مهدی رضایی سرپرست بانک کشاورزی با اعلام پرداخت بیش از 17 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تامین بذر گواهی شده در 4 ماهه ابتدای سال جاری ، از رشد 131 درصدی پرداخت این تسهیلات نسبت به همین مقطع در سال گذشته خبر داد.
رضایی ضمن تاکید بر اهمیت استفاده کشاورزان از بذر استاندارد در چارچوب نظام گواهی بذر اظهار داشت: بذر گواهی شده به عنوان محصولی دانش بنیان، مقاومت بیشتری در برابر آفات و امراض و تنش های محیطی از قبیل کم آبی، سرمازدگی و … داشته و به دلایل متعدد از جمله ارزش بالای غذایی، تولید محصول بیشتر ، سهولت برداشت مکانیزه،  مرغوبیت و بازارپسندی، کمک شایانی به افزایش درآمد و بهبود معیشت کشاورزان و به ویژه پایداری تولید و تامین امنیت غذایی کشور می‌کند.
 وی افزود: شعب بانک کشاورزی از ابتدای سال 1401 تا پایان تیرماه 17هزار و 671 میلیارد ریال تسهیلات برای تامین بذر گواهی شده مورد نیاز بخش کشاورزی پرداخت کرده اند که نسبت به چهارماهه نخست سال 1400 بیش از 10 هزار میلیارد ریال، معادل حدود 2.5 برابر افزایش داشته است.
رضایی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات تأمین بذر گواهی شده جزو اولویت های اعتباری بانک کشاورزی است و در سال جاری 50 هزار میلیارد ریال اعتبار برای این منظور اختصاص یافته که خوشبختانه عملکرد بانک تاکنون فراتر از برنامه تعهدی و قابل توجه بوده است.
 
روابط عمومی بانک کشاورزی

قیمت تور کیش
دانلود جوکر
Kim Kardashian

source

توسط varzeshikhabari