توضیحات سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در خصوص قرارداد با شرکت متد/ درخواست های فرا قانونی هیچ شرکتی را قبول? نمی‌کنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، پیرو درخواست جانبازان تحت پوشش نیروهای مسلح در خصوص پیگیری مشکلات درمانی خود با شرکت متد که بعضا با آن مواجه هستند، این خبرگزاری طی پیگیری هایی از مسئولان این شرکت خواست تا توضیحاتی برای عدم خدمت رسانی به این عزیزان بدهند که در دو مطلب این موارد بررسی و منتشر نیز شد. 

در ادامه جوابیه مسئولان بیمه درمانی نیروهای مسلح، متولی جانبازان تحت پوشش این نهاد را که برای خبرگزاری تسنیم ارسال کرده اند، در خصوص این مطالب خواهید خواند.

با سلام و صلوات بر حضرت محمد (ص) و خاندان پاکش و با احترام به آگاهی می‌رساند محتوای خبرهای منتشر شده در پایگاه اینترنتی خبرگزاری تسنیم در تاریخ های 3/ 4/ 1402 و 14/ 7/ 1402 و 19/ 7/ 1402 در موضوع درمان جانبازان معزز نیروهای مسلح، دارای اطلاعات ناصحیح و در بسیاری از موارد نادرست بوده و شایسته است جوابیه رسمی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به عنوان یک حق قانونی به شرح ذیل در خصوص موضوع یاد شده بالا، بلافاصله پس از دریافت در سایت آن خبرگزاری منتشر گردد:

1- انواع خدمات درمانی مورد نیاز جانبازان گرامی و عائله محترم آنها از جمله خدمات توان بخشی با پوشش همزمان بیمه پایه و مکمل توسط سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح بی وقفه ادامه دارد و هرگز متوقف نشده است. بر همین اساس تاکید می گردد هیچ جانباز یا عائله جانبازی برای دریافت خدمات درمانی خود بلاتکلیف، نبوده، نیست و نخواهد بود و شعب گسترده این سازمان در سراسر کشور همه روزه به محض مراجعه یا دریافت درخواست ارائه هر گونه خدمت درمانی و بیمه ای نسبت به ارائه خدمت اهتمام جدی دارند کما اینکه در سال جاری میلیونها نسخه درمانی جانبازان، معزز از مراکز ارائه کننده خدمات درمانی در سراسر کشور اخذ و هزینه آن به حساب مراکز واریز شده است.

2- با برنامه ریزی هدفگذاری و دغدغه مندی همه مدیران و همکاران پرتلاش سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح خدمات متنوع ارایه شده توسط این سازمان باعث آسودگی خاطر جانبازان معزز بوده و فراتر از خدمات بسیاری از سازمانهای بیمه گر می باشد و رضایت مندی جانبازان معزز را در پی داشته است.

3-این سازمان با حدود 42000 مرکز درمانی، دولتی عمومی غیر دولتی و خصوصی طرف قرارداد در سراسر کشور برای ارایه خدمات به جانبازان معزز سهولت دسترسی و آرامش خاطر را برای جانبازان معزز و خانواده محترم آنان فراهم نموده است. علاوه بر این خدمات تحت پوشش این سازمان برای جانبازان عزیز در حوزه دندانپزشکی نیز از خدمات ممتاز در نوع خود بوده که در کمتر پوشش بیمه ای جود دارد.

این سازمان برای سهولت بیشتر جانبازان قطع عضو تحت پوشش خود و جهت ایجاد رقابت بین کلینیک های ارتز و پروتز برای ارائه خدمات بهتر به جانبازان عزیز،با بیش از پنجاه کلینیک خصوصی از بهترین کلینکهای تخصصی در سطح کشور ، قرارداد همکاری منعقد نموده است و این در حالی است که فقط حدود بیست درصد از جانبازان عزیز قطع عضو نیروهای مسلح از خدمات ارتز و پروتز شرکت سلامت کوثر (متد) استفاده می کنند. لازم به ذکر است قرارداد مرکز ارتز و پروتز کوثر شرکت متد تا ابتدای سال 1402 با این سازمان برای تامین ارتز و پروتز جانبازان نیروهای مسلح فعال بوده است و در حال حاضر نیز با تفاهم ایجاد شده فی ما بین ادامه استفاده از خدمات شرکت ارتز و پروتز سلامت کوثر فراهم می باشد.

4- لازم به ذکر است اراده جدی و تلاش متعهدانه این سازمان در خرید خدمت از هر شرکت و یا مراکز ارئه کننده خدمات درمانی و توانبخشی برای خدمت رسانی بهتر و جهت حفظ و صیانت از حقوق جانبازان عزیز ، میباشد تا بتواند خدماتی با کیفیت مطلوب را برای جانبازان نیروهای مسلح و به نفع این عزیزان فراهم نماید به همین دلیل نمی تواند درخواست های فرا قانونی هیچ شرکتی را قبول نماید.

حدود 500 نفر از جمع چند صد هزار نفری جانبازان معزز نیروهای مسلح از مراکز بیمارستانی اعصاب و روان شرکت سلامت کوثر (متد) استفاده می کنند که با تفاهم قبلی فی ما بین سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح و شرکت فوق هیچ جانبازی برای دریافت خدمت خود از مراکز بیمارستانی آن شرکت بلاتکلیف نمانده و ارایه خدمت توسط بیمارستان ها و مراکز فوق کما فی السابق به عموم جانبازان از جمله جانبازان عزیز نیروهای مسلح در حال ارائه می باشد.

انتظار می‌رود در اطلاع رسانی و پرداخت رسانه‌ای موضوعات مرتبط با ارائه خدمت به جامعه نیروهای مسلح به ویژه جانبازان عزیز و خانواده های گرامی ایشان حساسیت دو چندانی را به همکاران خود گوشزد نمایید تا پس از کسب اطلاعات کامل دقیق و همه جانبه و پیگیری از مبادی رسمی و متولیان ،امر نسبت به تهیه و انتشار اخبار و گزارشهای خود اقدام نمایند که متاسفانه این انتظار در مورد اخبار منتشر شده مورد نظر در تاریخهای فوق الذکر بالا رعایت نشده است و شفاف سازی و اطلاع رسانی منصفانه مورد خدشه قرار گرفته است.

امید است انجام متعهدانه رسالت خبری و ارائه روایت صحیح دقیق و معتبر از مسائل رویدادها و موضوعات مورد پرداخت خبری و رسانه ای در آن خبرگزاری بیش از پیش با نگاهی حقیقت محور و با روحیهای جهادی و در جهت رفع دغدغه های جامعه بزرگ نیروهای مسلح پیگیری و با توجه بیشتری ادامه یابد.

گفتنی است پیش از این مدیرعامل شرکت متد در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرده بود: «از سال 1400 دیگر قرارداد ما (شرکت متد) با نیروهای مسلح به‌دلیل عدم‌تفاهم در مفاد قرارداد لغو شد.» 

وی همچنین علت این عدم قرارداد را اینطور توضیح داده بود: «بیمه نیروهای مسلح تعرفه‌های شرکت متد را نمی‌پذیرد و از طرفی برای مجموعه ما هم میسر نیست به‌خاطر تأمین مخارج شرکتمان با قیمتی که آنها می‌خواهند قرار داد بندند، کنار بیاییم.»

انتهای پیام/

source