یزد- ایرنا- مدرس فدراسیون فوتبال و ناظر داوری لیگ‌های کشور گفت: تربیت داوران جوان در این رشته جذاب و پرطرفدار برای پشتوانه‌سازی باید در اولویت دستور کار هیات‌های ورزشی در استان های مختلف کشور قرار گیرد .
مجید روغنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یزد افزود: برگزاری مستمر و منظم دوره‌های آموزشی و ارتقا برای داوران جوان از دیگر ضرورت‌هایی است که باید با پیگیری هیات‌فوتبال به جد در استان‌ها پیگیری و اقدام مناسب در این مورد صورت گیرد.
وی ادامه داد: اطلاعات داوران استان‌ها برای موفقیت بیشتر و بهتر در صحنه باید همواره به روز باشد و با علوم جدید قضاوت‌های خود را در لیگ های مختلف انجام دهند تا روز به روز بتوانند با جلب اعتماد دست اندرکاران 
کارهای بزرگی را برای استان خود انجام دهند.
ناظر داوری لیگ‌های فوتبال کشور اظهار کرد: از برنامه‌های مهم فدراسیون در بخش داوری که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه جدی قرار گرفت و باید با قوت و حمایت همچنان ادامه داشته باشد ارزش قایل شدن به داوران جوان و استفاده از آنها برای قضاوت بازی‌هاست.
روغنی با بیان اینکه داور فردی است که در زمین بازی فوتبال عدالت را برقرار می‌کند و او مجری قانون است و تمام تلاش خود را بر صحیح انجام دادن این امر به کار می‌بندد ، اظهار کرد: کار داور بسیار سخت و مشکل است و ابتدا باید یک روانشناس خوب باشد تا بتواند بازی را در طول ۹۰ دقیقه متعادل نگه داشته و اداره کند .
وی گفت: در میان داوران جوان، افراد مستعد و با تحصیلات عالی حضور دارند که استفاده از آنها برای قضاوت مسابقه های مختلف و معتبر زمینه رشد و ارتقای آنها را به همراه دارد و امیدواریم روز به روز شاهد موفقیت داوران فوتبال در سطوح مختلف باشیم .
هم‌اکنون ۲۰۰ داور فوتبال در استان یزد فعالیت دارند که از این تعداد ۳۵ نفر در قضاوت لیگ‌های کشور فعال هستند.
استان یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت، ۴۸ هیات ورزشی استانی، ۴۰۰ هیات شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده و همچنین ۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان در لیگ‌های کشور حضور دارند.
گنبدکاووس – ایرنا – وقوع چهار فقره تصادف در ۲۴ ساعت گذشته در مسیرهای…
گناباد- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه…
استانها- ایرنا- امامان جمعه در خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید…
همدان – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که بنای این وزارتخانه…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari