دکتر حمیدرضا صدر درنهایت روز جمعه تسلیم بیماری سرطان شد و برای همیشه از این دنیا رفت.
یک. بهار ۹۳ است. نمایشگاه کتاب. در غرفه نشر چشمه تو را اتفاقی می‌بینم. همکلام می‌شویم درباره فوتبال. برایم «تو در قاهره خواهی مرد» را امضا می‌کنی. با همان شور و زبان بدنت توضیح ‌می‌دهی که فکر نکنی صدر غرب‌زده و مجنون است که به جای امضا، خط‌خطی می‌کند. از پشت صفحه که ببینی، اسم خودم است. 
روی جلد کتاب نوشته شده بود: «خبر مرگش را دریافت کرده‌ای…»
دو. به تو می‌گویم همه آثارت را خوانده‌ام و تو نظرم را درباره‌شان می‌پرسی. نظر منِ ۱۷ساله را. من «روزی روزگاری فوتبال» را بهترین اثرت می‌دانم و خودت می‌گویی که «پسری روی سکوها» بهتر است. نظرم را بعدها هم پرسیده‌ای. وقتی درباره «پیراهن‌های همیشه» در تلگرام سوالی کردم و جواب دادی و بعد پرسیدی کدام بخش را بیشتر دوست داشتی و کدام را نه؟
آن روزها نمی‌دانستم سرطان داری…
سه. در آن روز بهاری تو از من درباره «آن‌سوی نیمکت» پرسیدی و من از تو درباره باخت ۴-۰ بایرن به رئال. من پاسخ دادم که با برنامه پنج‌شنبه‌شب‌هایت روح و شور فوتبال را دوباره زنده کرده‌ای و امکان ندارد حتی لحظه‌ای از آن را از دست بدهم. تو هم پاسخ دادی که فوتبال به همین غیرقابل پیش‌بینی بودنش زنده است و باید همینجور ناگهانی باشد تا میخکوب شوی.
درست مثل خبر رفتنت که ناگهانی بود و میخ‌کوبمان کرد. معجزه از راه نرسید.
نه دکتر…تو قرار نبود در آمریکا بمیری…

254 251
گردشگری از جمله صنایعی است که بیشترین آسیب را از همه گیری کرونا در جهان و ایران متحمل شده است. برخی برآوردها نشان می دهد  بخش گردشگری ایران که بیش از ۹۰ درصد آن مردمی است، در طول ۱۸ماه گذشته حداقل ۳۰هزار میلیارد تومان زیان متحمل شده است. این زیان در حالی است که دولت روحانی در واکسیناسیون عمومی کرونا بسیار ضعیف عملکرده و عملا چشم انداز روشنی از چرخش دوباره ی گردشگری وجود ندارد.
نظر به استقبال شرکت کنندگان در دوره های غیرحضوری و همچنین آشنایی با مزایای این مدل آموزشها ویژه مدیران پرمشغله احساس می‌شود آموزش‌های غیرحضوری در دوران پسا کرونا نیز به یک شیوه متداول در کنار آموزشهای حضوری ادامه خواهد داد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.