قابلیت جدید واتساپ، چیزی که تلگرام ندارد؛ ویس یکبار مصرف به سبک کارآگاه گجت

قابلیت امنیتی جدیدی به واتساپ اضافه شده که به کاربران امکان ارسال ویس یکبار مصرف را می‌دهد. بنابراین به جز خود کاربری که برایش ویس مسیج می‌فرستید، هیچ شخص اضافی به ویس شما گوش نخواهد داد!

واتساپ بار دیگر قابلیت جدیدی را به اپلیکیشن پیام‌رسان خودش اضافه کرده است. این اپلیکیشن که تحت مالکیت کمپانی متا قرار دارد، اخیرا فناوری Passkey را برای ورود از طریق تشخیص چهره یا اثر انگشت بدون وارد کردن رمزعبور اضافه کرده بود. همچنین گزارش‌هایی را در مورد اضافه شدن قابلیت ساخت گروه‌های چت مخصوص رویدادها شنیده بودیم. اما بروزرسانی‌های محبوب‌ترین پیام‌رسان دنیا به همین جا ختم نمی‌شود. قابلیت‌های دیگری هم در راه هستند.

آنطور که منبع ما، سایت WABetaInfo می‌گوید، به‌زودی قابلیت جدیدی به واتساپ اضافه خواهد شد که به کاربران اجازه می‌دهد ویس یکبار مصرف برای دیگر کاربران بفرستند و به‌این شکل با جدیت بیشتری از حریم خصوصی خود محافظت کنند.

نحوه استفاده از ویس یکبار مصرف واتساپ چگونه است؟

در تصویر زیر، آیکون جدیدی به‌نام “view once” را در نوار چت هنگام رکورد یک پیام صوتی مشاهده خواهید کرد. وقتی روی آن بزنید، گزینه فعال می‌شود و در نتیجه کاربر امکان فروارد کردن، ذخیره یا ضبط آن را نخواهد داشت. او فقط یک بار می‌تواند به صدای ضبط شده ارسالی شما گوش کند و پس از چند دقیقه به‌صورت خودکار از روی صفحه حذف خواهد شد.

ویس یکبار مصرف واتساپ

به‌لطف این قابلیت، حریم خصوصی کاربران هنگام ارسال پیام‌های صوتی به‌خوبی حفظ می‌شود. با این قابلیت شما می‌توانید مطمئن باشید که پیام ارسالی شما فقط توسط کاربر خوانده می‌شود و نمی‌تواند آن را برای شخص دیگری ارسال کند یا در گوشی خود ذخیره کند. این ویژگی، به‌خصوص برای زمانی مفید است که می‌خواهید پیامی محرمانه را برای شخصی ارسال کنید.

در حال حاضر قابلیت ویس یکبار مصرف واتساپ فقط در دسترس تعداد محدودی از کاربران آزمایشی قرار گرفته است. اگر شما هم عضو این گروه هستید، می‌توانید با بروزرسانی پیام‌رسان واتساپ بتا روی گوشی خود، به آن دسترسی پیدا کنید. احتمالا طی روزهای آتی، این قابلیت جذاب در اختیار عموم کاربران قرار خواهد گرفت. این پیام‌رسان طی ماه‌های اخیر امکانات زیادی را به خود اضافه کرده که باعث خوشحالی ۲.۷ میلیارد کاربر فعال آن شده است. یکی از جذاب‌ترین آن‌ها، امکان ساخت کانال واتساپ است که ما در مقاله‌ای جداگانه به نحوه استفاده از آن نیز پرداخته‌ایم.

source