تهران _ ایرنا _ مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان آزادکاران وزن‌های ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم تیم نیروهای مسلح ایران در پیکارهای نظامیان جهان طلا گرفتند.
به گزارش ایرنا، مسابقات پنج وزن نخست  سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) امروز (شنبه) در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان صاحب ۲ مدال طلا، ۲ مدال نقره و یک مدال برنز شدند.
برهمین اساس، در پایان مسابقات پنج وزن نخست مرتضی قیاسی و محمدحسین محمدیان در اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جوان و فریبرز بابایی در اوزان ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم به مدال نقره و هادی وفایی‌پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:
در وزن ۵۷ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای و با حضور ۵ کشتی‌گیر برگزار شد، احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب عظمت توسکایف کشتی‌گیر مطرح روس شد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل مانوئل خندزردزیان از ارمنستان به پیروزی رسید و در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر محمد امیر از پاکستان را مغلوب کرد. محمدنژاد جوان در دور پایانی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل امجی کاتحورانگا از سریلانکا به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.
در وزن ۶۵ کیلوگرم که به دلیل حضور ۵ نفر به صورت دوره‌ای برگزار شد، مرتضی قیاسی در دور نخست با توجه به حاضر نشدن کامارا معروف از گینه به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۵ مقابل آرتور بادتیف از روسیه به برتری دست یافت و در دور سوم با نتیجه ۱۰ بر صفر سی دی فرناندو از سریلانکا را مغلوب کرد. مرتضی قیاسی آزادکار المپیکی ایران در دور پایانی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر احمد دارکی از سوریه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۷۴ کیلوگرم فریبرز بابایی در دور نخست با نتیجه۱۱ بر صفر جلال المردینا از سوریه را مغلوب کرد. وی در دور بعد کامیل ریبسکی از لهستان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد خارالدین بن‌تیلی از تونس گذشت و به دیدار فینال راه یافت. بابایی در دیدار فینال مقابل ماگومد قربان علی‌اف دارنده ۲ مدال طلای قهرمانی جهان از روسیه با نتیجه ۴ بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۸۶ کیلوگرم هادی وفایی‌پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب آرتور نایفونوف دارنده برنز المپیک و جهان از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۹ بر ۵ سادوویک کرزیستوف از لهستان را مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وفایی‌پور با نتیجه ۱۰ بر صفر صبری نصیرا از تونس را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.
در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۷ نفر حضور دارند، مسابقات در دور گروه سه و چهار نفری و به صورت دوره‌ای برگزار شد که محمدحسین محمدیان در گروه B در دور اول مقابل سیلیا توماس از گینه با نتیجه ۱۲ بر صفر به پیروزی رسید و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر اریک ژی‌اویف از روسیه را از پیش رو برداشت و بعنوان نفر اول این گروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل محمد فرج از الجزایر نفر دوم گروه A با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. محمدیان در دیدار پایانی نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر اریک ژاویف از روسیه که توانسته بود نفر اول گروه B را از پیش رو برداشته و راهی دیدار فینال شود را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
رده‌بندی انفرادی پنج وزن نخست این مسابقات به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: ۱- عظمت توسکایف (روسیه) ۲- احمد محمدنژاد جوان (ایران) ۳- مانوئل خندزردزیان (ارمنستان)
۶۵ کیلوگرم: ۱- مرتضی قیاسی (ایران) ۲- آرتور بادتیف (روسیه) ۳- احمد دارکی (سوریه)
۷۴ کیلوگرم: ۱- ماگومد قربان علی‌اف (روسیه) ۲- فریبرز بابایی (ایران) ۳- منیو یاریبکیان (ارمنستان) و کامیل ریبیسکی (لهستان)
۸۶ کیلوگرم: ۱- آرتور نایفونوف (روسیه) ۲- مهر مارکوسیان (ارمنستان) ۳- هادی وفایی‌پور (ایران) و  مهدفدالدین آلوستا (سوریه)
۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدحسین محمدیان (ایران) ۲- اریک ژیوئف (روسیه) ۳- رادوسلاو باران (لهستان)
در پایان مسابقات پنج وزن نخست تیم روسیه با ۱۱۵ امتیاز در جایگاه نخست قرار دارد و تیم ایران با ۱۰۵ امتیاز دوم است.
تهران- ایرنا- تیم فوتبال پونفرادینا با پیروزی برابر اسپورتینگ خیخون…
تهران- ایرنا- دیدار تیم‌های فوتبال لیون و مارسی در لیگ یک فرانسه به…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال رئال سوسیداد برابر والنسیا به تساوی رسید…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال آ.اس‌رم در دیدار خارج از خانه مقابل جنوا…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *