به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر  و به نقل از منیبان، در باشکوه‌ترین میزبانی این فصل پرسپولیس، شاگردان یحیی گل ‌محمدی از همان ابتدا تسلط خود را به حریف ثابت کردند و موفق شدند با دو گل مهدی ترابی از حریف پیش بیفتند. ترابی ابتدا روی ریباند دروازه فروزان را گشود و سپس با شوت از راه دور گل دوم تیمش را دوباره باز کرد.
در آخرین دقیقه نیمه اول نیز سعید صادقی روی پاس عیسی آل‌کثیر و فریب مدافع گل‌گهر، گل سوم را با شلیک از زاویه بسته به ثمر رساند تا پرسپولیس در همان نیمه اول میخ محکم را بر پیروزی خود بکوبد و با خیال راحت به رختکن برود.
نیمه دوم نیز با نمایش هجومی قرمزها همراه بود. این بار ترابی با هوش و توانایی خود ضربه چیپ را به سمت دروازه فروزان زد و به شکلی استثنایی دروازه او را گشود تا سرخپوشان با ۴ گل پیروز این بازی باشد.
هفته بیست و نهم لیگ بیست و دوم
ورزشگاه آزادی، تماشاگر: ۴۰ هزار نفر
تیم داوری: محمدحسین زاهدی‌فر، علیرضا ایلدرم، محمد جواد مداح، عباس راکی/ ناظر: اسماعیل صفیری
کارت زرد:
گل‌گهر: نوید عاشوری (۱۳)- محمد خدابنده‌لو (۳۳)
پرسپولیس: لئاندرو پریرا (۳+۹۰)
پرسپولیس ترکیب پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، دانیال اسماعیلی‌فر، میلاد سرلک (۸۴- کمال کامیابی‌نیا)، سروش رفیعی (۷۴- سینا اسدبیگی)، سعید صادقی، مهدی ترابی (۷۴- امید عالیشاه)، وحید امیری (۷۶- لئاندرو پریرا) و عیسی آل‌کثیر (۸۴- مهدی عبدی)
سرمربی: یحیی گل‌محمدی
گل گهر ترکیب گل‌گهر:
محسن فروزان، علیرضا آرتا، مسیح زاهدی، شایان مصلح، مهدی تیکدری‌نژاد(۴۶-بهنام برزای)، علیرضا علیزاده، محمد خدابنده لو، نوید عاشوری(۴۶- امین پورعلی)، سید محمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی(۴۶-یونس شاکری)، رضا شکاری(۴۶- امین قاسمی‌نژاد)
سرمربی: سعید الهویی
شرح گل‌ها
پرسپولیسپرسپولیس ۱ – گل‌گهر ۰ (مهدی ترابی – دقیقه ۲۳): مهدی ترابی ابتدا توپ را روی دروازه فرستاد، وحید امیری توپ را با سینه کنترل کرد و به صادقی پاس به عقب داد، این بازیکن دروازه را هدف گرفت و در برگشت، مهدی ترابی بود که روی ریباند قفل دروازه فروزان را شکست.
پرسپولیسپرسپولیس ۲ – گل‌گهر ۰ (دقیقه ۳۳- مهدی ترابی): هافبک خوش‌نقش پرسپولیس پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت و موفق شد با یک شوت دیدنی محسن فروزان را مغلوب کند. توپ در آستانه ورود به دروازه روی زمین خورد و وارد دروازه شد.
پرسپولیسپرسپولیس ۳ – گل‌گهر ۰ (سعید صادقی – دقیقه ۴۵): ارسال بلند با اثرگذاری امیری همراه شد و توپ به عیسی رسید. او پاس به بیرون را به سعید صادقی فرستاد و این بازیکن بعد از یک حرکت فریب، شلیک خود را به سمت دروازه فرستاد تا فروزان از زاویه بسته گل بعدی را بخورد.
پرسپولیسپرسپولیس ۴ – گل‌گهر ۰ (دقیقه ۴۹ – مهدی ترابی): پاس پشت پای عیسی آل‌کثیر به سعید صادقی رسید و او توپ را به مهدی ترابی سپرد. ترابی پس از اینکه از خروج فروزان مطلع شد، ضربه چیپ خود را زد تا این توپ به شکلی دیدنی وارد دروازه شود.
لحظات حساس
دقیقه ۸: ارسال مهدی ترابی از سمت راست با ضربه سر گئورگی گولسیانی همراه شد که محسن فروزان این توپ را سیو کرد.
دقیقه ۱۹: حملات مستمر پرسپولیس با یک ارسال زمینی از سوی علی نعمتی به داخل محوطه جریمه همراه شد اما ضربه بیرون پای سروش تبدیل به گل نشد.
دقیقه ۳۸: پاس آرام علیرضا بیرانوند به پورعلی‌گنجی باعث شد تا شکاری با تکل توپ‌ربایی کند و در مقابل دروازه موقعیت را در اختیار تبریزی قرار دهد. اما شوت سنگین این بازیکن از داخل محوطه با اختلاف زیاد از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۲: علیرضا بیرانوند از دروازه خروج کرد و قصد حرکت تکنیکی در مقابل حسینی را هم داشت اما بازیکنان گل‌گهر توپ را گرفتند و در ادامه هم شوت بازیکن این تیم را بیرانوند گرفت.
دقیقه ۶۴: شوت از پشت محوطه جریمه امین قاسمی‌نژاد از پشت محوطه جریمه با واکنش علیرضا بیرانوند همراه و راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۷: ارسال دانیال از سمت راست در تیر دوم به ترابی رسید و او بعد از کنترل با پای راست به توپ ضربه زد که این شوت بعد از برخورد به مدافع گل‌گهر راهی کرنر شد.
دقیقه ۷۲: پاس در عمق برای عیسی با دریبل فروزان همراه شد اما پیش از اینکه آل‌کثیر ضربه نهایی را بزند، توپ از خط عرضی گذشت و گل نشد.
دقیقه ۷۶: شوت سرکش سینا اسدبیگی با واکنش فروزان راهی کرنر شد.
دقیقه ۷۷: روی ارسال کرنر و توپ سوم، لئاندرو پریرا ضربه خود را زد که فروزان دوباره توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۹۰: فرار مهدی عبدی از تله آفساید با پاس او به دهانه دروازه همراه شد اما در لحظه آخر مدافعان گل‌گهر توپ را زدند و به کرنر فرستادند.
اتفاق ویژه:
حضور نزدیک به ۵۰ هزار طرفدار پرسپولیس بعد از چهار سال، مهمترین اتفاق این بازی بود که شور و حال خاصی به ورزشگاه آزادی داد. همچنین هت‌تریک مهدی ترابی با سه گل متنوع و دیدنی، باعث شد تا پرسپولیس این پیروزی بزرگ را کسب کند.
بهترین بازیکن: مهدی ترابی
اگرچه همه بازیکنان پرسپولیس عملکرد خوبی داشتند اما ستاره پرسپولیس، مهدی ترابی بود. ترابی در صحنه گل اول یک ارسال داشت و سپس به سرعت وارد محوطه جریمه شد تا روی ریباند گلزنی کند. او همچنین از پشت محوطه جریمه موفق به گلزنی شد و در نیمه دوم هم یک چیپ استثنایی زد تا بهترین روز این فصل خود را سپری کند.
حواشی:
* ورود اتوبوس پرسپولیس به ورزشگاه باعث شد تا تماشاگران به شدت تیمشان را تشویق کنند.
* باتوجه به اینکه تنها در شرقی ورزشگاه به روی تماشاگران باز است، ازدحام و ترافیک عجیبی در اطراف ورزشگاه وجود دارد.
* بسیاری از هواداران بدون خرید بلیت راهی ورزشگاه آزادی شده‌اند.
* ورود محسن فروزان برای گرم کردن با واکنش تند طرفداران پرسپولیس همراه شد.
* علیرضا بیرانوند و احمد گوهری دروازه‌بانان پرسپولیس با حضور در زمین با تشویق گرم هواداران مواجه شدند و به ابراز احساسات آنها پاسخ دادند.
* بهروز عطایی سرمربی تیم والیبال در جایگاه ویژه حضور دارد.
* بیرانوند با حضور در زمین به سمت دروازه تیمش رفت و در اقدامی جالب به تیرک های عمودی مشت کوبید و در ادامه در میانه آن ایستاد و با بستن چشمانش ژست تمرکز گرفت.
* بازیکنان پرسپولیس نیز دقایق بعد وارد زمین شدند و لحظات ابتدایی را با توجه به شدت تشویق‌ها با حضور در کنار سکوها و پاسخ به ابراز احساسات آنها پرداختند.
* رضا درویش همچون سایر بازیها به استادیوم آزادی آمده تا دیدار تیمش را از نزدیک تماشا کند.
* طرفداران پرسپولیس طبقه اول ورزشگاه را پر کرده‌اند.
* یحیی گل‌محمدی با شعار «یحیای امپراطور» مورد تشویق قرار گرفت.
* سعید الهویی برخوردی صمیمانه با یحیی گل‌محمدی داشت.
* چند بازیکن گل‌گهر به سراغ نیمکت پرسپولیس رفتند.
* هواداران پرسپولیس نیمی از سکوهای طبقه اول را هم پر کرده‌اند.
* باتوجه به فراخوان یحیی، تماشاگران اغلب پیراهن قرمز بر تن دارند.
* پیش از شروع بازی با همراهی تماشاگران این تیم پرده نگاره بزرگی با نام این باشگاه برافراشته شد و با توجه به همراهی با دودزای قرمز، جلوه و هیجان خاصی به استادیوم آزادی بخشید.
* تاخیر در زدن ضربه دروازه از سوی فروزان واکنش تند هواداران پرسپولیس را در پی داشت.
* محمود خوردبین، پیشکسوت تیم پرسپولیس، در قسمت جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی حضور دارد.
* حمید مطهری، مربی سابق نساجی، که اکنون عضو کادرفنی تیم ملی شده، با حضور در استادیوم آزادی تماشاگر دیدار پرسپولیس و گل گهر است.
* گل دوم مهدی ترابی با خوشحالی شدید یحیی گل‌محمدی همراه شد.
* سعید صادقی گل خود را با وحدت حنانوف جشن گرفت.
* در لحظه تعویض سروش و ترابی، هواداران به شدت آنها را مورد تشویق قرار دادند.
پایان*/
اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.
برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.
برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.
باشگاه پرسپولیس با توجه به اظهار نظرهای صورت گرفته از سوی ژوزه مورایس و امید نورافکن، اعضای تیم فوتبال اصفهان قبل و بعد از بازی‌های هفته بیست و نهم، از ایشان به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت خواهد برد.
کاپیتان پرسپولیس پاسخ جالبی به ادعاهای سپاهانی ها داد.
امیدنورافکن گفت: دو ماه پیش هم پیش‌بینی کردم قهرمانی در این فصل به هفته پایانی کشیده می‌شود و همین طور هم شد.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:‌ طفلک مورایس بازیکنان ما را نمی‌شناسد، حتی اگر از او بپرسید شاید 10 بازیکن کشور خودش را هم نشناسد، اما خوراک ناسالم را به این طفلی می‌دهند.

source

توسط varzeshikhabari