به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان از روز گذشته (شنبه) به میزبانی شهر بلگراد صربستان آغاز شد و چهار نماینده ایران در روز نخست این مسابقات به روی تشک رفتند که از این جمع رضا اطری از دور مسابقات حذف شد اما امیرمحمد و حسن یزدانی به همراه امیرحسین زارع فینالیست شدند.

در روز دوم این مسابقات نیز مبارزات چهار وزن ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم برگزار خواهد شد. ضمن این که دو وزن باقی مانده (۶۵ و ۹۷ کیلوگرم) نیز روز دوشنبه برگزار خواهد شد.

آذرپیرا از دور مسابقات کنار رفت

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۲۴ نفر حضور دارند، امیرعلی آذرپیرا در دور اول به مصاف جانگ از کره جنوبی رفت و با پیروزی ۱۱ بر صفر برابر این حریف به مرحله بعد صعود کرد. این ملی پوش ایران در دور بعد با «زاهید والنسیا» از آمریکا مبارزه کرد و هر چند در ابتدا ۴ امتیاز به حریف داد اما در ادامه با اجرای فن های متوالی از این کشتی گیر پیش افتاد اما بازهم غافلگیر شد و در نهایت ۱۲ بر ۹ بازنده شد. با توجه به شکست والنسیا کشتی‌گیر آمریکایی، امیرعلی آذرپیرا از دور رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان کنار رفت.

آغاز مبارزات کشتی‌گیران ایران در روز دوم/ «آذرپیرا» با قدرت برد
امیرعلی آذرپیرا

والی زاده هم به نیمه نهایی نرسید

در وزن ۵۷ کیلوگرم میلاد والی زاده کشتی گیر ۱۸ ساله ایرانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با رضوان کواکس از رومانی مبارزه کرد و توانست با برتری ۴ بر یک برابر این کشتی گیر راهی مرحله بعد شود. وی در دور بعدی به مصاف علی عباس رضازاده کشتی گیر آذربایجانی و قهرمان اروپا رفت و ۸ بر ۴ این حریف را شکست داد و راهی مرحله بعد شد.

میلاد والی‌زاده در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل زلیم‌خان آباکاروف قهرمان جهان از آلبانی با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به مرحله نیمه نهایی بازماند.

«نخودی» چهارمین پیروزی را رقم زد/ درخشش یک جوان ۱۸ ساله ایرانی
میلاد والی زاده

امامی به گروه بازنده ها رفت

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان کشتی گرفت و در یک مبارزه برتر و زیبا حریف خود را ۶ بر صفر شکست داد و راهی دور بعد شد. زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه حریف بعدی امامی بود که ملی پوش کشورمان نتوانست برابر این کشتی گیر قدرتمند راه به جایی ببرد و در نهایت با شکست ۶ بر صفر به گروه بازنده ها رفت.

«نخودی» چهارمین پیروزی را رقم زد/ درخشش یک جوان ۱۸ ساله ایرانی
یونس امامی

نخودی شانس طلا را از دست داد

در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف رمضان ساری از ترکیه رفت و موفق شد این کشتی گیر را ۹ بر ۴ شکست دهد و با اقتدار راهی مرحله بعد شود.

نخودی در دور بعد به مصاف «احمد عثمان اف» از روسیه رفت و در یک کشتی سخت برابر این روس کشتی بلد تن به شکست داد. نخودی در حالی کشتی را واگذار کرد که با ۲ امتیاز از حریف پیش بود اما در نهایت ۵ بر ۲ مبارزه را واگذار کرد و از رسیدن به مرحله بعد باز ماند و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز بتواند به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

نمایش تحسین‌برانگیز «والی‌زاده» در دومین پیروزی/ طعم تلخ دو شکست
محمد نخودی

نتایج کشتی گیران ایران در این خبر تکمیل می‌شود…

برنامه کشتی‌گیران در روز سوم مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم که با حضور ۴۵ نفر برگزار می‌شود، رحمان عموزاد خلیلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با یانیس مادی از کامبوج کشتی می‌گیرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۳۵ نفر حضور دارند، مجتبی گلیج پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف بنجامین هانیس از ایتالیا می‌رود. عبدالرشید سعداله یف قهرمان جهان و المپیک از روسیه و کایل اسنایدر از آمریکا در گروه گلیج قرار دارند.

یکشنبه ۲۶ شهریور:

ساعت ۱۲ تا ۱۸:۳۰ به وقت ایران: برگزاری دیدارهای رپه شارژ اوزان ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم و برگزاری دیدارهای مقدماتی اوزان ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم
ساعت ۱۸:۱۵ تا ۱۹:۱۵ به وقت ایران: برگزاری دیدارهای نیمه نهایی اوزان ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم
ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲:۳۰ به وقت ایران: برگزاری دیدارهای فینال و رده بندی اوزان ۶۱، ۷۰، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم و مراسم اهدای مدال نفرات برتر اوزان فوق
ساعت ۲۲:۳۰ تا ۲۳ به وقت ایران: برگزاری دیدار بین نفرات پنجم ۲ وزن المپیکی ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم برای اختصاص پنجمین سهمیه المپیک پاریس به کشتی گیر برنده

دوشنبه ۲۷ شهریور:
ساعت ۱۲ تا ۱۶ به وقت ایران: برگزاری دیدارهای اوزان ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم در گروه بازنده‌ها و برگزاری دیدارهای مقدماتی اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم
ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲:۳۰ به وقت ایران: برگزاری دیدارهای فینال و رده بندی اوزان ۵۷، ۷۴، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم و مراسم اهدای مدال
ساعت ۲۲:۳۰ تا ۲۳ به وقت ایران: برگزاری دیدار بین نفرات پنجم اوزان المپیکی ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم برای اختصاص پنجمین سهمیه به کشتی گیر برنده

سه شنبه ۲۸ شهریور:
ساعت ۱۲ تا ۱۶ به وقت ایران: برگزاری دیدارهای رپه شارژ اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم
ساعت ۲۰ تا ۲۲:۳۰ به وقت ایران: برگزاری دیدارهای فینال و رده بندی اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم و مراسم اهدای مدال
ساعت ۲۲:۳۰ تا ۲۳ به وقت ایران: برگزاری دیدار بین نفرات پنجم اوزان المپیکی ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم برای اختصاص سهمیه پنجم به کشتی گیر برنده.

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari