گنبدکاووس – ایرنا – روز نخست هفته چهارم مسابقات کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۵۱ راس اسب از نژادهای "ترکمن، تروبرد و دوخون" در چهار دور هزار متری، یک دور هزار و ۶۰۰ متری و یک دور هزار و ۲۰۰ متری عصر امروز پنجشنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.
در دور نخست این مسابقات اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس سه به مسافت هزار و ۶۰۰  متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “ناز قورام”، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های “آذاراکس” و “سانا” به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور دوم که ویژه اسب‌های ۲ ساله نژاد ترکمن (maiden) و به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب “تنها” اول شد و اسب‌های “گل اوسر باسط” و “دیاکو کلاته” به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت در دور سوم روز نخست هفته چهارم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه گنبدکاووس میان اسب‌های ۲ ساله نژاد تروبرد (maiden) و به مسافت هزار متر برگزار شد که در پایان اسب “ریوکاپری” با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های “توو آنا و “پنسیلوانیا” به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.
در دور چهارم که ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس پنج و به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب “چلسی” سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های “بلک لیدی” و “جان دی وان” به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.
رقابت در دور پنجم نیز میان اسب‌های ۲ ساله نژاد دوخون (maiden) و به مسافت هزار متر برگزار شد که اسب “هج رو” اول شد و اسب‌های “کریس” و “ناز آفرین” به ترتیب دوم و سوم شدند.
در دور ششم و پایانی این مسابقات اسب‌های بیش از سه سال نژاد تروبرد (maiden) و به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “فوکوس سرخ” اول شد و اسب‌های “ادن لاین” و “سباستین” به ترتیب دوم و سوم شدند.
برگزار کنندگان روز نخست هفته چهارم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس یک میلیارد ۷۰۶ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.
قرار است، روز دوم و پایانی هفته چهارم این مسابقات نیز عصر فردا جمعه / ۲۸ آبان/ در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار شود.
مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که در قالب کورس بهاره و پاییزه باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود اما از ۲ سال پیش و به سبب شیوع ویروس کرونا تماشاگران اجازه تماشای این مسابقات را ندارند.
مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان نیز برگزار می‌شود.
مطابق تقویم اعلامی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس تا پایان اسفند ماه امسال برگزار شود.
گنبدکاووس – ایرنا – روز دوم و پایانی هفته سوم مسابقات کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با حضور…
گنبدکاووس – ایرنا – روز نخست هفته سوم مسابقات کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با حضور ۵۶ راس…
گنبدکاووس- ایرنا – روز دوم و پایانی هفته دوم مسابقات کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت…
گنبدکاووس- ایرنا – روز نخست هفته دوم مسابقات کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۴۹ راس…
زنجان-ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اجرای طرح تامین…
زنجان – ایرنا – رییس جمهوری گفت: توسعه یافتگی و فعالیت صنعتی مهم است…
زنجان – ایرنا -وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: نوآوری…
زنجان-ایرنا- رییس جمهوری با تاکید بر لزوم حل مشکلات با روحیه انقلابی…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.