Jump to navigation
مهدی رجب زاده یکی از منتقدان جدی برگشت کارلوس کی روش به فوتبال ایران است و این موضوع را در گفتگو با رسانه طرفداری، بار دیگر نشان داده است
مهدی رجب زاده، سرمربی فجرسپاسی معتقد است کی روش نباید به ایران برمی گشته و جام جهانی را حق دراگان اسکوچیچ می داند.
به گزارش طرفداری، مهدی رجب زاده درباره بازی مقابل سایپا و گلی که فجرسپاسی زد به رسانه طرفداری گفت:
بازی خیلی خیلی سخت و سنگینی بود، برای هر دو تیم. هر دو تیم سابقه زیادی دارند و ریشه دار هستند. سایپا که سابقه قهرمانی لیگ را دارد و فجرسپاسی هم سال ها در لیگ برتر حضور داشته و یکی از تیم های ریشه دار است. بازی را خوب شروع کردیم و در یک ربع اول موفق شدیم به آن ها فشار بیاوریم و روی توپ گیری و حمله سریع، طبق آنچه من با بچه ها صحبت کرده بودم و از قبل در تمرین کار کردیم، فیلم بازی هایشان را چندین و چند بار نگاه و آنالیز کرده بودیم، به گل رسیدیم. خوشبختانه روی همان چیزی که تمرین کرده بودیم و فاصله دفاع مرکزی از دفاع کناری، مهاجم ما یک جایگیری خوب کرد و موفق شدیم توپ را به او برسانیم و یک گل خیلی خوب زدیم. بعد از آن هم ساختار دفاعی مان را سعی کردیم حفظ کنیم. سایپا هم در بعضی دقایق به دروازه ما فشار آورد که البته طبیعی بود چون در خانه بازی می کردیم ولی بچه های ما با تمرکز، رشادت و هوشمندی موفق شدند راه های نفوذ را ببندند و با تمام توان و انگیزه کار کردند. نیمه دوم سیستم را تغییر دادیم و با دو هافبک دفاعی بازی کردیم تا عرض و فضاها را ببندیم و سایپا هم موفق نشد موقعیت آنچنانی ایجاد کند. روی ضد حمله ها دو موقعیت صد درصد داشتیم که یکی را دروازه بان شان خیلی خوب گرفت و دیگری را مهاجم 18 ساله ما یعنی ابوالفضل بابایی که هفته پیش هم گل زد، از دو قدمی دروازه توپ را به بیرون فرستاد. البته توپ پله شد و درست روی پایش جفت و جور نشد. در هر صورت از بازیکنانم که با عشق و تمام وجودشان یک کار مهم را در تهران رقم زدند، تشکر می کنم.
مهدی رجب زاده در خصوص بررسی لیگ یک و اینکه تعداد مدعیان بیشتر شده افزود:
لیگ یک به نظرم خیلی سخت تر از پارسال است و شاید بگویم 5، 6 تیم هستند که می توانند مدعی باشند. تیم ها خیلی هزینه کردند و چند تیم هم هزینه های سنگینی انجام دادند. به جز چند تیم که پایین جدول هستند و نتوانستند خودشان را پیدا کنند، به نظرم امسال لیگ بسیار سختی است و مشخص نیست چه تیمی برنده و چه تیمی بازنده است. در آینده خواهیم دید بازی هایی برگزار می شود که هیچکس پیش بینی نمی کند فلان تیم بازنده شود. بازیکنان جوان زیادی هم به لیگ ها اضافه شدند و تیم ها سعی کردند منسجم تر از پارسال باشند. آنطور که در این هفته ها ما دیدیم، تیم ها خیلی بهم نزدیک و قوی هستند. لیگ بسیار دشواری پیش رو داریم.
مهدی رجب زاده درباره ضرر و سود تیمش از داوری ها گفت:
همیشه در بحث داوری در لیگ برتر، لیگ یک و حتی لیگ دو معضلاتی زیادی داریم چون فکر می کنم داوران که قشر زحمت کش و مظلومی هستند نمی توانند تمرکز لازم را داشته باشند چون خیلی از بیرون و از سوی نیمکت ها تحت فشار هستند. ما هم در این چند هفته اخیر و به خصوص بازی با خیبر خرم آباد که گل سالم ما رد کردند، متضرر شدیم. الان باید سه امتیاز به جای یک امتیاز از آن بازی کسب می کردیم. توقع من و همه مربیان و باشگاه ها جوری است که قضاوت ها طوری باشد که اشتباهات داوران در نتیجه ها تاثیرگذار نباشد و حق رخ بدهد تا کسی ضرر نکند. اگر ما صحبت و اعتراضی مطرح کردیم، حق بوده است ولی گاهی هم پیش می آید دیدم بعضی باشگاه ها یا سرمربیان وقتی داور تصمیم درستی می گیرد هم باز اعتراض می کنند و بیانیه می دهند. به نظرم اگر قرار است درباره داوری صحبت شود، باید به حق باشد که اگر فردا فیلم بازی را نشان دادند نگویند شما اشتباه کردید یا اعتراض تان نابجا بوده است. هرچند اعتراض ما به حق بود. طبیعی هم هست در فوتبال و همه جای دنیا چنین چیزهایی رخ می دهد. البته در فوتبال دنیا الان وی ای آر آمده و خیلی به ندرت شاهد حق خوری هستیم ولی در فوتبال ما دیدیم خیلی از تیم ها با یک سوت و پرچم اشتباه ضررهای سنگین می کنند و زحمات یک مجموعه به باد می رود و به نفع یک تیم دیگر می شود. همه این ها به خاطر نبود وی ای آر است. امیدواریم تیم جدیدی که به فدراسیون آمده اند، روی داوری ها خیلی با دقت تر و قوی تر عمل کنند و حتی در بحث انتخاب داورها هم بازی هایی داریم که نتایج شان در صعود و سقوط مهم است و باید از داوران باتجربه استفاده شود که بازی ها به جنجال کشیده نشود.
مهدی رجب زاده در پایان در مورد برگشت کارلوس کی روش گفت:
آرزوی هر ایرانی است که تیم ملی اش همیشه سرافراز باشد و در جام جهانی موفق شود. درباره برکناری اسکوچیچ، چیزی از مسائل درونی نمی دانم اما به عنوان کسی که از بیرون نگاه می کند باید بگویم اصلا حق او نبود کنار برود. در بدترین شرایط هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و در حالی که همه ناامید بودند، در سه بازی سرنوشت ساز به پیروزی رسید و تیم ما به دور بعد رسید و دور بعد هم به راحتی و با اقتدار صعود کردیم و حقش بود روی نیمکت تیم ملی ایران در جام جهانی باشد ولی با تغییراتی که در فدراسیون رقم خورد، پای کی روش دوباره به فوتبال ایران باز شد. به عنوان یک ایرانی می گویم صحبت های کی روش درباره مردم ایران را هنوز فراموش نکرده ام. شاید دقیق یادم نباشد ولی ایشان در صحبت های شان به مردم و فرهنگ ایران توهین کرده بودند و اگر من در راس یک کاری بودم، هیچ وقت نمی گذاشتم چنین اتفاقی رخ بدهد. از لحاظ عملکرد هم باید بگویم ایشان در چند سال اخیر موفق نشدند با تیم های دیگر به جام جهانی برسند و موفقیتی در کارنامه شان نبوده است. دیگر نمی دانم چجوری، چگونه، به چه علتی و با چه متر و معیاری ایشان دوباره برگشتند که این موضوع برمی گردد به دیدگاه رییس فدراسیون که به من مربوط نمی شود ولی به عنوان یک ایرانی دوست داشتم اسکوچیچ می ماند و حقش هم بود سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی باشد.
اخبار داغ 
دوستمون میگه دقیقا یادم نیست که به فرهنگ ایران توهین کرده یا نه، واسه همین چیزی که نمیدونه میگه نباید برمیگشت ایران،
تو فوتبال به خصوص فوتبال ایران این مسئله باب هست که هر تیمی که میبازه سرمربی و بازیکناش داور رو مقصر میدونن ولی وقتی میبرن داور هیچ نقشی تو بردشون نداشته!
نظرش راجع به اسکوچیچ و کیروش هم درست هست. کیروش دو تیم پرستاره رو نتونست ببره جام جهانی اونم تو یک دوره اونوقت سرمربی تیم ایران شد که با اسکوچیچ به جام جهانی صعود کرد!
یاد گرفتن وقتی میخوان یکی رو بزنن میگن به مردم شریف ما توهین کرد ! مثل ج.ا دقیقا همین سیاست رو داره
بعد که صحبتهای طرف رو گوش میدی می بینی بدبخت اصلا توهین نکرده و اینا دارن بازی کثیفی علیهش میکنن
یه زمانی هم خداداد میخواست قطبی رو بزنه میگفت علیه‌ کشورمون حرف زده !
چقد ازش خوشم میاد و میومد
حرف حقی هم زده
هنوز یادمه چی گفت ولی یادم نیست چی گفت!
ای دمت گرم، حرف حساب رو از آدم حسابی باید شنید، چی بگم که کیروشیپور ها عقل تو سرشون نیست
همونطور که کیروش گفت توی فوتبال حق و انصاف نداریم ففط تصمیم درست گرفتن هست و بس. باید تصمیم درست گرفت. حق و معرفت و این حرفای چرت جاش تو مسترابه
عجب!تو که یادت نیست چی گفته چطور میگی توهین کرده
احمقا اینو هزار بار گفتن چارتا نفهم تر هم تایید کردن
جام ملتها ۲۰۱۹ خبرنگار فرستاده بودن تمرین تیم ملی ولی پول نداشت از گرسنگی سر تمرین غش کرد
کی روش گفت بعضی ها پول غذا هم ندارند یعنی ادم میفرستید حداقل پول بهش بدید گرسنگی نکشه
بعد این قضیه خیابانی هم با اشک تمساح و صحبتای بی ربط تونست از یه عده سواری بگیره
رجب زاده راست میگه
طرفدارای احمق کیروش اینو نمیفهمن
"شاید یادم نباشه ولی هیچوقت یادم نمیره" 😂😂😂
آقای رجب زاده یادت هم نیست قبوله، خبرگزاری ها رو سرچ کن، یک هفته هم وقت داری، بعد بیا بگو چه توهینی به مردم ایران کرده
نه تنها توهین نکرد از مردم دفاع کرد و کفت وضعیت اقتصادی مردم خوب نیست
حاج مهدی این فصل امیدمون به شماست، همین فرمون برو جلو💛🙌
ممنون از طرفداری بابت این مصاحبه از سرمربی تیممون🙏

source

توسط varzeshikhabari