به نقل ازتسنیم نیوز
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم میلواکی باکس با کسب چهارمین پیروزی‌اش برابر فینیکس سانز پس از 50 سال برای اولین قهرمان لیگ NBA‌ لقب گرفت.
قهرمان کنفرانس شرق در ششمین بازی فینال این رقابت‌ها چهارمین برد متوالی‌اش را برابر قهرمان کنفرانس غرب کسب کرد تا بازگشت باشکوهش بعد از دو باختی که در دو بازی نخست متحمل شده بود را کامل کند.
میلواکی در بازی ششم که در خانه خودش برگزار شد، حریف را با نتیجه 105 به 98 شکست داد و در مجموع با نتیجه 4 بر 2 پیروز شد. این تیم کوارتر اول را با نتیجه 29 به 16 برد، کوارتر دوم را با نتیجه 31 به 13 باخت و در کوارترهای سوم و چهارم نیز به ترتیب با نتایج 35 به 30 و 28 به 21 برد.
در این بازی ستاره بی‌چون و چرای میدان جیانیس آنتتوکونمپو بود که در 42 دقیقه حضورش در میدان یک تنه 50 امتیاز گرفت، 14 ریباند و 2 پاس گل هم داشت. این در حالی بود که امتیازآورترین بازیکن فینیکس سانس، کریس پل تنها 26 امتیاز کسب کرد.
در پایان این بازی آنتتوکونمپو به عنوان ارزشمندترین (MVP) بازی‌‌های فینال انتخاب شد. این سومین بازی بود که ستاره 26 ساله یونانی حداقل 40 امتیاز و 10 ریباند برای میلواکی کسب می‌کرد و در شرایطی بود که او برای اولین بار بازی در فینال NBA را تجربه می‌کرد. او در مجموع 6 بازی فینال، به طور میانگین 35.2 امتیاز گرفت، 13.2 ریباند و 5 پاس گل داشت و 61.8 درصد از پرتاب‌هایش را هم داخل سبد انداخت تا اولین بازیکن در تاریخ NBA باشد که در فینال چنین آمارهایی را به ثبت رسانده است.
لیگ NBA , بسکتبال ,
ارزشمندترین بازیکن مرحله گروهی رقابت‌ها نیکلا جوکیچ صرب از تیم دنور ناگتس بود.
انتهای پیام/

source
این خبر به وسیله خبرخوان استخراج شده است.

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *