سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی از رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید طی امروز در تهران، قم، البرز و ۱۷ استان دیگر خبر داد.
پیش‌بینی هواشناسی می‌تواند شامل تغییرات هوایی مانند دما، رطوبت، باد و بارش باشد. پیش‌بینی‌ هواشناسی به صورت روزانه، هفتگی و حتی ماهانه صورت می‌گیرند. همچنین، پیش‌بینی هواشناسی در کشورهایی که شرایط آب و هوایی نامساعدی دارند، بسیار مهم است. پیش‌بینی‌ هواشناسی می‌توانند به افراد کمک کنند تا برنامه‌ریزی مناسبی برای فعالیت‌های خود در آینده داشته باشند و از خسارات ناشی از شرایط نامساعد هوایی جلوگیری کنند.جهت پیش بینی هواشناسی در روزهای آینده مطلب زیر را بخوانید.
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به وقوع پدیده‌های مخاطره آمیز جوی تا پایان هفته در برخی استان‌های کشور هشدار داد.
بر اساس این هشدار امروز (چهارشنبه) رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید، در نقاط مستعد گردوخاک و در برخی نواحی تگرگ استان‌های کردستان، مرکزی، کرمانشاه، شمال ایلام، همدان، نیمه غربی اصفهان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، تهران، قم، البرز، قزوین، زنجان، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات استانهای گیلان، مازندران، گلستان و سمنان را دربر می‌گیرد.
فردا ( پنجشنبه) نیز فعالیت سامانه به نیمه شمالی خراسان رضوی و خراسان شمالی کشیده می‌شود و اثرات مخاطره آمیزی همچون لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی و مستعد احتمال سقوط سنگ برای همه استان‌های درگیر در پی دارد.
توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه نسبت به عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آبروها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی اقدام شود.
 
 

قیمت تور کیش
Kim Kardashian
بلیط چارتر هواپیما
آراد برندینگ
سنگ فاخر
سویا استور
سیر کار
سیم جوش ساز
روغن موتور
آی روفرشی
روکش صندلی
آی ریمل
پیستو رینگ

source

توسط varzeshikhabari