کنفدراسیون فوتبال آسیا از موافقت کمیته اجرایی برای برداشتن سقط سهمیه 1+3 بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد سیستم سهمیه بازیکنان خارجی برای باشگاه های فوتبال در لیگ قهرمانان آسیا به صورت رسمی تغییر کرد و سهمیه 3+1(3 خارجی و یک آسیایی) کاملا برداشته شد.
پیشنهادهای روی میز AFC به شرح زیر است: تغییر سیستم سهمیه بندی 4+2( 4 خارجی و 2 آسیایی)یا 5+1( 5 خارجی و یک آسیایی) یا 5+2( 5 خارجی و 2 آسیایی) شود.

این پیشنهاد از سوی کمیته برگزاری مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا با استقبال زیادی مواجه شد و در اوایل سال 2022 تصمیم گیری نهایی درباره سهمیه بندی انجام می شود تا در سال 2023 رسما اجرایی شود.
برای گام نخست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا با حذف سهمیه بندی 3+1 موافقت کرد. به همین در سال 2022 محدودیتی در حضور بازیکنان خارجی در لیست تیم ها نخواهیم داشت ولی هر تیم می تواند در هر بازی با سهمیه 3+1 حضور پیدا کند تا تصمیم نهایی درباره سهمیه بندی ها بنا به پیشنهادهای ارائه شده انجام شود.
پیش از این نیز رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از تایید تغییر سهمیه بندی ها در بازیکنان خارجی خبر داده بود. این تایید رسمی AFC به حذف سهمیه 3+1 از باشگاه ها و افزایش تعداد خارجی ها به ضرر باشگاه های فوتبال ایران است چون باشگاه های برای جذب بازیکنان خارجی زیاد منابع مالی زیادی ندارند ولی باشگاه های متمول حاشیه خلیج فارس بیشترین بهره را از این تصمیم AFC می گیرند.
انتهای پیام/
 

source

توسط varzeshikhabari