صحبت‌های ضد و نقیض مدیران سابق وزارت ورزش و جوانان نشان می‌دهد که نه تنها دردی از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دوا نشده بلکه مشکلات سرخابی‌ها در چند سال اخیر به مراتب بیشتر شده است.
به گزارش مشرق، بدون شک یکی از مشکلات و معضلات ورزش کشور در چند سال اخیر حاشیه‌های مربوط به دو باشگاه پرطرفدار کشور یعنی استقلال و پرسپولیس بوده که در هر مقطع حواشی یکی از باشگاه‌ها افکار عمومی را به خود معطوف کرده است.
دردسر جدید سرخابی‌ها درخصوص بدهی‌های انباشته شده که دو باشگاه را در خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا قرار داده بود. هرچند که این تهدید AFC موضوع جدیدی نیست و هم استقلال و هم پرسپولیس در چندسال اخیر روی لبه تیغ راه رفته‌اند. با وجود اینکه خطر جدی بود ولی فدراسیون فوتبال تصمیم خاصی را برای حل این مشکل نمی‌گرفت و با ورود سجادی، وزیر ورزش و جوانان به این موضوع شنیده‌ها حاکی از این است که مشکلات فعلا تا حدودی رفع شده و دو باشگاه می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا بمانند.
پیش از این از سوی مدیرکل وقت روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان مطرح شده بود که سلطانی‌فر طی سفر یک روزه جهت برطرف کردن مشکل باشگاه استقلال به مالزی، مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا سفر کرده است. ناظمی که در آن مقطع با برنامه زنده فوتبال برتر صحبت می‌کرد، عنوان داشت که وزیر ورزش و جوانان به همراه مهدی تاج رییس وقت فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون فوتبال آسیا رفتند و طی صحبت‌های انجام شده و ارائه تضمین مشکل باشگاه استقلال حل شد.
بیشتر بخوانید:
حالا روز گذشته مسعود سلطانی‌فر وزیر پیشین ورزش و جوانان در گفتگویی، خبر سفر خود را مالزی کذب دانسته است. سلطانی‌فر در این گفتگو مدعی شده که هیچ سفری در سه سال گذشته به مالزی نداشته و درخصوص معضل باشگاه استقلال گفتگویی را با رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام نداده و تمام پیگیری‌ها از سوی فدراسیون فوتبال و کمیته‌های مربوط  و مدیران دو باشگاه صورت گرفته است.
این صحبت‌های ضد و نقیض از سوی مدیران سابق وزارت ورزش و جوانان نشان می‌دهد که نه تنها دردی از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دوا نشده بلکه مشکلات سرخابی‌ها در چند سال اخیر به مراتب بیشتر شده است.
درحالی که مدیر وقت روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان پیگیری مشکلات دو باشگاه پرطرفدار کشور را وظیفه وزیر می‌دانست و این اقدام را به عنوان یک امر کارساز در روند حل شدن مشکلات دو باشگاه اعلام می کرد، حالا سلطانی‌فر خود را از هرگونه سفر به مالزی و دیدار با مسئولین AFC تبرئه می‌کند.
نکته عجیب تر و حیرت انگیزتر واکنش رسانه ای خبرگزاری منتسب به وزارت ورزش و جوانان در آن مقطع بود که با حضور مشاوران اشتباهی بدل به پایگاه خبری شخصی آقای وزیر شده و مشاوران اشتباهی آقای وزیر، با مداحی و مجیزگویی از وزیر ورزش و جوانان فرشته نجات ساخته بودند و تمامی تصمیمات و رفتارهای وی از جمله تصمیمات مشعشع در حوزه پرسپولیس و استقلال را با آب و تاب در بوق و کرنا می کردند. در حالیکه امروز و با خروج مشاوران اشتباهی، مشخص شده که آقای وزیر در این بخش و حوزه پرسپولیس و استقلال تا چه اندازه منفعل، اشتباه و غلط رفتار کرده و با تصمیمات غلط اندر غلط خود تا چه اندازه این دو باشگاه ریشه دار و قدیمی را به چاه ویلی فرستاده که به نظر خروج از آن نیازمند صرف انرژی و هزینه فراوان است. تصمیماتی که ردپای مشاوران اشتباهی در آن نیز به عینه مشخص است.
نکته جالب اینکه سلطانی فر مدعی است که در حوزه این دو باشگاه هیچ سفر و یا هیچ مکاتبه و ارتباط خاصی با نهادهای بین المللی از جمله AFC نداشته و همه چیز را به فدراسیون فوتبال و مدیران این دو باشگاه واگذار کرده؛ آنچه عذر بدتر از گناه برای آقای وزیر است که به عنوان نفر اول ورزش کشور در قبال این دو باشگاه هیچ احساس مسئولیتی نکرده و برای حل مشکلات این دو باشگاه قدم از قدم برنداشته. ظاهرا تنها وظیفه آقای وزیر در این دو باشگاه انتصاب های غلط، اشتباهی، تاریک و البته سیاسی و حزبی در بدنه مدیریتی باشگاه بوده، انتصاباتی که مهمترین دلیل تیره روزهای امروز پرسپولیس و استقلال است و عجبا که مشاوران اشتباهی همین انتصابات خانمان برانداز را به عنوان فتح الفتوح آقای وزیر در بوق و کرنا می کردند.
کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.