کاندیدای انتخابات ریاست کمیته ملی المپیک نسبت به نبود نامش در لیست نفرات احراز صلاحیت شده، خواستار اعلام نظر رسمی رییس فعلی کمیته ملی المپیک شد.
به گزارش ایسنا، اسامی کاندیداهای احراز صلاحیت شده برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک شب گذشته اعلام شد که برای پست مهم ریاست تنها محمود خسروی وفا و فضل الله باقرزاده احراز صلاحیت شده بودند.مهدی علی نژاد دیگر کاندیدای ریاست، با توجه به اینکه نامش در بین لیست نفرات احراز صلاحیت شده انتخابات نبود، نامه ای خطاب صالحی امیری رییس فعلی کمیته ملی المپیک خواستار اعلام نظر رسمی در مورد نبود نامش شد.
متن نامه به شرح زیر است: 
جناب آقای دکتر صالحی امیری ریاست محترم کمیته ملی المپیک
به استحضار می رساند سایت رسمی کمیته ملی المپیک ایران در تاریخ ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶ دقیقه اقدام به انتشار اسامی نامزدهای قطعی شده انتخابات ششم شهریور ۱۴۰۱ کمیته ملی المپیک با قید “تا این لحظه” نمود که نام اینجانب نامزد ریاست کمیته ملی المپیک در لیست اسامی اعلام شده قرار نداشت در این رابطه موارد زیر قابل توجه است:
۱- کمیته ملی المپیک موظف بود مطابق موارد ۱۱ و ۱۲ دستورالعمل اجرایی انتخابات کمیته ملی المپیک مصوب مجمع کمیته ملی المپیک و مورد تایید کمیته بین‌المللی المپیک ظرف مدت ۴ روز کاری پس از اتمام ثبت نام نامزدها یعنی ۲۵ مرداد اسامی نامزدهای تایید و رد شده را به آنها اعلام نماید که این مهم صورت نگرفت.
۲- بر اساس ماده ۱۴ دستورالعمل فوق الذکر، کمیته ملی المپیک موظف بود فهرست اسامی نهایی کاندیداهای عضویت را برای کلیه اعضای مجمع عمومی ارسال نماید که این مهم نیز در روز یکشنبه ۳۰ مرداد صورت نگرفت.
۳- اسامی منتشر شده با ۳ روز تاخیر نیست با قید تا این لحظه جنبه نهایی ندارد.
۴- اگر صلاحیت اینجانب توسط مراجع مربوطه مورد تایید قرار نگرفته است، لازم بود این موضوع به اینجانب ابلاغ گردد که تاکنون این اتفاق نیز صورت نگرفته است.
۵- علی رغم جمیع اقدامات خلاف دستورالعمل فوق الذکر به جهت رعایت حقوق اینجانب مقتضی است دستور فرمایید فی الفور نام اینجانب نیز به عنوان نامزد تایید صلاحیت شده اعلام گردد یا مراتب رد صلاحیت بنده جهت داشتن فرصت اعتراض و اقدامات قانونی دیگر ابلاغ گردد.
بدیهی است عدم توجه به دستورالعمل اجرایی انتخابات کمیته ملی المپیک ابطال احتمالی این انتخابات توسط مراجع صالحه داخلی و کمیته بین‌المللی المپیک را در پی خواهد داشت که مسئولیت آن با شخص جنابعالی است.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari