند و مبایعه نامه جعلی تهیه و وانمود می‌کرد که مالک آن است. پس از آن نیز اقدام به درج آگهی فروش کرده و وقتی برای زمین یا آپارتمان مشتری پیدا می‌شد، همراه او به بنگاه معاملات املاک می‌رفت تا زمین یا آپارتمان را به وی بفروشد. این زن هنگام معامله از مدارک شناسایی همان افرادی استفاده می‌کرد که قبلا به بهانه وام قرض‌الحسنه فریب وی را خورده بودند و بعد از دریافت پول، ناپدید می‌شد و سراغ طعمه‌ دیگری می‌رفت.
سرهنگ علی‌اکبر خسروی، فرمانده انتظامی شهرستان چالوس گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه مأموران موفق شدند متهم را شناسایی کنند. آنها وی را زیرنظر گرفتند و در نهایت زن کلاهبردار زمانی که  در یکی از بنگاه‌های چالوس در حال معامله زمینی با همان شگرد قبلی بود، دستگیر شد.
خسروی از کشف تعدادی شناسنامه وکارت ملی متعلق به افراد غیروتعداد 3برگ مبایعه نامه وقولنامه جعلی از متهم خبر داد و تأکید کرد: متهم در بازجویی‌ها به 4فقره کلاهبرداری اعتراف کرده و تحقیقات برای شناسایی دیگر جرایم احتمالی وی ادامه دارد.
 
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

توسط varzeshikhabari