تهران – ایرنا – نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران در بازی‌های المپیک توکیو گفت: برای حضور در ترکیب تیم ملی، در مسابقاتی که کادر فنی در نظر می‌گیرد حضور خواهم یافت تا در چرخه انتخابی قرار گیرم.
به گزارش ایرنا، مسابقات پنج وزن نخست سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) روز گذشته در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان صاحب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز شدند. مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان در ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جوان و فریبرز بابایی در ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم به مدال نقره و هادی وفایی‌پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۷ نفر حضور دارند، مسابقات در دور گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره‌ای برگزار شد که محمدحسین محمدیان در گروه B در دور اول مقابل سیلیا توماس از گینه با نتیجه ۱۲ بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر اریک ژیوئف از روسیه را از پیش رو برداشت و بعنوان نفر اول این گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل محمد فرج از الجزایر نفر دوم گروه A با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. محمدیان در دیدار پایانی نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر اریک ژیوئف از روسیه که توانسته بود نفر اول گروه B را از پیش رو برداشته و راهی دیدار فینال شود را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
«محمدحسین محمدیان» امروز (دوشنبه) در حاشیه پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی نظامیان جهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خدا را شکر روز گذشته در پنج وزن نخست نمایندگان کشورمان موفق شدند ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز بگیرند. کشتی‌گیران ۱۸ کشور جهان در مسابقه‌های کشتی آزاد نظامیان جهان حضور دارند و ضمن آنکه روسیه، لهستان و ارمنستان با کشتی‌گیران خوبشان در تهران حضور دارند.
محمدیان یادآور شد: امیدوارم که کشتی‌گیران پنج وزن دوم نیز بتوانند با مبارزه‌های خوبی که امروز می‌گیرند بتوانیم کاپ قهرمانی را امروز بعد از ظهر بالای سر ببریم.
دارند مدال برنز پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۴ ازبکستان در خصوص حریفان خود در نظامیان جهان نیز گفت: «اریک ژیوئف» از روسیه و نماینده کشور لهستان نیز از مدعیان این وزن بودند و خوشبختانه توانستم مدال طلای وزن ۹۷ کیلوگرم را بگیرم.
وی در خصوص برنامه خود نیز گفت: سال آینده پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۲۲ در صربستان و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین به فاصله خیلی کم از یکدیگر برگزار می‌شود و من هم در خدمت تیم ملی هستیم و مسابقاتی که در نظر گرفتند شرکت می‌کنم تا در چرخه تیم ملی حضور داشته باشم.
محمد یوسفی مربی تیم کشتی آزاد نیروهای مسلح ایران نیز گفت: از پرسنل فرماندهی مرزبانی استان مازندران هستم که امسال به عنوان مربی در کنار تیم کشتی آزاد نیروهای مسلح هستم.
وی اظهار داشت: تیم کشتی آزاد ایران شرایط خوبی برای این پیکارها دارد و برای کسب عنوان قهرمانی نیز رقابت تنگاتنگی با روسیه داریم و امیدوارم که با درخشش نمایندگان پنج وزن دوم، کاپ قهرمانی را در کشورمان بالای سرببریم.
یوسفی بیان داشت: در حال حاضر تیم کشتی آزاد از سربازان و کادر تشکیل شده و این موضوع به طور حتم برای سایر سربازان نیز انگیزه‌ای است که با تلاش و کوشش بتوانند به هدف خود برسند. کشتی ورزش اول کشورمان است و در نیروهای مسلح نیز توجه ویژه‌ای به این رشته می‌شود.
تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه سازمان لیگ گفت: براساس صورت جلسه در حضور…
تهران- ایرنا- بسته ورزشی ایرنا در نخستین روز از آذرماه سال ۱۴۰۰ تقدیم…
تهران- ایرنا- قیمت بلیت‌های‌ دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و صنعت…
تهران- ایرنا- زمان برگزاری ۲ هفته از لیگ برتر والیبال ایران به دلیل…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *