تهران- ایرنا- رییس کمیسیون ورزش و زنان کمیته ملی المپیک از معرفی زنان ورزشکار و مربیان زن برتر در حوزه اخلاق برای نخستین بار در ورزش زنان ۲۳ دی ماه همزمان با سالروز میلاد حضرت زینب (س) خبر داد.
مهین فرهادی‌زاد روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: کمیسیون زنان و ورزش از هشت ماه پیش درباره انتخاب بانوی ورزشکار و مربی برتر اخلاق فعالیت خود را آغاز کرد که این نفرات که از سوی فدراسیون‌ها معرفی می‌شوند.
وی افزود: اما در انتخاب این نفرات شاخص‌هایی تدوین شده است که فدراسیون‌ها و نایب‌رییسان بتوانند در انتخاب ورزشکاران و مربیان ورزشی دقت مناسبی داشته باشند.
معاون سابق وزیر ورزش و جوانان این را هم گفت: شاخص‌ها بر اساس عدالت است تا بتوانند افراد بیشتری را از منظر اخلاق‌مداری در فضای ورزش معرفی کنند. موضوع اخلاق از ویژگی بسیار متعددی برخوردار است و فرد در واقع رفتار و اخلاقش در فعالیت‌های اجتماعی حضور در نهادهای مردمی و مراقبت از دوپینگ و دیگر شاخص‌ها بررسی می‌شود.
فرهادی‌زاد درباره نفرات معرفی شده به این کمیسیون توضیح داد: از بین ۵۱ فدراسیون تاکنون ۴۶ ورزشکار زن برتر اخلاق معرفی شده است. همچنین در کنار معرفی هر ورزشکار از ۵۱ فدراسیون یک مربی زن برتر هم معرفی می‌شود. 
وی می‌گوید: این جشنواره در آستانه میلاد حضرت زینب در ۲۳ دی ماه برگزار و از ۱۰۲ چهره زن برتر ورزشی تجلیل می‌شود.
تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال هوادار، گفت: کم تجربگی و اشتباهات…
تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان، گفت: مسئولان تیم…
تهران- ایرنا- مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سرمربی تیم ما ٢ روز بیمار…
تهران- ایرنا- گل مهدی قایدی با لباس استقلال به الاهلی عربستان در بین…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari