Jump to navigation
اختصاصی طرفداری / رضا کرمانشاهی، داور سرشناس فوتبال ایران و کارشناس داوری رسانه طرفداری در خصوص تصمیمات داور بازی استقلال و ملوان صحبت کرد…
رضا کرمانشاهی، داور سرشناس فوتبال ایران که به عنوان کارشناس داوری با رسانه طرفداری همکاری دارد، معتقد است مهدی سیدعلی در دیدار استقلال و ملوان قضاوت خیلی خوبی انجام داده است.
به گزارش طرفداری، استقلال و ملوان در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر برابر یکدیگر قرار گرفتند. قضاوت این دیدار را سید مهدی سیدعلی، محمد عطایی، علی اکبر نوری و علی بای بر عهده داشتند. رضا کرمانشاهی در خصوص قضاوت مهدی سیدعلی در نیمه گفت:
مهدی سیدعلی داور با تجربه ای است. همچنین عطایی، نوری و بای که کمک داوران این دیدار بودند تجربه بالایی دارند. در نیمه اول حوادثی اتفاق افتاد که آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. مهم ترین صحنه نیمه اول در دقیقه 14 رخ داد؛ بازیکن استقلال در موقعیت تک به تک با دروازه بان ملوان قرار گرفت. در این صحنه هیچ خطایی رخ نداد و داور بازی به علت دور بودن از صحنه نتوانست تصمیم درستی بگیرد. اگر صحنه را با دقت مورد ارزیابی قرار دهیم، متوجه می شویم ارسلان مطهری بزرگ نمایی می کند. بازیکن با پای خود خطا نمی کند، دست او که با ارسلان مطهری درگیر است باعث سرنگونی بازیکن استقلال نمی شود. مطهری چندگام بر می دارد و سپس نقش بر زمین می شود. این صحنه خطا نبود و داور در دادن کارت زرد به بازیکن ملوان دچار اشتباه شد.
کرمانشاهی افزود:
در چند مورد جاگیری داور مناسب نبود. دو مرتبه توپ به او برخورد کرد و این جاگیری برای داور با تجربه ای مثل مهدی سیدعلی شکیل نبود. دقیقه 34 داور بازی مرتکب اشتباه شد. مدافع ملوان پای خودش را روی سر بازیکن استقلال فرود آورد اما داور به اشتباه خطای بازیکن استقلال را اعلام کرد.
رضا کرمانشاهی کارشناس داوری رسانه طرفداری در مورد گل اول استقلال گفت:
در دقیقه 35 گل استقلال به ثمر رسید. اگر این توپ به گل تبدیل نمی شد، داور مسابقه 100 درصد باید روی ارسلان مطهری خطا می گرفت و استقلال صاحب ضربه پنالتی می شد. مدافع ملوان روی ارسلان مطهری خطا انجام داد و اگر آن توپ وارد دروازه نمی شد داور باید اعلام پنالتی می کرد.
وی ادامه داد:
گل دوم استقلال در شرایط سالمی به ثمر رسید. 3 دقیقه زمان تلف شده برای نیمه دوم کافی بود. در دقیقه 2+45 داور به روزبه چشمی کارت زرد نشان داد که در این صحنه به درستی تصمیم گرفت.
رضا کرمانشاهی در خصوص عملکرد کلی تیم داوری این دیدار گفت:
اکثر خطاهای اعلام شده در نیمه دوم درست بود، همچنین گل ها در شرایط سالمی به ثمر رسیدند. در دقیقه 3+90 در محوطه جریمه استقلال، بازیکن ملوان سرنگون شد. در این صحنه خطایی صورت نگرفت و داور به علت نزدیک بودن به صحنه تصمیم درستی گرفت. هر دو کمک ها در نیمه دوم عالی کار کردند. نوری و عطایی عملکرد بسیار خوبی داشتند. در چندین صحنه به درستی تصمیم گرفتند و واقعا قابل اعتماد هستند. این نشان می دهد کمک داوران تهرانی مانند: عطایی، نوری، انتظاری، عالیقدر، مداح و داوود زاده کمک های خوب، با دقت و قابل اعتمادی هستند. پیر داوری ایران در مجموع قضاوت خوبی داشت. به جز دو صحنه اشتباه خاصی رخ نداد و همان دو صحنه در جریان بازی موثر نبوند.
اخبار داغ

source

توسط varzeshikhabari