فیل اسپنسر: امسال نباید انتظار عرضه بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را بر روی گیم پس داشته باشیم

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیرعامل بخش گیمینگ مایکروسافت (Microsoft)، می‌گوید بازیکنان نباید انتظار داشته باشند که این شرکت به زودی عناوین اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) را به گیم پس (Game Pass) اضافه کند. با گیمفا همراه باشد.

مایکروسافت سرانجام هفته گذشته خرید ۶۹ میلیارد دلاری ناشر Call of Duty و Diablo را تکمیل کرد. دو روز پس از اینکه مایکروسافت، شرکت بتسدا (Bethesda) را در مارس ۲۰۲۱ خریداری نمود، ده‌ها عنوان این شرکت را به گیم پس اضافه کرد.

اما در مصاحبه‌ای با پادکست رسمی ایکس باکس، مدیرعامل بخش گیمینگ مایکروسافت گفت که بازیکنان نباید انتظار عرضه غافلگیرکننده مشابه‌ای را در رابطه با عناوین اکتیویژن بلیزارد داشته باشند.

در حالی که مایکروسافت توانست پیش از بسته شدن قرارداد، کارهای زیادی را برای آوردن عناوین بتسدا به گیم پس انجام دهد، اما این موضوع در مورد اکتیویژن بلیزارد صدق نمی‌کرد، چرا که تا همین اواخر مشخص نبود که آیا این خرید مورد تایید قانون‌گذاران رقابت قرار خواهد گرفت یا خیر.

اکتیویژن بلیزارد قبل از بسته شدن قرارداد گفته بود که انتظار دارد در سال ۲۰۲۴ عناوین خود را به گیم پس اضافه کند. فیل اسپنسر گفت:

من خوشحال می‌شوم اگر نوعی عرضه غافلگیرکننده در چند هفته آینده اتفاق بیفتد. درباره بازی‌های جدیدی که قرار است بر روی سرویس خود منتشر کنیم با مردم صادق هستیم و اگر قرار باشد امسال آن‌ها را به گیم پس اضافه کنیم، حتماً به شما می‌گویم.

می‌دانم که یک ناامیدی به ناگزیر در این مورد وجود خواهد داشت. این خریدی بلند مدت است و بنابراین این حقیقت که ما روز اول را با عرضه تعداد زیادی بازی بر روی گیم پس شروع نمی‌کنیم، کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسد، اما من در مورد آینده بسیار هیجان‌زده هستم و فقط می‌خواهم با مردم روراست باشم.


نظر شما در این باره چیست؟

source