به نقل ازتسنیم نیوز
به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه میلان با انتشار بیانیه‌ای رسمی از اولیویه ژیرو رونمایی کرد. این مهاجم فرانسوی که ماه سپتامبر امسال 35 ساله می‌شود، در تیم جدید خود پیراهن شماره 9 را به تن خواهد کرد.
مهاجم سابق چلسی پنجشنبه شب با یک جت شخصی از فرودگاه شهر گرونوبل فرانسه خودش را به میلان رسانده بود و روز گذشته (جمعه) تست پزشکی این تیم را با موفقیت پشت سر گذاشت.
ژیرو که فرانسوی‌ها را هم در یورو 2020 همراه کرد، دوران بازی حرفه‌ای خود را در تیم گرنوبل فرانسه در سال 2005 آغاز کرد و پس از آن به تیم مون‌پولیه در لوشامپیونه پیوست و در آنجا بود که بازی‌هایش نظر آرسن ونگر سرمربی وقت آرسنال را جلب کرد و به این ترتیب او سال 2012 پس از دو سال بازی در مون‌پولیه به توپچی‌ها پیوست. در آرسنال،ژیرو 253 بازی انجام داد و 105 گل زد و افتخاراتی همچون سه قهرمانی در جام حذفی انگلیس و سه قهرمانی در جام خیریه (سوپرجام) کسب کرد. مقصد بعدی ژیرو چلسی بود که سال 2018 به آن پیوست و مهمترین افتخارات حرفه‌اش در رده باشگاهی را با این تیم کسب کرد. ژیرو در 119 بازی‌اش برای آبی‌پوشان لندن 39 گل زد و آنها قهرمان لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و جام حذفی انگلیس شد. اولین بازی ملی ژیرو برای فرانسه ماه نوامبر سال 2011 بود و او با این تیم که برایش 110 بار بازی کرده و 46 گل زده قهرمان جام جهانی 2018 فرانسه شد.
گفته می‌شود که رقم قرارداد ژیرو یک میلیون یورو است که میلیون یوروی دیگر هم به عنوان پاداش به آن اضافه می‌شود. او بابت هر یک از دو فصل قراردادش با میلان 3.5 میلیون یورو حقوق می‌گیرد و امکان تمدید این قرارداد برای سال سوم هم وجود دارد.
انتهای پیام/

source
این خبر به وسیله خبرخوان استخراج شده است.

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.