استوری جنجالی همسر شاهرخ استخری از اجبارش به ترک را ببنید
شاهرخ استخری بازیگر مطرح سینما و تلوزیون ایران که در تاریخ 14 مهر ماه 1359 در تهران متولد شده است. شاهرخ استخری با بازی در سریال دلنوازان و فاصله ها به شهرت رسید. شاهرخ استخری با خانوم سپیده بزمی پور ازدواج کرده است و در بلژیک زندگی میکنند. سپیده بزمی پور دیشب با انتشار این استوری از حال بد مادرش و اجبار به ترک همسرش و رفتن به بلژیک خبر ساز شد.
شاهرخ استخری

نام اصلی : شاهرخ استخری
متولد : 14 مهر ماه 1359 تهران
زمینه فعالیت : سینما ، تئاتر و تلویزیون
پیشه : بازیگر
مدرک تحصیلی : صنایع
سالهای فعالیت : 1381 تاکنون
قد : 1.78 متر
والدین : علی استخری
خواهر : نیلوفر استخری
همسر : سپیده بزمی پور
فرزندان : پناه استخری و نبات استخری
شاهرخ استخری متولد 14 مهر ماه 1359 در تهران بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.
شاهرخ استخری
فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی صنایع می باشد که در 29 سالگی با سریال دلنوازان به اوج شهرت رسید.
خانواده و خواهران
اصالت شاهرخ استخری به شهر اصطخر در فارس برمیگرده و متولد تهران است ، پدرش کارمند پتروشیمی و مادرش خانه دار است و دو خواهر کوچک تر از خود دارد.
خواهرش که یکسال از او کوچک تر است. برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته است و خواهر کوچک ترش به نام نیلوفر استخری هم به هنر علاقه دارد.
از شیمی تا صنایع
از همان نوجوانی به تئاتر و هنر علاقه داشتم اما پدرم فارغ التحصیل دانشگاه پلی تکنیک در رشته شیمی بود و دوست داشت منم مهندس شیمی بشم.
انتخاب رشته هم شیمی کردم اما قسمتم رشته صنایع بود.
شاهرخ استخری
ورود به بازیگری با تئاتر
پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه بصورت اتفاقی با تئاتر اسب ها به کارگردانی محمد رحمانیان در سال 1381 اولین تجربه هنری خود را بدست آورد.
سپس دوره های بازیگری را در آموزشگاه کارنامه زیر نظر مهتاب نصیرپور ، پیام دهکری و هدایت هاشمی در کنار ساره بیات گذارند.
اولین فیلم و سریال
سال 1384 با فیلم «یک شب همین طوری کنارم باش» جلوی دوربین رفت تا اینکه سال 1386 در 27 سالی با سریال «پریدخت» وارد قاب تلویزیون شد.
شهرت
نقطه عطف بازیگری شاهرخ استخری بازی در سریال دلنوازان سال 1388 در 29 سالگی بود که در کنار او سحر قریشی هم به شهرت رسید.
استخری در سریال دل نوازان ایفاگر نقش بهزاد سپهری بود و این آشنایی سبب شد تا در سریال فاصله ها ، نقش سعید را بازی کند.
شاهرخ استخری
ازدواج با سپده بزمی پور
شاهرخ استخری در سال 1390 وقتی 31 ساله بود با سپده بزمی پور ازدواج کرد ، این زوج اولین بار مرداد 1392 صاحب یک دختر بنام پناه استخری شدند.
دومین فرزند آنها باز هم یک دختر بنام نبات استخری متولد آبان 97 بود.
هر دو دختر شاهرخ استخری متولد بلژیک هستند.
بیوگرافی سپیده بزمی پور
اطلاعات دقیقی در مورد سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری منتشر نشده.گفته میشود سپیده بزمی پور متولد 2 دی است .
او قبل از ازدواج با شاهرخ در خارج از ایران زندگی میکرده .
شاهرخ استخری
همسرم پولدار نیست
خانواده همسر من اصلا متمول نیستند ، همسرم از 16 سالگی کف کارخانه کار کرده و روی پای خودش ایستاده ، این ملاک من برای ازدواج با او بود.
نحوه آشنایی با همسر
همسرم ۲۰ سال قبل از ایران رفته بود و مقیم خارج از کشور بود .ما از طریق دوستن مشترکمان با هم آشنا شدیم وایشان به ایران آمدند وبعد از یکسال آشنایی با هم ازدواج کردیم.
زود بیدار شدن
یکی از مشکلات بزرگ زندگی ام با مدرسه و دیر رسیدن بود ، خواب می ماندم بارها تنبیه و بازخواست شدم و هنوزم صبح از خواب بیدار شدن برایم سخت است.
شاهرخ استخری
اجتماعی نبودم
من در ابتدا خیلی گوشه گیر بودم و تمام وقتم را در خانه میگذراندم و مدت زیادی راتنها زندگی کرده ام اما الان نسبت به قبل خیلی بهتر شده ام و راحت تر در جامعه حضور دارم.
از معافیت سربازی تا شغل دوم
بخاطر حضور 8 ساله پدرش در منطقه جنگی خارک ، از خدمت سربازی معاف شد و قبل از شروع بازیگری شرکت وارد کننده ماشین آلات راهسازی داشت.
آقای بازیگر بعد از شهرت حالا گالری جواهرات خود بنام سنجاق را به چندین شعبه رسانده است.
خداحافظی از فوتبال
در تیم جوانان فوتبال بازی می کردم و خیلی هم علاقه داشتم یادمه چند روز سر تمرین نرفتم تا اینکه روزی مربی با خونمون تماس گرفت.
مربی ام به پدرم گفته بود به بازیکن با اخلاق ما بگویید در تمرین حاضر شود.
پدرم جواب داد پسرم درس دارد و تلفن را قطع کرد ، اینطور بود که پرونده فوتبال بازی کردن من تا ابد بسته شد ، زمانی هم برای آمادگی خودم بوکس کار می کردم.
شاهرخ استخری
تاریخ تولد اصلی و شناسنامه
تو شناسنامه متولد 28 شهریور 1360 هستم ولی اگه واقعیت را بخواهیم بگیم من متولد 14 مهر 1359 می باشم.
تو تمام مصاحبه هایی که میکنم همون تاریخ اصلیم رو میگم البته مردم زیاد با تاریخ تولد تو شناسنامه ام آشناییت ندارند.
دوری از اکران ها
از حضور در میهمانی ها و اکران خصوصی ها و فضاهای این شکلی خوشم نمی آید به کسانی که عشق شهرت هستند پیشنهاد می کنم که این کارها را بکنند.
طرفدارانم بعد از ازدواجم
پیش بینی می کردم بعد از ازدواج از میزان هوادارانم کم شود اما از این موضوع نمی ترسیدم ولی آنها با من از دلنوازان تا الان ماندند و ثابت کردند که چقدر وفادار هستند.
شاهرخ استخری
آرزو در کار کیمیایی
خیلی ها بودند که با آقای مسعود کیمیایی کار کردند اما هنوز اندرخم یک کوچه اند.
آرزوی من هم بازی در کنار آقای کیمیایی است و این آرزو ربطی به شروع کار ندارد ، هنوزم آرزوی همکاری با ایشان را دارم ، 10 سال دیگر هم همین آرزو را دارم.
ماجرای انتشار عکس همسر شاهرخ استخری
یکی از مسائل مربوط به همسر شاهرخ استخری ماجرای منتشر نشدن عکس او است که برای بسیاری از طرفدارانشان جای سوال داشت تا اینکه بعد از گذشت سالها در سالروز تولد شاهرخ استخری عکسی از همسرش منتشر شد.
سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری صفحه ای را در اینستاگرام برای فرزندانش به راه انداخته و تصاویری از آنها را در این صفحه به اشتراک میگذارد.
شاهرخ استخری
بازیگری شاهرخ استخری
شاهرخ استخری بازیگری را با نمایش اسب ها به کارگردانی محمد رحمانیان در سال 82-1381 آغاز کرد و بعد از آن یک دوره ی بازیگری زیر نظر مهتاب نصیرپور و پیام دهکردی و هدایت هاشمی گذراند.
اولین فیلم شاهرخ استخری
شاهرخ استخری بازیگری را با تله فیلم تلــخون ساخته علیرضا امینی آغاز کرد و در سال 1390 در فیلم ساعت شلوغی به کارگردانی آرش معیریان مقابل دوربین رفت و اولین تجربه بازی در یک فیلم بلند سینمایی را رقم خورد.
درخشش شاهرخ استخری در تلویزیون
شاهرخ استخری بازیگری در تلویزیون را سال 1386 با سریال پریدخت به کارگردانی سامان مقدم آغاز کرد اما نقطه عطف کارنامه هنری او در تلویزیون مربوط به بازی در سریال دلنوازان و فاصله ها است.
شاهرخ استخری
شاهرخ استخری در سریال دلنوازان
شاهرخ استخری سال 88 در سریال دلنوازان به کارگردانی حسین سهیلی زاده مقابل دوربین رفت و با نقش بهزاد در این سریال حسابی درخشید و مشهور شد.
این هنرمند کشورمان در سریال دلنوازان در کنار بازیگرانی چون سحر قریشی، فریباا کوثری، سمانه پاکدل، پرویز فلاحی پور، سیاوش خیرابی، حدیث میرامینی، زهره فکور صبور و… به ایفای نقش پرداخت.
شاهرخ استخری در سریال فاصله ها
شاهرخ استخری بعد از تجربه موفق همکاری با حسین سهیلی زاده بار دیگر در سریال فاصله ها با او همکاری کرد و باز هم در این سریال درخشید.
این بازیگر کشورمان در سریال فاصله ها ایفاگر نقش سعید بود و با هنرمندانی چون دانیال حکیمی، ارسلان قاسمی، فاطمه گودرزی، مریم کاویانی، رضا توکلی، بهاره افشاری و… همبازی بود.
شاهرخ استخری
در ادامه این مطلب شما را با فیلم و سریال های شاهرخ استخری بیشتر آشنا میکنیم.
فیلم های سینمایی شاهرخ استخری
1394 آن آواز غمناک
1393 دوربین
1393 تعطیلات
1392 تقدیر نهایی
1391 کبریت سوخته
1391 سوگند
1390 پس کوچه های شمرون
1390 برگشت ناپذیر
1390 ساعت شلوغی
1390 یک دو سه
1390 چک
1386 تلخون
1387 شریک
1384 یک شب همین طوری کنارم باش
شاهرخ استخری
سریال های شاهرخ استخری
1386 پریدخت سامان مقدم
1387 مثل هیچ کس عبدالحسن برزیده
1387 ماه عسل شاهد احمدلو
1388 دلنوازان حسین سهیلی زاده
1389 فاصله ها حسین سهیلی زاده
1389 پرانتز باز کیومرث پور احمد
1393 آمین بهرنگ توفیقی و منوچهر هادی
1395 ماه و پلنگ احمد امینی
1396 پرواز در ارتفاع صفر عبدالحسین برزیده
1397 دلدادگان منوچهر هادی
شاهرخ استخری
بیوگرافی کامل سپیده بزمی پور
نام اصلی : سپیده بزمی پور
متولد : 3 دی 1367 تهران
زمینه فعالیت : مدلینگ
پیشه : مدل
مدرک تحصیلی : کارشناسی حسابداری
سالهای فعالیت :
قد : 160 سانتیمتر
والدین : امیر بزمی پور
همسر : شاهرخ استخری
فرزندان : نبات و پناه
سپیده بزمی پور متولد 3 دی 1367 در تهران مدل اینستاگرامی است.
سپیده بزمی پور علاوه بر مترجمی زبان انگلیسی لیسانس حسابداری از دانشگاه بروکسل بلژیک است که وی در سن 22 سالگی موفق به اخذ مدرک کارشناسی حسابداری شد.
خانواده
امیر بزمی پور پدر سپیده بزمی پور است که وی یکی از بهترین نقاشان رنگ روغن می باشد و مستند ساز معروف ایرانی است که اکنون با مادر سپیده در بلژیک زندگی می کند. همچنین سپیده یک برادر بزرگتر از خودش به اسم سعید دارد که صاحب یکی از بهترین برندهای لوازم آرایشی در تهران است و همچنین هرزچندگاهی قطعه شعری را می خواند.
مهاجرت
در سال 1380 خانم بزمی پور همراه با پدر و مادر و برادرش تصمیم به مهاجرت به کشور بلژیک را گرفتند و در سال 2002 میلادی در شهر بروکسل ساکن شدند و برای تحصیل در دبیرستان و دانشگاه ثبت نام کرد.
واکنش همسر شاهرخ استخری به ماجرای جدایی از همسرش
فضای مجازی بازهم دردسرساز شد. طی چند روز گذشته شاهرخ استخری بازیگر کشورمان که سریال پاهای بیقرار را آماده پخش از شبکه سه سیما دارد با انتشار استوری های پی در پی حس دلتنگی برای دخترش را با هوادارانش به اشتراک میگذاشت و هرگز گمان نمیکرد این پست ها به ماجرایی دیگر ختم شود.
این پست های شاهرخ استخری شایعه جدایی این هنرمند کشورمان از همسرش را در فضای مجازی شکل داد و با واکنش همسر آقای بازیگر مواجه شد.
استوری ها شاهرخ استخری و اظهار دلتنگی برای دخترش پناه دردسرساز شد و همسرش را به واکنش وا داشت.
سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری که ادمین صفحه پناه دخترشان است بعد از شایعه ماجرای جدایی از همسرش در فضای مجازی با انتشار پستی به شفاف سازی این موضوع پرداخت.
همسر شاهرخ استخری با انتشار این عکس در اینستاگرام نوشت :سلااام دوستهای گل و عزیزم ، امیدوارم خوب و سلامت باشید. من یه توضیحی راجع به استوری همسر جانم بدم که برای خیلی ها سوال شده بود که چرا ما از هم دوریم همگی و این همه دلتنگی از کجا اومده … .
عزیزای دلم خدارو شکر همه چی خوبه ، همه صحیح و سالمن ، فقط من و پناه اومدیم زودتر پیش پدر و مادرم که ایران زندگی نمیکنن چون هم من یه سری کار اداری داشتم اینجا که حتما باید انجام میدادم تو زمان مشخص شده ای هم اینکه همسرم مشغول کارن حسابی و نتونستن مارو تو این زمان مشخص همراهی کنن … نه ما جدا شدیم ( زبونم لال ) نه قرار پناه اینجا بمونه درس بخونه یا زندگی کنیم.
حالا چرا من اینجا کار اداری دارم نه ؟ اینم سوال بعدیه دیگه حتما نه ؟؟؟ چون من هم قبل از ازدواجم ایران زندگی نمیکردم و هنوز اینجا کارای اداری برام پیش میاد مثل رسیدگی به کارای بیمم و کارای شهردای و کارتهای شناسایی و و و … خوب و کامل توضیح دادم ؟؟؟
پناه دختر شاهرخ استخری مردادماه سال 92 به دنیا آمد و سپیده بزمی پور همسر شاهرخ استخری تقریبا هر روز عکس های جدیدی از دخترش را منتشر میکند و با صبر و حوصله درباره اتفاقات مهم زندگیشان توضیح میدهد.
شاهرخ استخری
شاهرخ استخری مهمان برنامه دورهمی شد
برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 27 بهمن 1396 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. مهران مدیری در این برنامه میزبان شاهرخ استخری بازیگر سریال فاصله ها و دلنوازان بود .
شاهرخ استخری بازیگری که با ایفای نقش در دو سریال دلنوازان و فاصله ها به شهرت رسید روبروی مهران مدیری روی صندلی دورهمی نشست و از آغاز فعالیتش در دنیای هنر ، زندگی شخصی و فعالیت تجاری اش گفت.
مران مدیری گفتگو با شاهرخ استخری را با طرح این سوال که تو آدم خوش اخلاقی هستی اما دیگران درباره ات میگویند که خیلی مغروری و خودت را میگیری این درست است؟ شاهرخ استخری گفت:فکر میکنم این فکر و باور از نقش هایی که من با آنها به شهرت رسیدم و شناخته شدم نشات گرفته باشد ، این فکر که من آدم مغروری هستم از نقشم در سریال دلنوازان شکل گرفته و به نظرم ماندگار شده است.
علت دوری شاهرخ استخری از تلویزیون چه بود
مهران مدیری از محبوبیت شاهرخ استخری با سریال دلنوازان و فاصله ها صحبت کرد و از او خواست درباره کمرنگ شدن در تلویزیون بعد از این دو سریال صحبت کند که گفت :بعد از فاصله ها و دلنوازان 5 سال با تلویزیون کار نکردم اما در سینما حضور داشتم و چند فیلم سینمایی بازی کردم ولی به نظرم خیلی دیده نشد. من برای بازگشت دوباره به تلویزیون منتظر کار کردن با کارگردان های بزرگ بودم اما به نظرم اشتباه کردم و اینهمه دوری از فضای تلویزیون اصلا کار درستی نبود . وقتی با سریال آمین به تلویزیون بازگشتم با اینکه انتظار دیده شدن داشتم اما این سریال هم خیلی دیده نشد .
شاهرخ استخری ادامه داد :برای اینکه پای یک قرارداد بنشینی داشتن کار سینمایی بسیار مهم است . من قبل از اولین کار سینمایی ام 13 کار دیگر را رد کرده بودم اما اهمیت این موضوع که کار سینمایی نداشتم باعث شد تا در سینما کار کنم.
بازیگر سریال دلنوازان در ادامه بحث به متولد ماه مهر بودن اشاره کرد و درباره خصوصیات متولدین این ماه صحبت کرد.
شاهرخ استخری
ماجرای بازیگر شدن شاهرخ استخری
مهران مدیری ماجرای جالب بازیگر شدن شاهرخ استخری را اینگونه شرح داد :هنر دوست داشتی و میخواستی مهندس شیمی شوی ولی مهندسی صنایع خواندی و به عنوان شغل دوم وارد دنیای طلا شدی و بازیگری را انتخاب کردی ، این ماجرا چگونه شکل گرفت؟ طرح این موضوع باعث خنده شاهرخ استخری شد و ادامه داد:مهندسی شیمی را به دلیل اینکه پدرم شیمی خوانده بود دوست داشتم ، از آنجایی که پدر و مادر من تحصیل کرده بودند باید حتما در دانشگاه درسم را ادامه میدادم و بهه همین دلیل در دانشگاه در رشته صنایع قبول شدم و سال سوم دانشگاه وارد دنیای هنر شدم و به گروه تئاتر محمد رحمانیان پیوستم . اولین نقش من در تئاتر نقش یک اسب بود که فقط شیهه میکشید.
بازیگر سریال فاصله ها ادامه داد :بعد از آن تئاتر به کلاس های بازیگری رفم و 4 سال در مکان های مختلف تست بازیگری دادم تا اینکه سال 88 کارم را شروع کردم.
تعریف کردن خاطره جالب شاهرخ استخری از اولین نقشش در تئاتر باعث شد مهران مدیری نیز به اولین نقشش در تئاتر در قالب یک لاک پشت اشاره کند و بگوید :که من در طول یک ساعت و نیم نمایش نقش لاک پشتی را برعهده داشتم که باید در این زمان از یک سمت صحنه به سمت دیگر میرفت.
شاهرخ استخری در ادامه صحبت هایش به گوشه گیر بودن و زندگی تنها اشاره کرد و گفت:من در ابتدا خیلی گوشه گیر بودم و تمام وقتم را در خانه میگذراندم و مدت زیادی را تنها زندگی کرده ام اما الان نسبت به قبل خیلی بهتر شده ام و راحت تر در جامعه حضور دارم.
شاهرخ استخری
ماجرای عاشق شدن و ازدواج شاهرخ استخری
شاهرخ استخری در پاسخ به سوال عاشق شدی مهران مدیری گفت:بله حدود 5 ، 6 سال پیش عاشق شدم. همسرم 20 سال قبل از ایران رفته بود و مقیم خارج از کشور بود . ما از طریق دوستن مشترکمان با هم آشنا شدیم وایشان به ایران آمدند و بعد از یکسال آشنایی با هم ازدواج کردیم و حاصل این ازدواج دخترم پناه است.
در ادامه این گفتگو شاهرخ استخری درباره حضورش در صفحه مجازی و طرفداران خوبش صحبت کرد و به ماجرای یارکشی در سینما اشاره کردو درباره تجارتی که این روزها در زمینه طلا دارد صحبت کرد و گفت:من یک کار تولیدی را در زمینه طلا آغاز کردم و از صفر تا صد ماجرا را خودمان تولید میکنیم و خداراشکر از برنامه ای که پیش رو داشتیم جلوتر عمل کردیم و امیدوارم در سالهای آینده بتوانیم برداشت خوبی داشته باشیم.
مهران مدیری به علاقه زیاد شاهرخ استخری به تخم مرغ اشاره کرد و شاهرخ استخری در این باره گفت:من سر صحنه یک استوری گذاشتم بفرمایید تخم مرغ و با هجمه ای از انتقادها روبرو شدم که بعدا فهمیدم بخاطر گرانی تخم مرغ بوده است.
در بخش پایانی گفتگو شاهرخ استخری به ماجرایی که در یک مصاحبه برایش رخ داده بود اشاره کرد و گفت:من در یک مصاحبه گفتم که همسرم از 16 سالگی در خارج از کشور کار کرده است اما با گفتن این حرف با انتقادهای زیادی روبرو شدم. کار کردن در این سن در خارج از کشور یک امر طبیعی است و اصلا به مقوله نیاز مالی ارتباطی ندارد . همسرم خیلی مسائل را دوست ندارد و من نمیتوانم چیزی را به او تحمیل کنم و این خود اوست که برای آینده اش تصمیم میگیرد.
در پایان این گفتگو شاهرخ استخری یک ساعت که مربوط به المپیک سیدنی 2000 بود و با اولین دستمزدش خریده بود را به موزه دورهمی تقدیم کرد
شاهرخ استخری در سریال آمین
شاهرخ استخری بازیگر سریال آمین در گفتگویی درباره جزییات این سریال پلیسی گفت و با اشاره به سختی کارهای پلیسی و اکشن بیان کرد در این کار اکثر سکانس ها را خودش پشت فرمان بوده و بدل نداشته است. 
وی با بیان اینکه برای اولین بار است که کار در یک سریال پلیسی را تجربه می کند، افزود:«آمین» اولین حضورم بعد از پنج سال دوری از تلویزیون است و خیلی دوست داشتم که بعد از این مدت اگر قرار است به سیما برگردم در یک نقش متفاوت و با یک کار خوب ظاهر شوم خدا را شاکرم که همین اتفاق هم رخ داد و تا امروز از طرف مردم بازخوردهای خوبی دریافت کرده ام.
بازیگر سریال «دلنوازان» با اشاره به چگونگی حضور خود در این سریال و همچنین نقشی که ایفا می کند، توضیح داد:از آنجایی که از هشت ماه قبل از شروع تصویربرداری با زامیاد سعدوندیان نویسنده فیلمنامه درباره این نقش صحبت کرده بودم از قبل آمادگی ایفای این شخصیت را داشتم. درواقع اینطور نبوده که یک باره با من تماس بگیرند و برای حضور در این سریال دعوت کنند. نقش یاشا پیچیدگی هایی داشت که آنها را دوست داشتم. شاید یاشا تمدن آنقدر نقش جذابی بود که هر بازیگری دوست داشته باشد این شخصیت را بازی کند.
گاهی در تعقیب و گریزهای یک روز تنها 20 ثانیه تصویربرداری داشتیم
استخری با اشاره به این که قسمت های پخش شده «آمین» تلاش هر دو کارگردان مجموعه یعنی منوچهر هادی و بهرنگ توفیقی بوده است، تصریح کرد:اگر بخواهیم تکنیکی و دقیق به کار نگاه کنیم شاید متوجه تفاوت در برخی سکانس ها بشویم ولی خدا را شکر این تغییر به ریتم کار آسیبی نرساند. با این حال مجموعه عوامل از این که پروژه سه ماه تعطیل شد ناراحت بودند و برایشان سوال پیش ایجاد شده بود که آیا کار ادامه پیدا می کند یا خیر، اما به هر ترتیب بعد از این مدت کار با هدایت بهرنگ توفیقی ادامه یافت.
این بازیگر درباره دشواری های کار در سریال پلیسی «آمین» یادآور شد:ما شش ماه کار کردیم و 50 قسمت از مجموعه تلویزیونی «دلنوازان» را تولید کردیم ولی در پروژه «آمین» یکسال کار کردیم و 19 قسمت تولید شد. طبیعتا اکشن بودن سریال پلیسی و پرلوکیشن بودن آن، سختی های ساخت یک اثر پلیسی را نشان می دهد. ژانر اکشن پیچیدگی های خودش را دارد. گاهی پیش می آمد که در مسیر تولید «آمین» یک روز کامل صرف می شد تا یک سکانس 20 ثانیه ای تعقیب و گریز را تصویربرداری کنیم. به این ترتیب با روزی 12 ساعت مقابل دوربین بودن در سریال پرلوکیشن و پر تعقیب و گریز روزانه تنها می توانستیم چند دقیقه ضبط کنیم.
90 درصد سکانس ها را بدون بدلکار خودم پشت فرمان بودم
بازیگر فیلم سینمایی «پس کوچه های شمرون» یادآور شد:عمیقا بازی کردن در سریال های پلیسی و اکشن را دوست دارم و همیشه هم سعی کردم از لحاظ فیزیکی خودم را آماده نگه دارم بطور مثال اسلحه دست گرفتن چیزی نیست که بازیگر یکباره آن را آموزش ببیند و بتواند استفاده از آن را درست انجام دهد یا هنگام تیراندازی فقط ادا درآوردن صحنه شلیک نیست. برای خوب بودن در این صحنه ها و لحظات، باید دائم تمرین و ورزش کرد. همچنین مهارت های رانندگی و دویدن در صحنه های تعقیب و گریز از جمله این آمادگی هاست. به دلیل همین تمرینات توانستم در مجموعه تلویزیونی «آمین» 90 درصد سکانس ها را خودم پشت فرمان باشم.
استخری درباره افزایش آثار پلیسی بیان کرد:متاسفانه تولیدات در ژانر پلیسی نسبت به سایر آثار کمرنگ تر است و باید ساخت این آثار بیشتر شود. زمانی که مردم سریال «آمین» را با سریال های خارجی قیاس می کنند این اتفاق نشان دهنده این است که ما در این راه موفق بودیم که مخاطب آن را با مشابه خارجی مقایسه می کند. باید تولید آثار اکشن در کشور افزایش یابد تا دیدگان مخاطب به تماشای صحنه های اکشن از بازیگران ایرانی عادت کند اما در حال حاضر دیدن این صحنه ها از بازیگران ایرانی برای بینندگان غریبه است.
وی درباره حضور هادی ساعی در سریال «آمین» اظهار کرد:هادی ساعی توانست با توسل به فیزیک خوب و مهارت های بدنی لازم، خوش بدرخشد.
استخری در پایان به دیگر فعالیت های خود اشاره و عنوان کرد که به تازگی نگارش یک فیلمنامه اکشن پلیسی را به نام «زیر گذر» به اتمام رسانده است و در حال مذاکره برای انعقاد قرارداد و اجرایی شدن آن است.
شخصیت یاشا تمدن آنچنان که تاکنون دیده شده است پسر یک خلافکار بین المللی است که ابتدای داستان به بهانه شرکت در مراسم سالگرد همسرش وارد کشور می شود تا این که در قسمت نهم دستش رو می شود و مخاطب کاملا متوجه می شود که یاشا در ظاهر با پلیس همکاری می کرده درصورتی که تمام این مسایل نمایشی و طبق نقشه بوده است.

قیمت تور کیش
دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر هواپیما

source

توسط varzeshikhabari