Jump to navigation
رضا کرمانشاهی، داور سرشناس فوتبال ایران قضاوت تیم داوری بازی ذوب آهن و پرسپولیس را آنالیز کرده است… 
رضا کرمانشاهی، کارشناس داوری بازی امشب فولادشهر، به تیم داوری بازی ذوب آهن و پرسپولیس نمره فنی بالا داد.
به گزارش طرفداری، موعود بنیادی فر به اتفاق آرمان اسدی و قهرمان نجفی بازی ذوب آهن و پرسپولیس در هفته اول لیگ برتر را قضاوت کردند. رضا کرمانشاهی داور سرشناس فوتبال ایران که به تازگی از عرصه قضاوت خداحافظی کرده، کار این تیم داوری را برای مخاطبان رسانه طرفداری تحلیل کرده است.
رضا کرمانشاهی در ابتدا گفت:
موعود بنیادی فر، داور الیت فوتبال ایران به اتفاق آرمان اسدی و قهرمان نجفی در فولادشهر روز خوبی را پشت سر گذاشتند. بازی ذوب آهن و پرسپولیس در هفته اول لیگ برتر بازی آسانی نبود و انتخاب یک داور الیت برای قضاوت این دیدار نشان می داد کمیته داوران فدراسیون اهمیت این بازی را به درستی درک کرده است. 
رضا کرمانشاهی در تحلیل عملکرد تیم داوری گفت:
غیر از دو مورد آفساید، تیم داوری تصمیم های درستی گرفت. موعود بنیادی فر به خوبی بازی را مدیریت کرد، برخورد او با بازیکنان خطاکار، قاطع و شجاعانه بود و به نظر من تمام اخطارهایی که داد، درست بود. دوندگی بسیار خوبی داشت و نزدیک به صحنه بود. همین دوندگی زیاد برگ برنده اش بود و به او کمک کرد به تمام صحنه ها نزدیک باشد.
کارشناس داوری رسانه طرفداری ادامه داد:
در مورد آن دو آفسایدی که گفتم، به نظرم کمک ها کمی عجله کردند و می توانستند با تمرکز بهتر پرچم نزنند ولی آن صحنه ها تاثیری روی جریان بازی نداشت. شاید خیلی ها بگویند اخراج بازیکن ذوب آهن سختگیرانه است، ولی آن خطایی که مدافع ذوب آهن انجام داد، مستحق کارت زرد دوم بود. البته اخطار دوم را با تعلل به بازیکن ذوب آهن داد و در تصاویر تلویزیونی احساس می شد با فشار بازیکن حریف این کار را انجام داده است ولی وقتی صحنه خطا را مرور می کنیم بازیکن مستحق اخطار دوم بود.
رضا کرمانشاهی درباره صحنه ای که بازیکنان ذوب آهن اعتقاد به خطای پنالتی داشتند و مدعی بودند توپ به دست مدافع پرسپولیس برخورد کرده، گفت:
در دقیقه 59، قبل از آن که توپ روی هوا به دست بازیکن پرسپولیس برخورد کند، بازیکن سفید روی بازیکن قرمز مرتکب خطا می شود. در تصویر تلویزیونی واضح است که بازیکن ذوب آهن از دست خود برای وارد کردن فشار به مدافع پرسپولیس  استفاده نمی کند و شاید همین موضوع برخی کارشناسان را به اشتباه وا دارد اما بازیکن با بدن خود روی مدافع پرسپولیس خراب می شود و زاویه دید موعود بنیادی فر به خاطر جاگیری درستی که دارد به او کمک می کند این فشاری که بازیکن سفید با بدن به بازیکن قرمز وارد کرد را ببیند. تشخیص داور در این صحنه از نظر من درست بود و بازیکن سفید روی بازیکن قرمز خراب شد. داور اخطاری هم که به بازیکن معترض ذوب آهن می دهد، درست است. بازیکن حدود سی متر دوید و فریاد زد که این کار بی احترامی به داور و مداخله در امر قضاوت است.
رضا کرمانشاهی در جمع بندی آنالیز عملکرد تیم داوری گفت:
در مجموع عملکرد موعود بنیادی فر را موفق دیدم. به موقع آوانتاژ می داد و چون نزدیک به صحنه بود، کار اداره بازی از دستش در نرفت. شاید خیلی ها بگویند داور در این بازی بیش از حد از کارت زرد استفاده کرد اما فراموش نکنید اخطار یکی از ابزارهای تنبیهی و بازدارنده داور است و داور همان طور که مجاز به دادن آوانتاژ است تا بازی نخوابد، می تواند برای اداره بازی از اخطار استفاده کند. موعود بنیادی فر قضاوت خوبی داشت و غیر از این هم از او انتظار نمی رفت. او داور باتجربه ای است و در حال حاضر با توجه به مهاجرت علیرضا فغانی عزیز، موعود بنیادی فر الان داور اول کشور است و جزو داوران الیت ما محسوب می شود. تیم داوری امروز غیر از همان دو مورد آفساید، دقیق و تیزبین و هوشمندانه عمل کرد.
بیشتر بخوانید:
نقد داوری استقلال – سپاهان / کرمانشاهی: داور یک پنالتی برای استقلال نگرفت 
اخبار داغ 
.
🚨🚨🚨چرا انقدر بعضی از استقلولی ها برای شما پرسپولیسی ها عجیب بنظر میان ؟ چرا ؟ تعجب نداره وقتی اینا تو مجازی میگن اسم تیم ما تاجه و رگ گردنشون میزنه بیرون تاج تاج میکنن و میرن استادیوم بلند داد میزنن استقلال ! دیگه شما باید تا ته داستان رو بخونید و از این کامنت هاشون تعجب نکنید !😄
اسمش تیمشون تو شناسنامه استقلاله اما تو مجازی صداش میکنن تاج 🥴😄
جالبه دیشب برا استقلال نظر داد شد نمونه الان شده پرسپولیسی
با وجود بنده عزیزان استقلالی نگران نباشند بند پنالتیهای اهدایی را از هفته بعد فعال خواهم کرد
ادم داوری هارو میبینه حس میکنه داوری و لنگ ازدواج کردن🤦🏻‍♂️😂
و من هم اصلا ماله نمیکشم
رضا ماله‌کش
خداییش اخراج خیلی واضح بود وجای هیچ بحثی هم نداره.در صحنه بعدی هم اون ضربه اصلا شدت لازم رو نداشت تا پنالتی اعلام بشه
تو هم لنگی نیستی
تازه پیروزی هم پرافتخارترین تیم اسیاست!!
رود نیل که همیشه ارادتشو به کیسه میرسونه
باشه بشکه اصلا هرچی تو میگی قبول خب پس خداروشکر دیگه واسه ریدمان مقابل ذوب آهن ۱۰ نفره که خداشاهده کلا ۴تا بازیکنشو فقط میشناختم دیگه بهونه ای نداره این تیمچه صفیه و حقیر😆😆😆
نه هرچی غلام بلووو بگه همونه این هیچی بلد نیست
😂😂😂😂ياد اخراجاى قديميش ضد تاج افتادم،لونگى محقرى بيش نيست
اون علامت تعجب آخرش واسه چی هست ؟ جدیدا از تصمیم درست داور تعجب میکنید ؟ باید از گفته رودنیل تعجب میکردید نه اینجا
کارشناسی ها زمانی مهمن که به نفع تاج کبیر باشه
یکی از کارهایی که تو دوره وزارت من انجام میشد و الان هم انجام میشه، ماله کشی کثافت کاری های داورها بود
نمونه اش هم همینه
ماله کشی شروع شد
زر مفت زده
https://www.tarafdari.com/node/2172163 اینو ببینید تا متوجه شید
تک ب تک آخر رو سر چی سوت زد؟ لعنت بر داور احمق
چه گزارشگره لجنی بود .سر اون دو سه تا صحنه خیلی حرف مفت زد

source

توسط varzeshikhabari