سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان گفت: نزدیک به 3 سال است که برای من تصمیم گیری می شود ولی جز اینکه آنها را به خدا واگذار کنم کاری از دستم بر نمی آید.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از دیدار استقلال و گل گهر سیرجان اظهار داشت: قبل از هر چیز یک خواهش از مردم دارم که مراقب سلامتی خود باشند. ما در این روزها اصلا شرایط خوبی نداریم و همه باید از خودشان مواظبت کنند.
وی افزود:استقلال تیم بزرگی است و در بازی های گذشته عملکرد خوبی داشته است. گل‌گهر امسال با وجود مشکلات و همه فراز و نشیب‌هایی که داشت با  و البته با ظلم هایی که به ما شد و بدشانسی آورد، جایگاه خوبی را در لیگ کسب کرد.
سرمربی گل گهر تصریح کرد: البته شرایط جام حذفی فرق می‌کند. خیلی مسائل در آن دخیل هستند و امیدواریم فقط و فقط مسائل تاکتیکی تعیین کننده این دیدار باشد. بازی‌های استقلال و گل گهر در این چند وقت خیلی خوب بوده و هر کسی بازی‌های گل گهر را دیده، جدای از نتیجه، لذت برده است. بردن و باختن یک بحث و کیفیت یک بحث دیگر است هر چند لیاقت ما بیشتر از این بود. آن‌هایی که به ما ظلم کردند و هدفشان امیر قلعه‌نویی بود، به یک شهرستان 300 هزار نفری که در سال دوم حضور در لیگ برتر بود، ضربه زدند.
وی افزود: راهی نداریم جز اینکه آن ها را به خدا واگذار کنیم. از همه عزیزانی که این لیگ فرسایشی را به پایان رساندند تشکر می‌کنیم. شاید بخشی از اتفاقات دست خودشان نبود اما همه زحمت کشیدند. سازمان لیگ و رسانه‌ها خیلی اذیت شدند. وقتی  چیزی فرسایشی می‌شود کیفیت و عشق و علاقه هم کمتر می‌شود. امیدواریم لیگ آینده با برنامه بهتر و منظم ترباشد و فرسایشی نشود. شرایط به گونه‌ای باشد که یکبار برای بازیکنان جشن تولد بگیریم. امسال بعضا برای یک بازیکن دوبار جشن تولد گرفتیم که بی سابقه بود!
قلعه نویی در مورد اینکه با توجه به اتفاقاتی که برای این تیم افتاده، نگران داوری بازی فردا نیست، عنوان کرد: ما فقط حرفمان این است که در زمین عدالت باشد. فکر نمی کنم  این توقع زیادی باشد. جایی هم که عدالت باشد متاسفانه صدای بعضی از دوستان در می‌آید. چون آنقدر شاهد بودند که در حق امیر قلعه‌نویی ناعدالتی و ظلم شده توقع ندارند جایی که صحنه‌ای اتفاق می‌افتد عدالت باشد. در بازی گذشته در  زمان صفر-صفر پنالتی ما را نگرفتند، در یک برصفر هم نگرفتند، بعد صحنه‌ای که پنالتی نبوده را پنالتی گرفتند. اگر  زمانی که بازی صفر-صفر بود پنالتی می‌گرفتند شاید شرایط عوض می‌شد و ما الان چهارم بودیم.
وی تاکید کرد: در بازی گذشته 10 تعویض شده، وقت استراحت حدود 3 دقیقه بوده، گلر حریف خودش را دو بار روی زمین انداخته اما راس 6 دقیقه سوت زدند. چرا این کار در بازی با تراکتور و گل گهر که 20 ثانیه وقت تلف شده داشت نیفتاد؟ این‌ها اتفاق نیست. وقتی اشتباهات تکرار شود تصمیم است. نزدیک به 3 سال است که برای من تصمیم‌گیری می‌شود. نمی‌گویم عمدی بوده، سهوی و نگرشی بوده و سرچشمه آن را هم می دانم اما کاری از دستم بر نمی‌آید. زوری نداریم، مربی تا مرز سکته می‌رود و آخر هم می‌گویند سخت نگیرید! به من قلعه‌نویی نزدیک به 3 سال است که ظلم می‌شود و جز اینکه آنها را به خدا واگذار و تلاشمان را بیشتر کنیم، کاری از دستمان بر نمی‌آید.
سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان در مورد داور بازی فردا اظهار داشت: داوران ما با این کمبودها ایثار می‌کنند. از نظر زیرساخت‌های داوری، رفت و آمدها و دستمزدها مشکل داریم. الان هم به گونه‌ای شده که دوست دارم لب خط بیایید و ببینید چه اتفاقاتی می افتد چون داوران ما آن قاطعیت لازم را ندارند. خواهشم از کمیته انضباطی این است که برخورد کند. همه می خواهند داد بزنند و این ظاهرا این موضوع یک پوئن شده است. داوران ما قشر زحمتکشی هستند. امیدواریم VAR‌ بیاید و مشکلات داوران حل شود.
قلعه نویی افزود: منِ مربی قرارداد آنچنانی دارم ولی داور دستمزد آنچنانی ندارد. باید شغل داوری با آرامش باشد. خودش و خانواده‌اش آرامش داشته و داوران از نظر اقتصادی تامین باشند اما این اتفاق نیفتاده، من مربی قرارداد آنچنانی می بندم اما به داور که می رسند نمی‌دانم چرا کسی نمی تواند یک اسپانسر خوب برایشان پیدا کند. وقتی داور ماهی 30-20 میلیون درآمد داشته باشد از نظر ذهنی و بدنی آماده تر است و اشتباهاتش هم کمتر می‌شود.
وی خطاب به شهاب عزیزی خادم گفت: شنیده ام برای مسابقات مقدماتی جام جهانی می خواهند از کمک داور ویدئویی استفاده کنند. آقای رئیس فدراسیون عزیز، همین جایی که تایید شده و می‌خواهید با آن شرکت قرارداد ببندید، به باشگاه‌ها هم بگویید با این شرکت می‌خواهیم قرارداد ببندیم و آن‌ها هم موظف شوند و بروند قرارداد ببندند، شاید بودجه داشته باشند. امیدوارم به سمتی برویم که لیگ ما حرفه‌ای و عدالت محور شود. حق و حق خوری نباشد اما فعلا نیست. شاید به خاطر زیرساخت‌ها، امکانات کم و فضای مجازی است.
سرمربی تیم فوتبال گل گهر تاکید کرد: فضای مجازی کارشناسی‌ها را به سمت و سویی برده که کارشناس می ترسد حق را بگوید، تقصیر هم ندارد. ممکن است هزار داستان برای خودش و خانواده‌اش درست شود، می‌ترسد. این است که به سمتی می‌روند که عدالت انجام نمی‌شود.
سرمربی گل‌گهر در مورد اینکه دوست دارد بازی فردا مقابل استقلال در 90 دقیقه تمام شود یا 120 دقیقه، گفت:  فوتبال جاذبه‌های خاص خودش را دارد. ما استقلال را آنالیز می‌کنیم. یک واقعیت فوتبال این است که داور هم سوت می‌زند.  یک سری شاخصه ها مانند اتفاقات وجود دارد. مثلا ده نفره می شوید، توپی که پنالتی نیست، پنالتی گرفته می‌شود، گلی که نباید می‌خورید که همه این‌ مسائل در کسب نتیجه دخیل است اما من مطمئنم بازی خیلی خوبی می شود. دو بازی گذشته ما یکی 3 گل و دیگری 2 گل داشت. به دنبال یک فوتبال زیبا هستیم که تماشاگر لذت ببرد اما اگر این ظلم‌ها در حق ما نمی‌شد شاید شرایط بهتری داشتیم. تیم مجیدی هم شرایط خوبی دارد، او زحمت می‌کشد، امیدواریم استقلال به سمت آرامش برود و دغدغه‌ها و مشکلاتش برطرف شود.
قلعه‌نویی در مورد اینکه با آغاز کار دولت جدید، چه انتظاری از وزیر ورزش آینده دارد، گفت: در مورد هرکسی باید آماری صحبت کنیم. مثلا بگوییم آمار دولت در 8 سال گذشته چه بوده  و الان کجا هستیم. این عملکرد است و باید کارشناسان در مورد آن صحبت کنند. وزیری که می‌گذارند نباید حیات خلوت کابینه دولت باشد. قبلا اینطور بود که مثلا کسی که در انتخابات رئیس جمهوری نقش داشت و پستی نمی‌گرفت، یا رئیس سازمان ورزش یا وزیر ورزش می‌شد. امیدواریم نگاه ورزشی باشد.
وی تصریح کرد: قبل از اینکه وزارت ورزش به وجود بیاید، 7 وزیر در شورای عالی ورزش بودند. یعنی ورزش اندازه 7 وزارت خانه اهمیت دارد. پس آدمی که می‌آید باید چند شاخصه خوب مانند تجربه کاری و تخصص داشت باشد، مدیریتش خوب باشد. اگر از جنس ورزش است برنامه محور باشد. البته ما چیزی به نام برنامه نداریم و همه چیز قائم به شخص است. حرف آن را می‌زنند اما برنامه‌ای نیست. برنامه راهی است که شما را به هدف می رساند اما چنین چیزی نیست.
سرمربی گل گهر گفت: امیدواریم اینطور نباشد کسی که در ستاد انتخاباتی زحمت کشیده و جایی به او نرسیده، بگویند به ورزش برو! ما از نظر نیروی انسانی جزو بهترین کشورهای دنیا هستیم. اتفاقاتی در المپیک افتاد که متاثر شدیم.عده‌ای از ورزشکاران ما به جاهای دیگر رفته‌اند. این باید آسیب شناسی شود و مساله مهمی است. کسی که مملکت خودش را رها می‌کند یعنی به گلویش رسیده و اشک آدم در می‌آید. من وقتی رقابت دو خانم را دیدم گریه کردم. چرا باید اینطور شود؟
وی تصریح کرد: اولین کار وزیر باید آسیب شناسی این مسائل باشد. آمار ورزش ما را هم می‌دانید. امیدواریم کسی که می‌آید به زیر ساخت‌ها که شرایط خوبی در این زمینه نداریم، توجه کند. ورزش به خصوص فوتبال جلوی خیلی از آسیب‌ها و مشکلات جامعه را می‌گیرد اما متاسفانه در فوتبال و ورزش ما در 8 سال گذشته این مسائل مهم نبود. امیدواریم به سمتی برویم که ایران و ایرانی به لیاقتشان برسند. ما کشور ثروتمند و با قدمتی هستیم. مردم شریف و نجیبی داریم که در همه شرایط پای مملکت چه داخل و چه خارج از کشور ایستادند. هرکس هر حرفی می‌زند، دلسوز مملکت است. ایران را دوست دارد و می‌خواهد ایرانی آباد و سربلند و سرفراز داشته باشد. اما نگاه‌ها اینطور نیست و جور دیگری برداشت می‌شود.

258 41
نشریه اشپیگل آلمان در گزارش مبسوطی به بررسی وضعیت بازار خودرو ایران پرداخته و نوشته است: ایران، تحریم ها، تورم، در یک نمایشگاه اتومبیل در تهران می‌توان بازتابی از اوضاع اقتصادی کل کشور را مشاهده کرد.
تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright © 2018 khabaronline News Agancy, All rights reserved

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *