تغییر نگاه به ایثارگران در دولت سیزدهم عملی شده است

رضا رحیمی نسب دبیر شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران کشور روز چهارشنبه در بیست و سومین نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت در استانداری ایلام گفت: ایلام گذرگاه عارفان، مجاهدان و زاهدان است، مردم این استان در دوران دفاع مقدس با وجود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق پرچم دار و دژ مستحکم و امن ایران اسلامی بودند.

وی بیان کرد: مردم توانمند استان ایلام در دوران دفاع مقدس از تمامیت این آب و خاک دفاع کردند و الان باید تلاش مضاعف برای رفع مشکلات این استان انجام شود.

دبیر شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه ایثار و شهادت در استان ایلام، بیان کرد: ۳۵ نفر مشاور در این جلسه حضور دارند، پاسخگویی در میز خدمت به یک هزار و ۶۷۵ نفر، تجلیل از ۴۷۲ نفر از کارکنان ایثارگر، حضور در ۱۹۰ طرح سپاس و برگزاری ۷۱ جلسه در حوزه ایثار و شهادت انجام گرفته است.

رحیمی نسب گفت: تاکید دولت سیزهم بر تغییر نگاه در حوزه ایثارگران است، این مهم باید در راس اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی باشد چراکه مورد تاکید شخص رئیس جمهور است.

وی تصریح کرد: تغییر نگاه در حوزه ایثارگران باید از حرف به عمل برسد و دولت سیزدهم برای این بخش ساختار تعریف شده و عملکرد‌ها نیز به صورت مستمر پایش می‌شود.

رحیمی نسب با بیان اینکه یک درصد کل اعتبارات دستگاه‌ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ساماندهی امور ایثارگران در بودجه سال جاری پیش بینی شده است، تصریح کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید گزارش عملکرد خود را در حوزه ایثارگران به بنیاد شهید ارائه کنند.

وی گفت: بنیاد شهید نیز این گزارش را به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور ارائه دهد، این گزارش از خدمات دهی به حوزه ایثاگران به مقامات ارشد کشوری بسیار مهم است.

دبیر شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران کشور افزود: در سفر‌های استانی نیز بخشی از رصد‌ها و پایش‌های حوزه ایثارگران انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بعضی از ایثارگران دارای تخصص هستند، باید از ظرفیت‌ها برای کادرسازی و مدیریت استفاده شوند، بیان کرد: انتظار است در استان‌ها به این مساله توجه شود.

source