سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: حضور در ازبکستان و انجام سه بازی تدارکاتی باعث خواهد شد تا بازیکنان تجربه بالایی را به دست آورند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حسین عبدی درباره اولین دیدار ملی پوشان برابر تیم میزبان (ازبکستان) گفت: همانطور که می‌دانید برخی از بازیکنان برای اولین بار بود که اعزام می‌شدند و در مقابل تیم قدرتمندی همچون ازبکستان قرار گرفتند. تیم میزبان برای این دیدار تمامی شرایط را مهیا کرده بود تا بتواند پیروزی را از آن خود کند. حضور پر شور تماشاگران در ورزشگاه جار، داوری و دیگر موارد از سوی ازبک ها به گونه‌ای بود که بازیکنانم بازی سختی را پیش روی خود داشتند چرا که اولین بار حضور در خارج از کشور، نخستین بار حضور در استادیوم پر تماشاگر و دیگر موارد را تجربه می‌کردند.
وی ادامه داد: ازبک ها تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا باخت شأن مقابل قهرمان کافا (تیم نوجوانان ایران) را جبران کنند. تا دقیقه ۹۷ بازی ما پیروز میدان بودیم. پس از به ثمر رساندن گل توسط ایران، متأسفانه داوری به گونه‌ای شد که اکثر اتفاقات و فول هایی که بر روی بازیکنان ما رخ می‌داد، گرفته نمی‌شد. زمان بازی با وقت اضافه ۹۶ دقیقه بود که یک دقیقه بیشتر از سوی داور وقت اضافه گرفته شد و در نهایت روی یک اشتباه ساده توسط ملی پوشان ما، ازبک ها به گل رسیدند و بازی به تساوی کشیده شد. در مجموع بازی خوبی بود و از عملکرد شاگردانم راضی هستم.
سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان بیان کرد: ما آنالیز خوبی از تیم ازبکستان داشتیم و به طور کامل حریف را ارزیابی کرده بودیم. بازی فوق العاده خوبی را بازیکنان انجام دادند و اگر نمی‌دانستیم بازیکنان در رده سنی ۱۶ سال هستند، فکر می‌کردیم به تماشای مسابقه یک تیم در رده بزرگسالان با تجربه‌ای بالا، با نظم و انضباط از لحاظ تاکتیکی، تیمی و شیوه بازی نشسته ایم. در واقع ما دنبال چنین تجربه‌هایی هستیم که ملی پوشان در شرایط سخت قرار بگیرند و مدیریت رفتار و بازی داشته باشند. اگر در تهران بودیم، بدون شک بازیکنان چنین تجربه‌ای را کسب نمی‌کردند، تجربه در زمین حریف، تماشاگران بیشمار، داوری و دیگر موارد باعث شد تا بازیکنان در چالش جدید باشند و بدانند که در چنین مواقعی، چه نوع بازی را از خود به نمایش بگذارند.
وی گفت: بازیکنان دو تیم ایران و ازبکستان نمایش خوبی داشتند و خوشحالم که بچه‌ها چنین تجربه مفیدی را کسب کردند. در واقع در تمامی مسابقات چه به صورت رسمی و غیررسمی، ما زننده اولین گل بودیم و با تلاش، سعی بر ثبت بهترین نتیجه و عملکرد داشته و داریم. فوتبال هست و روی یک اتفاق، گل به ثمر می‌رسد.آینده تیم‌های ملی همین بازیکنان نوجوان و جوان هستند که در میادین تجربه کسب می‌کنند. بازیکنان خوبی در این رده حضور دارند که می‌توانند عملکرد خوبی از خودشان به جای بگذارند.
عبدی در ادامه درباره دیدار مقابل تاجیکستان گفت: با حضور در استادیوم دیدار تیم‌های تاجیکستان و ژاپن را آنالیز کردیم. بعد از ۷ گلی که تیم تاجیکستان از ما در بازی‌های کافا دریافت کرده بود، اکنون با یک کادر جدید مربیگری به این تورنمنت آمده و باید با تفکر کادر فنی جدید این تیم آشنا می‌شدم. بر همین اساس با دقت بازی دو تیمی که در آسیا از قدرتهای فوتبال در رده سنی پایه به شمار می‌روند، آنالیز و ارزیابی کردیم.
سرمربی تیم ملی نوجوانان در پایان گفت: حضور در ازبکستان به ما کمک بسزایی خواهد کرد تا بهترین شاکله از تیم خود را برای مرحله مقدماتی آسیا آماده و در اختیار داشته باشیم. این بازی‌ها به ما نقاط ضعف و قوت تیم را نشان می‌دهد و بدون شک با برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت نکات مثبت تیم، سعی می‌کنیم تا بهترین عملکرد را از خود به جای بگذاریم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari