معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش با نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) دیدار کرد.
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از توکیو، مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش صبح امروز با یوزای چینگ نایب رئیس کمیته بین‌المللی المپیک دیدار کرد.
در این دیدار در مورد شرایط همکاری ورزش و کمیته ملی المپیک ایران با کمیته بین المللی صحبت شد.
علی‌نژاد در این خصوص گفت: در این دیدار اعلام کردیم که با شرایط پاندمی کرونا، ورزش ایران را آماده حضور در المپیک توکیو کردیم و کاروان خوبی را به این مسابقات اعزام کردیم.
وی تاکید کرد: پاندمی به ورزش آسیب رسانده و در کشورهایی که شدیدتر بود این آسیب بیشتر بود. ما تلاش کردیم با قواعد بهداشتی تیم‌های ورزشی ایران را آماده مسابقات کنیم. 
یوزای چینگ نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور ۶۶ ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو، ورزش ایران را رو به جلو توصیف کرد.
نایب رئیس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد: بازی‌های المپیک زمستانی و بازی ‌های آسیایی جوانان را در چین برگزار و از تجربیات ژاپنی‌ها استفاده خواهیم کرد.
در ادامه این دیدار مهدی علی‌نژاد به روابط خوب دو کشور ایران و چین اشاره کرد و گفت: پیشنهاد دادم در راستای سند همکاری و استراتژیک ۲۵ ساله ایران و چین، در مورد ورزش هم همکاری موثری صورت بگیرد و ورزش را نیز در این سند ببینیم. او نیز از این پیشنهاد استقبال کرد و قرار شد با رئیس کمیته المپیک چین صحبتی داشته باشد تا در آینده نزدیک طرفین پیگیری‌های لازم را برای رسیدن به این مهم انجام دهند.
انتهای پیام/

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *