رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اعزام کاروان ورزش ایران برای حضور در سی و دومین دوره بازیهای المپیک گفت: این قول را می دهم که ورزش در مردادماه کام ملت را شیرین خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، سی و دومین دوره بازیهای المپیک تابستانی از اول مرداد به میزبانی توکیو برگزار خواهد شد و کاروان ورزش ایران نیز با ۶۶ ورزشکار در این دوره از بازیها حضور خواهد داشت. مراسم بدرقه نخستین گروه از اعضای کاروان اعزام به توکیو شامگاه شنبه در فرودگاه امام خمینی(ره) برگزار شد.
رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه برگزاری این مراسم با اشاره به وضعیت کاروان قبل از اعزام گفت: آن چیزی که تا امروز اتفاق افتاده است محصول تلاش چند ساله همه فدراسیون ها و قهرمانان ما در سراسر کشور بود.
سیدرضا صالحی امیری خاطرنشان کرد: شرایط المپیک امسال ویژه است به دلیل این که کرونا شراط سختی را به ما تحمیل کرد اما قهرمانان ما در عرصه ای مختلف از این بحران عبور کردند و امروز شاهد بدرقه این کاروان به المپیک خواهیم بود.
وی در ادامه تاکید کرد: در همین شرایط سخت فدراسیون های ما ۶۸ سهمیه کسب کردند که ۶۶ نفر در توکیو حاضر خواهند شد و دو ورزشکار بنابر دلایلی غیبت خواهند داشت. وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک،وزارت ارشاد، سازمان برنامه و بودجه و مجموعه نظام کمک کردند این کاروان با کمترین دغدغه در توکیو حاضر شود.
صالحی امیری خاطرنشان کرد: باور داریم که مرداد ماه کاروان ورزش کام ملت ایران را شیرین خواهد کرد. این وعده را می دهم که قبل از نیمه مرداد کام ملت ایران شیرین خواهد شد. در صحبتی که با توکیو داشتم همه ظرفیت ها در دهکده آماده پذیرش کاروان ایران است و در روزهای آینده اکثریت کاروان اعزام خواهند شد و اول مرداد افتتاحیه را خواهیم داشت.
وی در مورد ارزیابی از مدال آوری کاروان ایران نیز گفت: آنچه وظیفه ما بود حمایت و تشویق های لازم مادی و معنوی بود که انجام شده است. برای فدراسیون ها در طول سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان کمک کردیم امسال هم در چهار ماهه اول سال ۵۰ میلیارد تومان کمک کرده ایم. بودجه های ارزی را تامین کردیم.
رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه تاکید کرد: کاروان ایران امروز بدون دغدغه و کمترین اضطراب راهی توکیو خواهد شد. در توکیو برای مدال آوران طلا ۱۰ هزار یورو، ۵ هزار یورو برای نقره و ۳ هزار و ۵۰۰ یورو برای برنز به عنوان پاداش پای سکو پرداخت خواهیم کرد. در بازگشت هم وزارت ورزش پاداش خودش را به مدال آوران اهدا خواهد کرد.
رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: این دوره میزان حمایت از کاروان ورزش ایران نسبت به دوره های گذشته از افزایش ۲۰ درصد برخوردر بوده است.
صالحی امیری با اشاره به رابطه نزدیکه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک گفت: ما در دوره چهار ساله تصمیم گرفتیم با هماهنگی وزارت ورزش، مجموعه فدراسیون ها و پارالمپیک هیچ وقتی را در حاشیه سر نکنیم و همه وقت را در بطن کار کنیم. مردم ایران از ما انتظار حاشیه ندارند. 
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.