Jump to navigation
سرمربی مراکش، نقش مهمی در ایجاد اتحاد در تیم ملی مراکش داشته است.
مراکش پس از تساوی 0-0 مقابل اسپانیا در ضربات پنالتی به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر شد. مراکش چهارمین تیم آفریقایی است که به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود می کند.
به نقل از planetsport؛ ولید رکراکی پس از این صعود تاریخی در مصاحبه ای با خبرنگاران گفت: 
برای رسیدن به این لحظه به سختی جنگیدم. قبل از جام جهانی بحث زیادی وجود داشت که آن بازیکن متولد مراکش نیست، متولد اروپاست. چرا بچه هایی که متولد مراکش نیستند، نباید به تیم ملی دعوت شوند؟ امروز ثابت کردیم، هر کسی که رگ و ریشه مراکشی دارد، هر کسی که خون مراکشی در رگ هایش جاری است، مراکشی است. هرکسی این پیراهن را بر تن می کند، حاضر است تا حد مرگ بجنگد و بمیرد. به عنوان یک سرمربی، من متولد فرانسه هستم اما هیچ کسی قلب و خون مراکشی من را نمی تواند انکار کند؛ هیچ کسی به اندازه من عاشق مراکش نیست. این چیزی است که به بچه ها می گویم؛ هر بار آنها به اردو می آیند، این نکات را به آنها یادآوری می کنم و می بینیم بازیکنان با 100 درصد توان خود کار می کنند. 
اتفاقا بسیار خوب است که بازیکنان ما در ایتالیا، اسپانیا، هلند، فرانسه، بلژیک و دیگر کشورها متولد شده اند. هر کشوری از فرهنگ فوتبالی متفاوتی برخوردار است و ما می توانیم این فرهنگ ها را در تیم ملی مراکش ترکیب کنیم. از این بابت بسیار خوشحالم.
اولین سرمربی آفریقایی تاریخ در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی؟ این چیزها برای من هیچ ارزشی ندارد. اصلاً به پاسپورت یا ملیت خود اهمیت نمی دهم؛ اصلاً به این موضوع توجه نمی کنم که آفریقایی یا عرب هستم. شما به عنوان انسان دارای ظرفیت و توانایی هستید. خودتان باید انتخاب کنید کاری را انجام دهید یا خیر. اراده و خواست انسان بالاتر از نژاد و ملیت است. من مربی جاه طلبی هستم و سعی می کنم این ویژگی را به بازیکنانم منتقل کنم. 
با انرژی، شور و قلبی بزرگ می توان هر کاری را انجام داد و البته که حمایت هواداران در این تاریخ سازی بسیار مهم است. قاره آفریقا پتانسیل زیای دارد. شاید اکنون صحبت در مورد قهرمانی عجیب باشد اما 30 سال دیگر وقتی تیم هایی از آفریقا فاتح جام جهانی شوند، هیچ کسی تعجب نخواهد کرد.
بازی با اسپانیا؟ از قبل برنامه ما این بود که برای گرفتن مالکیت تلاش نکنیم. اسپانیا می خواهد توپ را داشته باشد و ما هم توپ را به آنها دادیم اما در عوض به بازی بدون توپ خود رسیدگی کردیم. می دانستیم در طول بازی شاید یک، دو یا سه موقعیت خواهیم داشت، اگر از آنها استفاده کنیم، برنده می شویم و اگر استفاده نکنیم، بازی به پنالتی می رود. دقیقا حالت دوم اتفاق افتاد.
اخبار داغ 
مقایسه کنید با کیروش مفت خور…
اینا مگه ولز رو بردن که مربی شون رو پرت کردن هوا
همش تقلید همش ادا چیز جدید بلد نیستن
این چه عکسیهه
امیدوارم تو باد پیروزی بر اسپانیا نخوابن و بتونن پرتغال رو هم شکست بدن
نميدونم يازيكنى جزو اون كودن نوك حمله اش داره يا نه؟! اگر نداره كه هيچ ولى اگر داره خيلى بايد خر باشه كه با وجود هدر دادن سه تا موقعيت صد در صد گل از بازى نكشيدش بيرون. نميدونم چى ديده تو اون شماره ٩ اشون فكر كنم بود.
این سرمربی کچل خیلی مخه ، تیم پرتقال رو اذیت خواهد کرد .
به پای مصاحبه های من نمیرسه
ادم حتی از مصاحبه همچین سرمربی هایی هم لذت میبره مقایسه شود با کیروش و انریکه که میگه مشتاقانه منتظرم به خانه برگردم و خانواده و سگ هایم را ببینم اونم بعد از گندی که زد.
مصاحبه اش خیلی عالی بود
شانس سمت پرتغال هستن . خیلی دوست دارم بیان بالااز اون ورم پرتغال رو هم دوست دارم بیاد فینال شاید یه ارژانتین پرتغال دیدیم

source

توسط varzeshikhabari