رئیس فدراسیون هندبال پس از قطعی شدن حضور سرمربی اسپانیایی در تیم ملی گفت: «فرناندز» با فضای هندبال آسیا آشنا است و می تواند به تیم ملی کمک زیادی کند.
به گزارش خبرنگار مهر، پس از گذشت چند سال که تیم ملی هندبال ایران بدون مربی خارجی بود و پس از گذشت ۱۵ ماه از تعطیلی اردوهای تیم ملی و مشخص نبودن سرمربی تیم ملی، بالاخره تلاش‌های فدراسیون برای استخدام یک مربی خارجی نتیجه داد. «مانوئل مونتایا فرناندز» سرمربی اسپانیایی قرارداد خود را با فدراسیون هندبال قطعی کرده و قرار است این مربی خارجی کار خود را از ابتدای لیگ برتر هندبال در تهران شروع کند.
علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال در خصوص امضای قرارداد با سرمربی اسپانیایی تیم ملی هندبال به سایت این فدراسیون، گفت: بعد از مدت‌ها که فدراسیون هندبال پیگیر جذب یک مربی بادانش و با سابقه مربیگری در تیم‌های خوب دنیا بود، خوشبختانه بعد از چند جلسه مذاکره با فرناندز به جمع بندی نهایی رسیدیم و قراردادی بین فدراسیون هندبال ایران و این مربی اسپانیایی منعقد شد.
رئیس فدراسیون هندبال افزود: این مربی دارای مدرک «مستر کوچ» اروپا و بالاترین مدرک مربیگری کشور اسپانیا است. وی استاد تمام دانشگاه و در باشگاه‌های اسپانیا نیز سال‌ها مربیگری کرده است و دارای درجه پروفسوری است. وی دارای چند مدال افتخار به عنوان مربی برتر از فدراسیون هندبال اسپانیا و مدرس مطرح هندبال در فدراسیون جهانی نیز است. فرناندز سه سال کمک مربی تیم ملی اسپانیا بوده و همراه این تیم توانست قهرمانی، سوم جهان و سوپرکاپ اروپا را کسب کند.
پاکدل بیان کرد: فرناندز به مدت ۵ سال به همراه «والری ریو» را که از مربیان بزرگ و صاحبنام هندبال دنیاست، به کادرفنی تیم ملی قطر پیوست و همراه این تیم توانست نایب قهرمان دنیا و چند قهرمانی آسیا را به دست بیاورد و نکته حائز اهمیت برای فدراسیون هندبال ایران برای جذب این مربی، آشنایی وی با فضای هندبال آسیا به خاطر مربیگری در تیم ملی قطر بود.
وی با بیان اینکه امیدوارم در کنار این مربی افتخارت خوبی را در رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا رقم بزنیم، اضافه کرد: طبق قرارداد این مربی از مرداد ماه به ایران می‌آید و اردوهای تیم ملی را پس از آغاز لیگ برتر هندبال کشورمان شروع می‌کند.
رئیس فدراسیون هندبال با بیان اینکه از دیگر رقبای خود عقب نیستیم، ادامه داد: امروز از سایر کشورهای آسیایی به غیر از ژاپن و بحرین که در المپیک حضور دارند، عقب تر نیستیم و بسیاری از رقبای ما تمرینات خود را شروع نکرده‌اند و به دلیل حضور دو تیم در جام باشگاه‌های آسیا امکان آغاز اردوها را در اردیبهشت و خردادماه نداشتیم. حتی لژیونرهای ما در این مدت در ایران حضور نداشتند و یا با مشکلاتی مانند ابتلاء به کرونا و مصدومیت روبرو بودند.
پاکدل گفت: با برنامه ریزی خوبی که سرمربی تیم انجام داده است، چند مرحله اردوی آماده سازی بسیار خوبی را خواهیم داشت و آخرین مرحله اردو نیز یک ماه قبل از آغاز رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا برگزار خواهد شد. خوشبختانه تلاش‌ها نتیجه داد و فرناندز همان گزینه‌ای است که مدنظر ما بود و آشنایی وی با فضای هندبال آسیا بسیار به تیم ملی کمک خواهد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *