Jump to navigation
رضا کرمانشاهی، داور سرشناس فوتبال ایران و کارشناس داوری رسانه طرفداری معتقد است بازی فولاد و پرسپولیس با اعتراض های مکرر به داور زشت شد…
رضا کرمانشاهی، کارشناس داوری رسانه طرفداری عملکرد موعود بنیادی فر داور بازی فولاد و پرسپولیس را تحلیل کرد.
به گزارش طرفداری، در روزی که فولاد با تک گل روبرتو تورس پرسپولیس را شکست داد، موعود بنیادی فر دقایق سختی را سپری کرد! رضا کرمانشاهی در تحلیل عملکرد داوری بازی پرسپولیس و فولاد گفت:
با توجه به حساسیت بازی فولاد و پرسپولیس، موعود بنیادی فر انتخاب خوبی برای قضاوت این بازی بود اما متاسفانه کنار زمین اتفاقاتی رخ داد که بازی را از شرایط طبیعی خارج کرد. هر دو تیم اعتراض های زیادی به داور بازی داشتند و متاسفانه داور چهارم بازی هم چند بار موعود را به کنار خط صدا زد و همین کار، وقفه های طولانی در بازی ایجاد کرد و منجر به عصبانی تر شدن مربیان دو تیم شد، تا جایی که ما دیدیم داور به ناچار جواد نکونام را از زمین اخراج کرد.
رضا کرمانشاهی افزود:
با تمام احترامی که برای همکار خوبم موعود بنیادی فر قائل هستم، رفتار او و تیم داوری با سرمربی فولاد و کادر فنی پرسپولیس دو گانه بود. کادر فنی پرسپولیس هم چند باری کنار زمین اعتراض کرد و داور باید هر دو مربی را با یک چشم نگاه کند. البته باز هم تاکید می کنم اتفاقات کنار زمین منجر به عصبانیت هر دو کادر فنی شد و احساس می کنم کنار زمین باید بهتر مدیریت می شد. این اصلا خوب نیست که نیمه دوم بازی با این همه تاخیر آغاز شود و یا داور چهارم هر چند دقیقه یک بار داور را صدا بزند. هر دو کارت زردی که موعود بنیادی فر به جواد نکونام نشان داد درست بود و نمی توان از اخراج او ایراد گرفت اما حرف من این است که همین اخطارها باید به نیمکت تیم مقابل هم داده می شد و از آن مهم تر، می شد با کنترل کنار زمین، مانع این همه تنش شد.
کارشناس داوری رسانه طرفداری افزود:
وقفه های طولانی بازی را از زیبایی انداخت و اجازه نداد بیننده از فوتبال لذت ببرد. فقط من امیدوارم این همه اعتراض به داور سازماندهی شده نباشد چون فوتبال ما به اندازه کافی حاشیه دارد و دیگر کشش ندارد شاهد این باشیم که تیم ها برای تحت تاثیر گذاشتن داور، سناریو بنویسند و به جای اجرای برنامه تاکتیکی، ترفند روی داور پیاده کنند! متاسفانه حواشی، این بازی را به طور کامل زیر سایه برد. 
رضا کرمانشاهی درباره تصمیم های داور گفت:
موعود بنیادی فر مطابق انتظار به صحنه ها نزدیک بود و غیر از یکی دو مورد برخوردهای وسط زمین را هم به خوبی سوت زد اما در همان یکی دو مورد که اشتباه داشت، اعتراض های وحشتناکی از کنار زمین دیدیم. مهم ترین اتفاق بازی هم پنالتی دقیقه 83 بازی بود که داور ندید.
رضا کرمانشاهی تاکید کرد:
البته این صحنه نیاز به سیستم کمک داور ویدیویی داشت. در این صحنه مدافع فولاد در محاسبات خود اشتباه کرد و به جای توپ، به پشت پای مهاجم پرسپولیس ضربه زد و شیخ دیاباته را سرنگون کرد و داور باید به نشانه پنالتی در سوت خود می دمید. داور در زاویه ای قرار داشت که برخورد پای مدافع فولاد به پشت پای شیخ دیاباته را ندید ولی در مرور صحنه آهسته کاملا مشخص است که بازیکن شماره 55 فولاد به پای شیخ ضربه می زند. در جریان بازی وقتی شیخ دیاباته زمین می خورد، به نظر می رسد مدافعی که پشت سر اوست هیچ برخوردی با مهاجم پرسپولیس نداشته و او تعادلش را از دست داده اما تصویر آهسته مشخص می کند بازیکن شماره 55 فولاد پای او را زده است. اعلام این پنالتی VAR می خواست که ما نداریم!
اخبار داغ
بابا سجاد ، هر کاری کنی امسال پرسپولیس قهرمانه
ما عادت کردیم داوری به ضررمون باشه و همیشه باید داور+تیم مقابل رو شکست بدیم و اکثرا هم موفق بودیم
بابا سجاد سرش شلوغه
ایشان همون داوری بود که در بازی آخر لیگ سال 95 که با نایب قهرمانی ارتش سرخ به پایان رسید خطای مدافع راه آهن که 2 متر بیرون محوطه بازیکن ارتش سرخ را زده بود پنالتی تشخیص داد تا جام بگیرن اما جناب آقای عبداله ویسی اجازه نداد
نکونام از اسپانیا سیستم چرک سیمئونه را برداشته . با هر اتفاقی به داور اعتراض می کرد سیستم ضد فوتبال فولاد یکی از به حال همزنترین سیستمهای فوتبالیه حالا کی اینو بزرگش کرده که مربی تیم ملی بشه؟ خدا عالمه . حداقل حق بازی تساوی بود که نشد
کارشناس دیگه‌ای تو ایران نیست که چسبیدید به کرمانشاهی؟
کارشناس دیگه‌ای تو ایران نیست که چسبیدید به کرمانشاهی؟
تو بازی ما و فولاد هم داور بازی فکر میکنم سید علی بود 3 تا پنالتی واضح رو نگرفت که آخریش 100 در 100 پنالتی بود اصلا انگار لج کرده بود و فحش ناموس گذاشته بودن پنالتی نگیره اون بازی تیم ما به مراتب خیلی بهتر از امروز پرسپولیس بازی کرد تیر دروازه زد و نیمه دوم کلا حمله کرد بازم پنالتی های سوخته آنقدر بولد نشد هیچ جا الان به نظرم هوادارای رقیب زیاد این قضیه رو دارن بزرگ می کنن تیم پرسپولیس پرمهره ترین تیم لیگ ایرانه واقعا امروز ضعیف بازی مرد ترابی دو تا نیمه تمام فقط کود میداد حتی یه حرکت مثبت نکرد ولی هیچ انتقادی ازش نمیشه اشتباهات داوری همیشه بوده و هست
ب همین راحتی!پنالتی پرسپولیس گم شد.
چهارمین بازی پشت هم‌ اشتباهات داوری تکرار شد .
بازی با گل گهر پنالتی اشتباه علیه مون گرفته شد
بازی با ون پارس گل و پنالتی حریف اشتباه بود
بازی با ذوب آهن و فولاد هم پنالتی مون‌گم شد
باشگاه ما هم نشسته و داره تماشا میکنه فقط
بنیادی فر همونه که مقابل تراکتور مسخره ترین پنالتی تاریخ لیگو براشون گرفت ولی خودشون عرضه گل کردنشو نداشتن؟ اوکی بی حساب شدیم
چهار کارشناس داوری: پنالتی پرسپولیس مقابل فولاد اعلام نشد
رضا کرمانشاهی: در این صحنه مدافع فولاد پای شیخ دیاباته را زد و او را سرنگون کرد و به همین دلیل داور باید یک خطای مستقیم به سود پرسپولیس اعلام می‌کرد و چون داخل محوطه جریمه است، این خطا باید پنالتی می‌بود.
ابراهیم میرزابیگی: مدافع فولاد بی احتیاطی می‌کند و شیخ دیاباته را می‌زند و باید یک ضربه پنالتی به سود پرسپولیس اعلام می‌شد. البته آقای بنیادی‌فر هم در اعلام پنالتی دو دل می‌شود و سپس ادامه بازی می‌دهد.
تورج حق‌وردی: به نظر می‌رسد که مدافع فولاد پای مهاجم پرسپولیس را می‌زند و این صحنه می‌توانست پنالتی باشد. حتی داور هم یک لحظه قصد داشت که اعلام پنالتی کند ولی شک داشت.
حیدر سلیمانی: زمانی که شیخ دیاباته قصد دارد برگردد و ضربه را بزند، بازیکن شماره ۵۵ فولاد به زیر زانوی او ضربه می‌زند و عامل سقوط مهاجم پرسپولیس هم همین ضربه است. داور باید پنالتی اعلام می‌کرد اما تجمع بازیکنان به قدری بالا بود که نتوانست صحنه را ببیند.
مرسی که لذت باختشونو ۲ چندان کردی داداش این پنالتی هم بره سر پنالتی گرفته نشده رو محبی تو بازی هفته پیش استقلال مقابل سپاهان که لنگیا سرش خخخخخ میکردن پس خخخخخخ😂😂

source

توسط varzeshikhabari