Jump to navigation
رئیس فدراسیون والیبال واکنشی نسبت به اتفاقات اخیر اردوی تیم ملی داشت.
رئیس فدراسیون والیبال گفت: والیبال ما بزرگ‌تر از نام بازیکنان یا رئیس فدراسیون است؛ همه باید به منافع ملی فکر کنیم.
 
به گزارش طرفداری؛ محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال پیرامون تداوم کار تیم ملی با کادرفنی ایرانی اظهار داشت:
بله؛ ما تا المپیک برنامه‌ای را تدوین کرده‌ایم، با بهروز عطایی ادامه خواهیم داد و طبق برنامه‌های او عمل می‌کنیم؛ البته بخش‌های کمیته فنی و نظارتی هم کار خود را انجام می‌دهند. درحال حاضر ۷ تیم داریم که هم‌زمان کار می‌کنند و تیم بزرگسالان هم ویترین کار محسوب می‌شود که بیشتر مورد توجه مردم است چون در سطح جهانی بازی می‌کند. در کنار این، تلاش ما این است که از نیروهای توانمند و خوب استفاده کنیم و کادرسازی داشته باشیم.
وی درباره مصاحبه طوفانی سیدمحمد موسوی بیان داشت:
از شرایط مطلوب و وضعیتی که در آن قرار داریم، فاصله داریم. در حال حاضر وضعیت عمومی کشور برای همه مردم وجود دارد و ما جدا از این شرایط نیستیم؛ یا باید بخشی از فعالیت خود را کنسل کنیم، یا با این شرایط کنار بیاییم یا منابع را درست مدیریت کنیم. این که شرایط کاملا مطلوب نیست، شکی در آن وجود ندارد. دعوت از محمد موسوی هم توسط کادرفنی بوده و ما هم به وی اعلام کردیم. یک هفته بود در اردو حضور داشت و خود من هم نمی‌دانم چه دلایلی بوده که او انصراف داده. 
داورزنی در ادامه عنوان داشت:
روال کار همین است که وقتی یک بازیکن بزرگ‌تری می‌آ‌ید، کاپیتان می‌شود اما این که موسوی چرا ادامه نداد، به خودش ربط دارد. آن چه در توان فدراسیون بوده، برای تیم‌های ملی انجام شده. ما از آغاز فروردین یک روز هم استراحت نداشتیم؛ رقابت‌های جوانان، نوجوانان، بانوان و تیم ملی بزرگسالان را داشتیم. همه و همه در اردو و مسابقه بودند. وقتی این حجم از کار وجود دارد باید منابع را درست مدیریت کنیم. این طور نیست که یک پول کلانی داشته باشیم و خرج کنیم، ما ۸۰ درصد منابع را خودمان تأمین می‌کنیم.
او در مورد مسائل پاداش‌ها تأکید داشت:
جایزه‌ای از مسابقات می‌رسد شاید آن قدری نباشد که بچه‌ها انتظار دارند. اگر پاداشی از مسابقات می‌رسد، باید بتوانیم آن را در همه بخش‌ها هزینه کنیم. الان قیمت تمام شده سفر چند برابر گذشته شده. یک زمانی دلار ۳ هزار تومان بود اما الان به ۳۰ هزار تومان رسیده. منابع محدودی از دولت به ما می‌رسد که یک‌دهم نیازمان است و مجبوریم هزینه‌ها را از جای دیگر تأمین کنیم. در سال ۱۴۰۰ حدود ۶۵ میلیارد هزینه کردیم که تنها ۸، ۹ میلیارد آن را دولت داد، در سال جاری هم تا الان ۲.۵ میلیارد وزارت و ۱.۵ میلیارد کمیته ملی المپیک به ما داده اما نزدیک به ۳۰ میلیارد هزینه کرده‌ایم.
رئیس فدراسیون والیبال در رابطه با اعتراض به تیم پزشکی و فیزیوتراپ تصریح داشت:
در سال‌های گذشته چندصدمیلیون برای مکمل‌هایی که پزشکان تیم اعلام می‌کردند، هزینه می‌کردیم و الان هم تلاش کردیم تا همه را تأمین کنیم. در خصوص فیزیوتراپ هم باید گفت فیزیوتراپ‌ها باید آی‌دی جهانی داشته باشند؛ ما نفراتی معرفی کردیم اما افروزی نتوانست بنا به دلایل شخصی تیم را همراهی کند. در کنار آن دکتر فرهادی را معرفی کردیم و دوست داشتیم حضور داشته باشد. در مجموع خود ما هم ناراحت هستیم که هنوز نتوانستیم در یک شرایط مطلوب از بچه‌ها حمایت کنیم.
وی هم‌چنین خاطرنشان ساخت:
خیلی نباید به این مسائل پرداخته شود. در دنیا هم چنین اتفاقاتی می‌افتد که یک بازیکن قدیمی شاید نتواند با شرایط کنار بیاید و در تیم ملی نباشد یا کادرفنی او را کنار بگذارد. این را باید در نظر بگیریم که والیبال ما بزرگ‌تر از نام بازیکنان یا رئیس فدراسیون است؛ همه باید به منافع ملی فکر کنیم و در میدان پیروز باشیم. حفظ منافع ملی مهم‌تر از هر چیز دیگری است.
داورزنی در پایان به رادیو تهران گفت:
نمی‌توانیم کار را متوقف کنیم و باید تلاش کنیم شرایط بهتر شود. از سوی دیگر باید وضعیت عمومی کشور را هم در نظر بگیریم. نمی‌توانیم بخش‌های دیگر را متوقف کنیم و فقط به تیم ملی بزرگسالان برسیم، چون پشتوانه‌سازی جزو ضروریات است و باید منابع را به گونه‌ای مدیریت کنیم که به بخش‌های دیگر آسیبی نرسد.
اخبار داغ 
ما چون خودمون فوتبالی هستیم با عینک فوتبال به همه چی نگاه میکنیم در حالی که این درست نیست
همین اقای موسوی که زحمت هم کشیده برای ایتم ملی اگر تو تیم ملی نبود میتونست بره لهستان ؟ میتونست یه قرارداد چندصد هزار دلاری با فنرباحچه ببنده؟
یعنی این دقر تو استادیوم فلانی باغیرت فلانیه باغیرت نمیشه واسه تیم ملی برحسب همون غیرتتون بازی کنین نه پول؟
حرف هایش حق به نظر میاد
موسوی هم کار درستی نکرد تو این مقطع حساس
به فرض اینکه حرف های موسوی درست
شما از تیم ملی اعتبار کسب کردی،
و اینکه تیم توی شرایط مسابقات ، احتیاج به بیان رسانه ای نبود
چون چیزی رو ثابت نمیکنی، خودت رو بی اعتبار میکنی
یعنی چی عدم صداقت
درست بگو منظورت چیه
بیان نبود صداقت، یک مفهوم گسترده و کلی،
آیا
در بخش بازیکنان صداقت نیست
در کادر فنی نیست
در فدراسیون نیست
فردیا افراد خاصی مورد نظر
اصن معنی صداقت، چه معنی و مفهومی داره
بهتر بود گفته نمیشد
یا اگر گفته میشد، روشن شفاف می‌گفت
با توجه به شرایط تیم ملی باید چشم پوشی میکرد.
حسن نیت خودتون را با تخصیص امکانات حرفه ای نشان دهید
تو ایران هرکی پستی چیزی داره قطعا رانتی بوده و دمش وصله به بالا.
این داورزنی رو شناختی ندارم ولی توی والیبال به نظرم عملکرد خوبی داشته. مصاحبه هاشم منطقی بوده همیشه
موسوی خودشو خراب کرد

source

توسط varzeshikhabari