قم-ایرنا- رییس هیات ورزش‌های بومی محلی قم از برگزاری ورزش روستایی در پنج رشته ورزشی در بخش مرکزی استان خبر داد.
احمدکشوری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مسابقات ورزشی و بازی های بومی و محلی در روستاهای جنت آباد، حسین آباد میش مست، لنگرود و شهر قنوات بخش مرکزی قم با معرفی نفرات برتر ترتیب یافت.
وی ادامه داد: این رقابت ها در پنج رشته دوچرخه سواری،دوی سرعت، طناب کشی، هفت سنگ مهارتی و دارت با شرکت ۵۰ شرکت کننده برگزار و در پایان به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.
مسابقات بومی محلی قم در ۵ رشته ورزشی برگزار شد
کشوری همچنین بیان کرد: به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج جشنواره بازی های بومی و محلی و همگانی دختران در مدرسه دخترانه جهاد جعفریه با شرکت بیش از ۱۰۰ نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی برگزار شد.
وی یادآور شد: دراین جشنواره که با همکاری فرمانداری شهر جعفریه ترتیب یافت به تمامی نفرات شرکت کننده و نفرات برتر هر مقطع تحصیلی هدایا و جوایزی از سوی هیات روستایی و بومی و محلی اهداگردید.
مسابقات بومی محلی قم در ۵ رشته ورزشی برگزار شد
شهر قنوات در بخش مرکزی استان قم قرارگرفته و فاصله آن با شهر قم حدود ۱۰ کیلومتر است، این شهر در سال ۷۹ با ادغام روستاهای حاجی‌آباد لک‌ها، مرادآباد، والیجرد و حسن‌آباد ایجاد شد و از سابقه تاریخی قابل‌توجهی برخوردار است و گویش برخی از مردم ساکن در این شهر به زبان لکی است.
این شهر در مناطق خشک و کویری قم قرارگرفته است و درگذشته از طریق حفر قنات، آب موردنیاز مردم منطقه تامین می‌شد و به دلیل همین پیشینه تاریخی به نام شهر قنوات شناخته می‌شود؛ قنوات پس از شهر قم دومین شهر پرجمعیت استان است و جمعیت آن به حدود ۱۸ هزار تن می‌رسد.
قم-ایرنا- رییس هیات ورزش‌های بومی محلی قم از تجهیز خانه ورزش روستای ورجان شهرستان کهک به مناسبت…
قم-ایرنا-مرحله استانی المپیاد خانه‌های ورزش روستایی قم در ۵ رشته با مشخص شدن نفرات برتر بخش‌ها…
قم-ایرنا- جشنواره مردمی در هفت رشته ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی و هفته وحدت برگزار شد.
قم-ایرنا-مدیرحوزه‌های علمیه گفت: با همه اختلاف سلیقه‌هایی که ممکن…
گرگان – ایرنا – وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر ضرورت توجه…
لارستان- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه…
بوشهر- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: چهار صیاد…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari