به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی بسکتبال در حالی باید از ساعت ۱۷ امروز شنبه برای برگزاری پنجمین و آخرین دیدار خود در جام جهانی رو در روی لبنان قرار بگیرد که طی روزهای اخیر با مصدومیت چهار بازیکن خود یعنی حامد حدادی، ارسلان کاظمی، بهنام یخچالی و متین آقاجان پور مواجه بود طوریکه صبح امروز و در آخرین جلسه تمرینی پیش از دیدار برابر لبنان، حدادی و کاظمی زیر نظر پزشک پیگیر تمرینات‌شان شدند.

مجید صادقی پزشک تیم ملی بسکتبال در گفتگو با خبرنگار مهر وضعیت مصدومیت بازیکنان این تیم را برای دیدار با لبنان در جام جهانی و اینکه «کدام یک از آنها شرایط حضور در این دیدار را دارا هستند؟» را تشریح کرد.

وی با اشاره به متین آقاجان پور و اینکه این بازیکن پیش از آخرین جلسه تمرینی با اسپانیا از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد، گفت: به همین دلیل آقاجان پور به دیدار با اسپانیا نرسید اما توانست در ترکیب تیم ملی برای دیدار با فرانسه قرار بگیرد. این بازیکن درجلسات تمرینی اخیر تیم ملی هم شرکت داشته و در کل از نظر پزشکی برای دیدار امروز ممنوعیتی ندارد.

پزشک تیم ملی بسکتبال در مورد حامد حدادی نیز تصریح کرد: حامد در جریان دیدار برابر اسپانیا از ناحیه مچ پا درگیر مصدومیت مختصری شد. شرایط او وخیم نبود اما از آنجا که فاصله زمانی دیدار با اسپانیا و فرانسه خیلی کوتاه و به اندازه یک روز بود، صلاح ندیدم که در ترکیب تیم ملی برای دیدار با فرانسه قرار بگیرد. حدادی در آن فاصله کوتاه زمان ریکاوری محدودی داشت و به همین دلیل اجازه بازی به او ندادم.

وی در این زمینه ادامه داد: حامد حدادی برای دیدار با لبنان مشکلی ندارد و اگر کادر فنی تشخیص دهد، هر زمان که نیاز باشد می تواند وارد زمین شود.

صادقی همچنین در مورد بهنام یخچالی با یادآوری اینکه او در اواسط دیدار با فرانسه از ناحیه مچ پا آسیب دید، خاطرنشان کرد: این بازیکن بلافاصله بعد از مصدومیت تعویض شد. همان زمان اقداماتی انجام دادیم که بتواند به بازی ادامه دهد که این اتفاق هم افتاد. بعد از بازی اما یخچالی از ناحیه آسیب دیده دچار ورم و درد بود. طی ۲۴ ساعت گذشته تلاش کردیم این وضعیت بهبود پیدا کرده و به حداقل برسد.

به گفته پزشک تیم ملی بسکتبال، به احتمال زیاد بهنام یخچالی می تواند برای رقابت با لبنان وارد زمین شود این در حالی است که او در مورد ارسلان کاظمی و شرایطش برای این دیدار اظهارنظر امیدوارکننده ای ندارد.

صادقی تاکید کرد: وضعیت ارسلان کاظمی به خاطر شدت آسیب دیدگی در هاله ای از ابهام قرار دارد. ارسلان در جریان رقابت با فرانسه آسیب دید، بلافاصله بعد از بازی در بیمارستان از او عکس رادیولوژی گرفته شد تا بر اساس آن اقدامات اولیه درمان انجام شود.

پزشک تیم ملی بسکتبال گفت: خوشبختانه ارسلان کاظمی دچار شکستی نشده اما وسعت آسیب دیدگی اش زیاد است. در این مدت کم تلاش داشتیم این بازیکن را به موقعیت بازی بازگردانیم، علائم و شدت درد کم شده است اما هنوز وضعیت نهایی‌اش برای دیدار امروز برابر لبنان مشخص نیست.

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari